Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2496 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

Neřeknu
12.04.2021 5 z 5

Začnu ohraným vtipem. Co je to 60 očí a dva zuby? Domov důchodců. Naši hrdinové se však do důchodu ještě pár tisíc let nechystají,neb mají taky dva specifické zuby. Oči sice jen dvě ale zato spoustu dalších viděli vyhasínat. Převážně jejich zásluhou. Skautský vedoucí by vám jistě doporučil vybavit se na tuhle strhující literární jízdu pláštěnkou a rybářskými boty. Tady je totiž od začátku až do konce podezřele vlhko a mokro. Ani ebola ještě nezkosila tolik lidí jako hrdinové pana Kulhánka. A já jsem za to tuze rád. Neb pořádná jízda,kovaná černým humorem a hektolitry krve je občas to,co nám může nečekaně rozjasnit den. Děkuji pane Kulhánku.

Elissblue
23.03.2021 4 z 5

Ohromé mě zaujal styl psaní, neskutečná zábava. Vše podstatné už tu zaznělo ale jako literární turista jsem ráda že se odehrával v Praze.

Maud22
19.03.2021 5 z 5

Tak už jsem si začínala spokojeně chrochtat a sžívat se s postavami, postupně vykreslenými a mimořádně zajímavými, které operují v podzemí Prahy. Nejsou to žádní dobráci, ale ve jménu dobra konají. A pak najednou surový zásah a hlavní hrdina Tobiáš (kromě jiného i Mistr spisovatel, jehož literární počin se mu stává osudným) mění nejen svůj život, ale i lokalitu. Člověk se nestačí divit, jak může být upír zotročen a využit. Je to brutální a kruté, ale svět není veselé místo, že? A Noční klub není místo! Oceňuji humorné hlášky, jsou ze života jako: „V Plzni jsem tradičně zabloudil. Z Marseille až k českým hranicím jsem jedinkrát neztratil směr, v Německu směrovka na každém patníku - ale projet Plzní na Prahu prostě nejde.“ Naprosto souhlasím a dodávám - i s navigací! Těším se na druhý díl.

tomas4489
02.02.2021 5 z 5

Povinnost každého Kulhánkomila.Při nižším hodnocení než je max.hrozí že vás zacílí paní Dao v hledáčku svého neomylně přesného kulometu.

karol.cadex
23.01.2021 5 z 5

Prosim??? Co tohle bylo??? Kdo mi Kulhánka celou tu dobu tajil?
Kulhánek je mistr úžasných slovíček, podivných obratů a úchylných myšlenkových pochodů. Vůbec ho nechápu, a jeho imaginaci tuplem ne.
Tobiáše miluju. Je to nezmar podle mýho gusta. Láska na první přečtení.
Z toho konce je mi ještě teď fyzicky zle, necítila jsem nic než brutální beznaděj.
Cokoli bych o knize napsala, nedovede vyjádřit to, co v ní je, čím je a co k ní momentálně cítím. Už nikdy nechci číst nic jinýho.

ajasin
25.12.2020 4 z 5

Páni, tohle je teda jízda. Vhodné rozhodně jen pro silnější nátury, ale všechnu tu brutalitu a potoky krve vyváží neskutečně sympatický hlavní hrdina. Tarantino by na její motivy určitě vytvořil filmový trhák.
PS: Až doteď jsem, vyjma Draculy - což je klasika, bytostně nesnášela cokoliv s upíry. Jo, jo. Člověka může pořád něco překvapovat.

Lipofe
09.12.2020 5 z 5

Mnoho krve, přesto napínavý děj.

mareksevc
13.11.2020 5 z 5

prvotriedny unik z reality :)

VeronikaKrake
25.10.2020 5 z 5

Už léta tuhle knihu miluju

ydnac
11.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Nooo tak k této knize bych nejdříve chtěla říct, že jsem dle recenzí čekala NĚCO co jsem ještě nečetla SUPER PECKU co mě odrovná a ....
1. začátek - dobrý rozjezd, seznámení s postavami, skvělá banda ten Noční klub.
2. souhlasím s komentářem od Kočičáci, najednou cožéééé takový zvrat.
3. přesun na loď k paní Dao - to mi přišlo trošku rozvleklé, nevadí mi akční části ani litry krve, ale trochu jsem se prostě tou částí prokousávala, než přišla další část.
4. a už se to pro mě rozjíždí - "To je nůž, ne jídelní hůlky :-)"
5. únos letadla - mazec - skvělý humor, připadalo mi, že je čím dál lepší.
6. "O zbytek se postarají zlaté české ruce - během dvou hodin stroj zmizí :-)"
Takže závěrem - ANO AUTOR MĚ DOSTAL, MILUJU JEHO HUMOR A DOPORUČUJI!!!
Další díl už čeká :-)

Jarka_rybář
06.10.2020 4 z 5

Výborné. Tahle knížka se panu Kulhánkovi opravdu povedla. Takový masakr a dokonce před stou stránkou... Začal brzy... Ale povedlo se mu to.

twigxi
20.09.2020 4 z 5

Je to opravdu velice ctive, originalni a vtipne. Na me osobne az moc akcni, ale pro milovniky akce a skveleho cerneho humoru muzu vrele doporucit!

parkur
24.08.2020 5 z 5

U Kulhánka není co řešit, je fakt hltočtivý!!! :-D a to všechny knihy. Škoda, že není nic nového...

Cy8
21.08.2020 5 z 5

Přečteno už asi 20x
Je to akční, vtipné, napínavé proste perfekt!

AltaMari
01.08.2020 5 z 5

Tahle kniha prostě nejde odložit, a to ani když ve 3 ráno sotva mžouráte. Skvostný černočerný humor, krásné ženy, brutální násilí, zbraně, upíři, správňáci kontra padouši, lehké erotično... Co bys, čtenáři, chtěl víc? :o)

Jajda79
05.07.2020 5 z 5

Hodně mě bavil ????

LucK.
02.07.2020 5 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy jako kniha, jejíž obal se mi nelíbí. Ale obsah se mi líbil. A hodně :) Čtivé, vtipné, originální. Určitě se pustím i do druhého dílu.

Lumír23
05.05.2020 5 z 5

No, nechtěl jsem to, nečekal jsem to, shltnul jsem to, a čtu díl druhý. Velice jsem se pobavil a vrátil do puberty, kdy byly komixy v abíčku a to prostě bylo. Zde je vše jen textem, abych nenavedl špatným směrem, avšak, vnímám jako komix. Pobavím.

shrike
19.04.2020 4 z 5

Zábavné, vtipné, nenáročné. Bavil jsem se skvěle a to upíří tématiku rád nemám, tady mi to ale překvapivě nevadilo, asi díky té nadsázce a skvělému černému humoru. Nejlepší byla část, která se odehrávala v Praze okolo Nočního klubu. To bylo opravdu na šest hvězd. Pak se děj přesunul do Asie, kde už tempo trochu polevilo a přibylo víc kung-fu a nepřemožitelných upírů, což už mi tolik nechutnalo. Naštěstí se vyprávění ke konci opět vrátí ke kvalitám první poloviny knihy a tak snad i druhý díl bude obsahovat stejnou porci brutální akce a nekorektního humoru, protože tohle byla skvělá jízda!

caldap
11.03.2020 5 z 5

Po přečtení této knihy, jsem byla konečně spokojená, že jsem našla autora, který má černý humor, jaký mi vyhovuje. Kniha plná akce a napětí. Těším se na druhý díl. Doporucuji

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967