Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2495 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

McKashi
09.01.2019 4 z 5

Kdybych nevěděl, že je Kulhánek, měl bych tendence si myslet, že je to Kotleta, ačkoliv oba píší celkem podobně, jsou tam vidět určité niance podle kterých se dají tito dva spisovatelé celkem dobře rozpoznat. Každopádně knihu jsem přečetl skoro na jeden zátah, a to je díky tomu, že už bylo půl osmé ráno a já se musel vyspat:) Příběh celkově dobře odsejpá a ačkoliv tam byla jedna scéna (spoiler: po vraždění v sídle klubu), kdy jsem chvíli přemýšlel, že knížku odložím, tak mi to nedalo, dokud jsem jí nedočetl. A okamžitě začal další díl:) A i když je podle mě nejlepší vampýr Herr Bezzemek, tak Tobiáš mu celkem obstojně konkuruje, ať už hláškama, nebo Tím druhým. Vřele doporučuji pro každého fandu drsňáků, kteří mají z prdele štěstí v neštěstí. A ještě mají smysl pro humor!

denniys
27.12.2018 5 z 5

Druhá kniha od pana Kulhánka, kterou jsem měla čest číst a mám pocit, že jestli i třetí bude stejně skvělá, zařadí se velmi rychle mezi mé nej nej spisovatele..ty hlášky jsou prostě smrtonosné..zavražděná panenka patří mezi top!! :)

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

I pro mne to bylo zjevení.Pak ještě Cesta krve.Potom vše,co napsal,šlo do kytek.Dobře,že už nepíše.

RyonMathrin
12.11.2018 5 z 5

„Jménem Nočního klubu vás odsuzuji...“ Miluji příběhy o boji za spravedlivou věc. V této knize je ho přehršel. A je to mazec. Řežba. Jak si sáhnout na dno a pak zjistit, kde je to skutečné dno, a teprve pak se od něj odrazit. Pokud získáte unikátní schopnosti jako Tobiáš.
Samozřejmě jsem opět nemohl přestat číst. Je to jízda. Obdivuji autorovu fantazii (pozor, mírné spoilery!), jaké dokáže vymyslet věci, aby děj odsýpal. Únos letadla, panenka s kečupem... paráda. A i když jsou některé scény opravdu drastické, na druhou stranu ten humor...

...“Kdybys viděla těch dopisů, jak škemrali, kde se upíři v Praze scházejí, kde bydlí…!“ Naklonila se nad mne a zaryla mi loket doprostřed hrudníku: „Přiznej to! Kde se scházejí?! Kde bydlí?! Taky nechci stárnout a chci být na věky mladá a krásná!“ „Dej se nabalzamovat.“ „Tyyy!!!“

soutěž v páce: „...pan Ji měl na člověka skutečně titánskou sílu – zřejmě nějak speciálně trénuje (a není divu, živí-li se páčením peněz z turistů)...“

Kývl jsem hlavní, aby přihlížející Číňané ustoupili. Tiše se pošklebovali, protože si mysleli, že námořníka jen straším.
Beng.
Měli ustoupit trochu víc, takhle měli mozek mezi prsty u nohou.

Ryorka
03.11.2018 5 z 5

Kulhánek je prostě ...noo....ehmm....suchej.......a taky naprosto skvělej.

jengibre
28.09.2018 5 z 5

Od první stránky jsem byla naprosto nadšená a to až po strany 113 – 119. S jejich přečtením přišlo zklamání, šok a ztráta jakéhokoliv zájmu o další čtení. Naštěstí mi tehdy někdo řekl, že „teď to teprve začne“. Kdyby se tak nestalo, nejspíš bych knížku zavřela a už se k ní nikdy nevrátila. Ale díky těmto čtyřem slovům jsem se rozhodla pokračovat a mohla jsem tak hltat každé další slovo až do konce. Po přečtení mě mrzelo, že nemám po ruce druhý díl, abych mohla ihned pokračovat.

Yustina
31.08.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, velmi dobře se mi četla. Vybrala jsem si ji do čtenářské výzvy a jsem za to ráda. Těším se na druhý díl :-)

malí
23.08.2018 5 z 5

Chte nechte to cloveka vtahne. Nejvic ocenuji humor.

RemiBlack
22.08.2018 5 z 5

2018/27
Moje první setkání s žánrem i s autorem. A do háje, proč se to nestalo už mnohem dřív?! (dobře, pár let zpátky bych se nedostala přes prvních pět stran, ale stejně...) Krev, kam se člověk ("člověk") podívá, jedna akce za druhou, prostě pecka. A samozřejmě Kocour!

acrev
21.08.2018 2 z 5

Musím říct, že mě tato kniha celkem zklamala. Už několikrát mi byla doporučena a tak jsem se rozhodla jí dát šanci. Na můj vkus byla ale příliš brutální. Připadalo mi, že autor se vyžívá v detailním popisování jednotlivých brutálních činů. Násilí mi v knihách většinou nevadí, ale tentokrát jsem teda měla velké starosti knihu dočíst. Bohužel první díl nemá konec a tak asi budu muset těžce přelouskat i díl druhý.

PeťkaW.
17.08.2018 4 z 5

No co to sakra...? Kulhánek právě jedním šmahem dokonale zbořil mou léta budovanou skepsi a nechuť k českým autorům. A je mi putna, že Noční klub je braný jenom jako béčko. Aťsi je klidně céčko nebo jiný písmenko, ale tohle byla prostě jízda, kterou jsem absolutně nečekala. Moje srdce ironika se nad hláškami a sarkastickým černým humorem hlavní postavy doslova tetelilo blahem. Létající vnitřnosti a hektolitry krve asi nebudou pro každého, ale já právě zjistila, že v sobě mám asi malého masochistu, protože se rovnou vrhám na druhý díl :D .

Dragonian
15.08.2018 3 z 5

Po 16 letech jsem se k této knize opět vrátil. Leč už to nefungovalo, jako za mlada. Byl jsem schopen knihu číst, ale už jsem z toho neměl takovou radost a nesmál se jak jelito. Ale zůstane v mém srdci pořád.

PabloFuentes
14.08.2018 5 z 5

Tohle byla jízda! Všichni mi to stále doporučovali, já se bránil, ale nakonec jsem se neubránil. Výborná záležitost, výborné zvraty... drsné! Čistá zábava.

Lethania
25.06.2018 5 z 5

Naprosto brilantní záležitost. Kulhánkův styl psaní se mi hodně líbí - asi jeden z nejlepších chytlavých stylů. Tato kniha není určená pro nějaké milovníky smysluplných příběhů, ale pro ty, kteří mají rádi čistokrevnou zábavu a černý humor. Kdybych mohla dát deset hvězd, tak by ji ode mě stoprocentně dostala.

zluk
07.06.2018 5 z 5

Tahle kniha mě kdysi ulovila v knihovně a od té doby mám tohoto autora v oblibě. Není to nic pro intoše, ale sviští do od začátku do konce a každou chvíli se člověk zasměje.

TERRORDROME
27.05.2018 5 z 5

Najprv som si hovoril že toto je to najhoršie čo som zatiaľ od Kulhánka čítal. Stupídny spolok pomstiteľov čo vylieza z kanálov ako ninja korytnačky náhodne pri vražednej akcii narazí na zblúdilú japonku čo je zhodou okolností príslušníčka nejakého ultra bojového klanu, bez slov ju naverbujú a každému vrátane nej je jedno či mala predtým nejaký iný život. Proste znôška toho čomu Angličania hovoria bullshit. Lenže potom nastáva absolútny zvrat a ja s potešením zisťujem že ma Kulhajs totálne ofajčil a dobre vie čo robí. Zbytok knihy som zhltol ako Kraken pannu a z posledných síl dočítal o piatej ráno. Upirizácia hrdinu, muklovanie na pirátskej lodi faldovitej pani Dao a jej veselej posádky a nakoniec zbesilý útek, to všetko bola úplná paráda, hlavne ten únos lietadla a bábika plná kečupu. Pozitívne hodnotím aj nevyjasnené polonenávistné vzťahy hrdinu s Hanako a Denisou a konečne viac prekreslené charaktery ultranebezpečných záporákov. ... a dúfam že ich Tobiáš v ďalšom diely všetkých fakt brutálne zabije...!

B-artX
16.04.2018 5 z 5

Kulhánkův styl psaní naprosto miluji. Nejvíce jsem si užil prvních 60 stránek, pak to bylo o malinko slabší, ale stejně měl příběh krásný grády. Vládce strachu (kteří mi v pár aspektech přišli až moc "podobní" některým částem této knihy) přiznávám, že jsem užil trošku víc, než Noční klub, ale přesto jsem z tohoto díla nadšen. Některé momenty a nápady z knihy se mi velmi líbily a jsem si jist, že si je budu pamatovat ještě dost dlouho (loď paní Dao, příchod Wriese a Van Vrena do Nočního klubu, kanibalské Ragů). Zkrátka boží, Kulhánek je génius (takový knižní Tarantino) a já se hned vrhám na další knihu. 90%- 5*.

Sldook
12.04.2018 5 z 5

Ke Kulhankovi jsem se dostal az v pozdejsim veku a jako k prvni, zrovna teto knize. A hned od zacatku jsem si oblibil jeho styl psani i pribeh.
Az po precteni cele knihy jsem se dozvedel, ze se v ni vyskytuje spousta odkazu na jeho predchozi tituly, takze se ted tesim, az se k nim dostanu, a pak se vratim k teto. Nicmene hodnoceni uz vyssi stejne nejde dat :)

Veverka94
10.04.2018 5 z 5

Báječné!

PetraaMatouš
07.04.2018 5 z 5

Ke Kulhánkovi jsem se dostala jako náctiletá. Většina lidí v mém okolí hltala Bukowskiho, já hltala Kulhánka. Četla jsem všechny jeho knihy. Nejvíc na mě zapůsobil noční klub. Musim přiznat, že se k němu občas vracim. Myšlenka čtenářského klubu, sídlícího někde pod starou Prahou a chránícího nás před zlými lidmi, mě fascinovala. Nikdy jsem od kulhánka nečekala nějaké velké myšlenky. Je to pěkná oddechovka a navíc vtipná. To se vztahuje ke všem jeho knihám, proto ani nebudu komentovat zbytek. Z jeho tvorby mám nejradši Noční klub a navazující Vyhlídku na věčnost. Zatím-co Noční klub je o upírech. Vyhlídka na věčnost o pekle (takové postapo).

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967