Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2496 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

hnusák
21.10.2015 5 z 5

Naprostá pecka, četl jsem tuto knihu už po páté :-) . Nemám k ní jakýchkoli výhrad, úžasná oddychovka.

Ivan F
05.10.2015 4 z 5

Keď si pomyslím na skvelých Vládcov strachu, tak v prípade Nočného klubu nemôžem ísť s hodnotením vyššie. Kulhánek si nastavil latku privysoko, bravúrne ju prekonal Cestou krvi (Dobrákom aj Cynikom), potom trochu zakopol v Divokých a Zlých, aby nakoniec predstavil sám seba ako super upíra a člena Nočného klubu. Ale Vládcov strachu neprekonal.

Schary
18.09.2015 5 z 5

Kdyby mi někdo vyprávěl děj knihy a kolik v ní bude mrtvol asi by mě ani nenapadlo něco takového číst. Ke knize mě dostaly recenze tady na Databázy a i zájem o autora a navíc cena knih!!!! Nechápu, že je někdo ochotný dát tolik peněz za knížku, za kolik se tady(a nejen tady) knihy tohoto autora nabízí.....Ale k dílu (mám ho z knihovny:) čte se to velmi pěkně, je to psáno v ich-formě. První díl je dost dobrý a v druhém to graduje. Po prvním díle jsem si říkala, že snad ustanou proudy mrtvol, ale opak byl pravdou.... Ale abych byla upřímná, tak jsem se od toho nemohla odtrhnout a jsem zvědavá, jestli to tak bude i s ostatními knížkami autora (pokud je tedy mají u nás v knihovně.....)

Jennkie
16.09.2015 5 z 5

Dala jsem na doporučení a přečetla si klasiku od tohoto autora..... a nezklamal mne. Je tam hodně brutálních scén, ale paradoxně to není na škodu, jelikož je to všechno vtipně odlehčené monology(dialogy) hlavního hrdiny. Děj je velmi zajímavý a má spád, přečetla jsem to málem na jedno posezení :-P

ziriant
09.09.2015 4 z 5

Noční klub je vzrušující, poprvné, podruhé, potřetí... po kolikáté chcete. Ne-li dokonce ještě lepší s každým dalším čtením. Není to žádná vysoká literatura a dobře tomu tak. Na vypichování ukázek moc nehraju, ale zde si to nemůžu odpustit:
"To by bylo, střelit ji do čela, babu! Konečně, po těch letech!
Automagem."
...při setkání s některými lidmi na to prostě nelze nemyslet. Sláva šťastným koncům! Dokonalost.

lencisko
25.08.2015 5 z 5

Je to pecka. Akční,vtipné, čtivė. Nemohla jsem se odtrhnout

scorpio
23.08.2015 5 z 5

Bomba - krev, násilí, humor, upíři, spravedlnost, čest. Velmi obtížně jsem sehnal, ale úsilí se vyplatilo. Dlouho jsem se tak netěšil do metra, abych ukousl dalších pár stránek.

Rawar
16.08.2015 5 z 5

Knížka jako stvořená pro zasněné jedince, jako jsem já. Pro Všechny takové, kteří tak nějak podvědomě vědí, že kdesi hluboko pod jejich městem, funguje jistý spolek osob, které se specializují na vyrovnávání vah mezi dobrem a zlem. A že přichází do kontaktu s věcmi nadpřirozenými a kolikrát mimo lidské chápání, je více než předpokládatelné.

Perfektní, napínavý a hlavně zábavně napsaný příběh, bez jediného hluchého místa, kde by Vás to nudilo, nebo jste koketovali s myšlenkami, že si půjdete raději pustit film. Jsem moc hrdý že je z našich luhů a hájů.

Henke
03.08.2015 5 z 5

Na doporučení kamaráda, jsem se chtěla pustit do čtení této knihy jako prvního díla od autora. Na radu autorova "milovnice" jsem začala postupně od jiných knih a nemohla se dočkat, až se pročtu k tomuto dvoudílnému příběhu.
Neuvěitelně čtivé, zábavné, odkazy na dřívější knihy - díky Terko za doporučení, opravdu jsem se o to více bavila.
Věřím, že jsem nečetla naposledy. Rozhodně doporučuji. :-)

Mišulenka
30.07.2015 5 z 5

Noční klub jsem četla kdysi dávno, ještě jako čerstvá a iluzemii prolezlá fantasačka, fanynka Johna Sinclaira... a prostě byla jsem ještě dítě.

Dneska po jedenácti dlouhých letech mám sice stejný názor, ale z úplně jiných důvodů - takových, jaké jsem kdysi v sedmnácti vidět nemohla.
Napadá mě trilion slov, ale myslím, že když řeknu Geniální, tak tím vyjádřím naprosto všechno. Nechybí tady akce, napětí, humor, čtenář není unavován sáhodlouhými popisy krajiny (zajímalo by mě, jestli pan Kulhánek opravdu na těch místech, jimiž protáhl Tobiáše, byl) nebo nekončícími filosofickými úvahami nad sebou sama. Je to svižné, úžasné dílo, alfa a omega, které prostě musí každý fantasák a sci-fák znát :)

adam0773
09.07.2015 5 z 5

Rád bych poupravil určitou představu o této knize. 1/4 kniha vypráví o fingované líbačce, lovu na kanibaly, vyřízení ruské mafie a únosců/vyděračů/mučitelů... Když se na to co jsem napsal, nyní dívám, tak jsem tu Vaši představu asi fakt nevylepšil! :-D

Dobrá, dobrá... pokud přijmete fakt, že čtete krvák - akční knihu, pak budete mile překvapeni. Je to inteligentní a svižné dílko, plné převážně černého humoru. Zcela mimořádné a v tomto typu literatury absolutní špička.

Karlika
07.07.2015 5 z 5

Noční klub I a II ... naprostá klasika... čteno nesčetněkrát... když je špatná nálada, vezmu knížku, někde otevřu a čtu... vtipná, vždy mě strhne... jj autor musí být šílenec, ale dokonalý šílenec a knížky nemají chybu... ano je tam hodně krve, much, mrtvol... ale s tím se musí počítat a vychutnat si to! Miluji tento styl humoru a hlavně.... dobro vždy zvítězí!!!! B-)

cameronova
29.06.2015

Nedočetla jsem, tudíž hvězdičkovat nebudu, nebylo by to fér..... nicméně za mě tedy neskutečně nudná blbost :( Ještě víc mě udivuje celkové hodnocení a všechny nadšené komentáře, které mě také zlákaly nahlédnout do tohoto žánru, nevyšlo to......

Nujeglo
20.06.2015 5 z 5

Jako vždy když jsem jí četla...super, vtipná, moc se mi líbila...určitě brzo přečtu znova :-)

vlkodlaq
16.06.2015 5 z 5

I po přečtení dalších cca stopadesáti knih považuji stále Noční Klub za etalon kvalitní sci-fi/fantasy literatury. Nelze jinak než vřele dopuručit prakticky komukoli se špetkou fantazie.

Targa Dall
16.06.2015 5 z 5

Fakt bláznivá jízda, super. Není moc co dodávat, 5*

Péťa86
04.06.2015 5 z 5

Je to šílená jízda, tak trošku úlet, ale úplně úžasně se to čte. Má to spád... Ze začátku jsem si říkala, že takovou kravinu ani nemůžu dočíst, ale vtáhlo mě to do děje a už to jelo. Vždycky když jsem si říkala, že už vím, jak děj dopadne, zase překvapení... A to vyprávění? Super... Mám ráda sci-fi, které je zasazené do reálného života... ;-)

olle3
03.06.2015 5 z 5

Díky této knize (Kulhánkovi) jsem se kdysi zamiloval do čtení. Jeden z mála autorů, který mi dokáže při čtení přivodit mráz po zádech :)

marlowe
16.05.2015 5 z 5

Tenhle typ literatury rozhodně nevyhledávám, ale na fenomén jménem "Jiří Kulhánek" jsem za poslední roky narazil už tolikrát, že jsem se rozhodl – z docela obyčejné touhy po "rozšíření obzorů" – konečně si od tohoto všemi opěvovaného autora něco přečíst.

A výsledný dojem: Obrovské překvapení!

Pravda, čekal jsem magořinu (a také jsem jí v poctivé dávce obdržel), ale že to bude TAKHLE ZÁBAVNÉ, to jsem rozhodně nepředpokládal. Vlastně si ani nepamatuji, jestli jsem někdy narazil na knihu psanou s takovým nasazením a s takovou "chutí vyprávět".
Kulhánek umí postavit výborný příběh, sakra dobře rozumí termínu "střídání rytmu vyprávění", umí pracovat s detailem i celkem, umí vygradovat děj i dialogy, v pravý čas dokáže sáhnout po humorné vsuvce, ovládá filmový střih atd., atd., atd.…

Takže kdybych to měl nějak shrnout: braková story na úrovni béčkových filmů, ovšem podaná tak úžasně šťavnatým jazykem a s takovým smyslem pro humor, že člověk chtě nechtě zcela dobrovolně přistoupí na autorovu "hru" a nechá se vtáhnout do příběhu. A protože jsem se při čtení od samého začátku královsky bavil a vždy oddaloval okamžik, kdy do knihy vložím záložku a "půjdu do Hajan", uděluji bez uzardění (sám sebou překvapen a zaskočen) plný počet bodů. (A rozhodně si přečtu nejenom "dvojku", ale i něco dalšího…)

kurcatovium
29.04.2015 5 z 5

Noční klub, to je klasický Kulhánek, netřeba doplňovat dlouhých slohů. Ve zkratce tu tak máme kladného superhrdinu, potoky krve, akci střídající akci, humor, krev, černý humor, další krev, upíry, atd. atd. Kdo někdy něco od Kulhánka četl a líbilo se mu to, bude si tu rochnit blahem. No a ti ostatní si můžou trhnout :-)

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967