Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2494 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

ijcro
24.06.2019 3 z 5

Autor vypráví svůj příběh odplaty dobře. Pokud se drží reálna, docela se mi to i líbilo. Jakmile ale ve čtvrtině knihy částečně opustil jisté fyzikálně biologické zákonitosti, a dostal se do přílišného fantaskna, kde je možné téměř cokoli, tak se mi to už tak nelíbilo. Je to až moc alegorie o vynucené cestě do pekla a zase zpátky, když se hrdina stane loutkou, kterou vodí jiní a ta se občas zamotá do vodicích drátků. Ale na dovolenou dobrý čtení.

OlafSveinsson
18.06.2019 5 z 5

Je dovolená, to si vždycky vezmu na čtení něco, co už jsem četl, abych to nemusel brát moc pozorně. Noční klub tohle splňuje na 160 %, protože už si ani nepamatuji, kolikrát jsem ho, za těch cca dvanáct let, co ho znám, četl. A pořád mě ten šílený příběh o smrti a vzkříšení jednoho spisovatele neskutečně baví. Vždycky je to stejně napínavé, zvraty pořád prudké a krev pořád stejně rudá. Na závěr hlavně nezapomenout: Pokud potkáte opravdu dokonalou ženu kolem pětadvaceti, je to upírka. A když ne, tak stejně ano.

Ducky22
04.06.2019 5 z 5

Za mě super knížka. Bylo to první, co jsem od autora četla a zatím žádná z jeho knih mě tolik nechytila. Přečetla jsem v podstatě jedním dechem a říkala jsem si, chci víc... :)

kure91
27.05.2019 5 z 5

Po prvním dílu jsem rád, že jsem si nechal z Kulhánkovin Noční klub až na závěr, jestliže jsem u Divokých a zlých často psal, že mě hype okolo autora a jeho knih nechává chladným a že nevidím, proč jsou tak legendární, tak tady jsem spokojený. Zajímavě nastíněný úvod s představením Nočního klubu, pak se na scéně objeví hlavní antagonisté a následně se rozjede pořádná akční jízda, kdy děje ubíhá rychle jako upír v plném tempu, krev teče po litrech, že by se z ní najedlo celé upírstvo světa a konec dílu slibuje, že dvojka bude pokračovat dokud Tobiáš nenaplní zásady Nočního klubu.

8759
19.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knižních sérii co jsem kdy četl. Pro silné nátury, ale stojí za to. Tak barvitě popsané masakry se jinde prakticky nevidí. Opravdu neskutečné. Škoda jen, že se nedá už sehnat.

Kočičáci
12.05.2019 5 z 5

Jupí, tak konečně jsem se k legendárnímu Nočnímu klubu dostala. Jsem fanoušek fantasy, proti upírům nic nemám, hektolitry krve mi v zásadě nevadí... Takže jsem se začetla a rázem si všechny oblíbila, Postracha, Rozmetala, Tobiáše, Mazlíka, Kamilu, pátera Koláčka a jejich klub v katakombách pod Prahou... HA, na straně 114 jsem chtěla s knížkou mrsknout o zeď, jako CO, CO, CO??? Najednou je všechno jinak a ocitáte se na druhé straně světa na bláznivé čínské lodi, zvykáte si na tlustou pirátku paní Dao, zabijáky, pány Wriese a Van Vrena, a hlavně na Tobiášův nový "životní styl", kdy se musí naučit spoustu nových dovedností a hlavně vymyslet únikovou cestu... a samozřejmě pomstu!
Je to zběsilá akční jízda, ze které nelze vystoupit. Jdu na DÍL DRUHÝ.

Mona-Amel
06.05.2019 5 z 5

Kulhánek je ďábel! Noční klub je zvrhlost, nechuťárna, odpornost... ale naprosto dokonalá! :)

Shui-Xian
03.05.2019 5 z 5

Pokud jste otevřeli knížku dík doporučení a teď si říkáte, do čeho jste se to uvrtali, vězte, že od určité chvíle ochabne i sebezatvrzelejší dávicí reflex. A v ten moment si četbu začnete parádně užívat. Nemusíte ani být cynik nebo sadista. (Stačí být typicky naladěný Čech, jemuž trocha černého humoru nic neudělá.) Ta nenucenost si vás prostě získá... Prosím, nášup.

Grepp
27.04.2019 5 z 5

Kulhánek je Kulhánek, ale T. Žlůva dotiahol žáner k dokonalosti, v knihe Trichamin de facto obnažil a okresal všetky jeho princípy na dreň. Povinnosť pre všetkých milovníkov paškvilu.

'Poslední zbytky rozumu mi napovídaly, abych vzal nohy na
ramena. Tak jsem je vzal. Uběhl jsem sotva třicet metrů, když mě
začaly utržené, mrtvé nohy stejně mrtvého vojáka na ramenou tížit.
Odhodit či neodhodit? Toť otázka.
Hm, radši si je nechám, mohly by se hodit.'

Aneken
14.04.2019 5 z 5

Noční klub řadím ke svým nejoblíbenějším "nevážným" knihám. Mám jej rád natolik, že jsem se k němu několikrát vrátil, pokaždé mě ale bavila stejně. Kulhánkův masterpiece...

PetraBery
09.04.2019 4 z 5

Překvapivě čtivé a vtipné. Knihu jsem půjčovala pro manžela nečtenáře na doporučení a než jsem jí vrátila do knihovny, přečetla jsem ji i sama. A těším se na další díl, bylo to zase něco jiného a neokoukaného. Tobiáš je skvělý hlavní hrdina, příběh u kterého nemusíte moc přemýšlet a jehož četbou jen proplouváte.

Eyghon
08.04.2019 5 z 5

Po letech jsem si dal znovu kompletního Kulhánka a můžu říct, že Noční klub je pořád nejlepší česká kniha, kterou jsem kdy četl.

Chytuš
07.04.2019 5 z 5

WOW, to byla jízda! Na začátku jsem nevěřila, že mě bude tolik bavit číst akční příběh o hektolitrech prolité krve, krásných, spoře oděných ženách, drsňácích a zbraních. To jsem se ale spetla. Nejspíš v tom má prsty Tobiáš, se svými cooltovními hláškami je celou knihu prostě neodolatelný. Musím souhlasit s předchozím komentářem ludek.n - upíři nikdy nebyli sympatičtější, zábavnější a víc sexy. A to prohlašuju zcela svobodně, bez nátlaku a s čistou hlavou. A ano, sérii Stmívání jsem už četla :-)
Ještě mě prosím někdo ujistěte, že Noční klub se už dostal k Quentinovi Tarantinovi, myslím, že on by si s tím hezky poradil :-)

ludek.n
03.04.2019 5 z 5

Vůbec bych se nebál označit Jiřího Kulhánka za kultovního spisovatele, minimálně v české kotlině. Jeho knížky se prodávají za astronomické sumy, o kterých si i ti nejslovutnější autoři mohou nechat jenom zdát. A jedním z důvodů tohoto úspěchu je podle mého i Noční klub. Autor už vycizeloval svůj styl a píše lehkou rukou. Na rozdíl od některých jiných jeho prací, není toto dílko natolik zběsilé a zastříkané hektolitry krve, aby to překrylo nápaditý příběh s řadou opravdu povedených skečí. Přestože dějová linka je na Kulhánka nezvykle vláčná, nijak to neubírá na nátlakové strategii, s níž se Noční klub do čtenáře opírá. Je už dobrým zvykem, že s akcí se začíná hned zkraje na první stránce s copyrightem a končí se až někde v závěrečné tiráži. Noční klub není výjimkou. Čtivost je klasicky výborná, Kulhánkovi se daří vše, na co sáhne: napětí, nápady, charaktery, drobnokresba, dialogy, undergroundová komika i kultovní hlášky. Umíchanému koktejlu chybí málo nebo nic. Ponořit se do jeho světa a podlehnout jeho vyprávění je neuvěřitelně snadné. Upíři ještě nikdy nebyli tak sympatičtí.

Banny_L
18.03.2019 5 z 5

Konečně po dlouhé době super kniha, kde neběhá upír jménem Lestat..a tento humor mi hodně sedl. Už otvírám druhý díl :).

JulianaH.
08.02.2019

Četla jsem asi jako třináctiletá na doporučení svého otce. Tři Kulhánkovy knížky, které mi tehdy dal do ruky, pro mě byly, jsou a budou zároveň jediné svého žánru v mém životě.
I když to pro mě byl naprosto exotický exkurs, uznávám, že mě bavily a že jsem se u nich občas smála. Na druhou stranu nechápu, jak upíři a krev můžou bavit i někoho nad třináct let. :)

Peskal
30.01.2019 4 z 5

Super knižka. Ako je už písané nižšie: na nič sa to nehraje, krvou a mŕtvolami sa fakt nešetrí, žiadne hlboké myšlienky, zato množstvo sarkastických hlášok, čierneho (a morbídneho) humoru... a prečítal som jedným dychom oba diely.

Záver druhého dielu (a celého príbehu) sice trochu stratil tempo, celkovo ale dávam obom knižkám 4/5.

bukyna84
20.01.2019 4 z 5

Fajn oddychovka částečně z českého prostředí s mými oblíbenými upíry...Není to žádné hlubokomyslné sci-fi ve stylu Bradburyho či Huxleyho (ani si to na nic podobného nehraje), ale děj svižně odsejpá, jazykově je to taky celkem zvládnuté a na hvězdičkách přidává příjemně dávkovaná ironie, místy říznutá černým humorem...

Huligen
20.01.2019 4 z 5

Tuhle knihu jsem dostal, autora jsem do té doby neznal. Je zde k nalezení několik zajímavých momentů, především třeba to, že se děj odehrává částečně v Praze, což je celkem ojedinělé u tohoto typu knih. Zajímavým tématem jsou také úpíři. Myslím, že i velice dobře vymyšlené jejich stravování. Osobně nemám rád klasiku typu hryzání do lidských krků.

francouz
18.01.2019 5 z 5

Tak toto je první knížka od pana Kulhánka, kterou jsem četl, navíc úplně běžně nečtu takové řežby. Je to opravdu neskutečná jízda, která se navíc částečně odehrává v naší matičce Praze.
No musím říci, že kdyby mě někdo řekl, že budu číst knížku o upírech, tak bych ho považoval za blázna, protože takové ty seriály v TV, ani nevím jak se jmenují jdou úplně mimo mě. A já tuhle knížku přečetl a opravdu jsem byl nadšený. Ano na začátku, to vůbec nevypadalo, že bych na konci fandil upírovi, protože Noční klub, jako tajná historická organizace, mě opravdu vtáhla do děje.
A le to jsem opravdu netušil, že se budu dívat jak tady levituje hlavní hrdina a budu napnutý, jestli se mu podaří utéct. Ejhle ono to, a to hlavně díky autorovi perfektně zafungovalo. Děkuji za lekci a už se těším na pokračování.

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967