Noční klub. Díl druhý

Noční klub. Díl druhý https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1058/bmid_nocni-klub-dil-druhy-2iL-1058.jpg 5 2168 202

Noční klub série

< 2. díl

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě...... celý text

B-artX
24.04.2018 5 z 5

Kulhánek nezklame. Velmi zábavná kniha s boží atmosférou a postavami. První knížka měla sice víc zajímavých myšlenek a nápadů, tato zase více brutality a akce. Konec byl sice trošku zdlouhavější, ale závěr se mi líbil, jsem rád, že to skončilo, tak jak to skončilo. Nejvíce se mi na celém díle líbily dvě věci- masakr v Číně a objasnění Moonova plánu, masakr byl příjemně kulhánkovsky brutální a výslech konečně velmi dobře objasnil snad celou knihu. Za mě naprostá spokojenost. Posledních 30 stránek se trošku táhlo, ale nevadí. Za mě super četba. Plný počet.

Sldook
12.04.2018 4 z 5

V porovnani s prvnim Nocnim klubem mi prisel tento dil o neco slabsi, nicmene je to stale velice kvalitni cteni. A stejne jako u jednicky si musim docist ostatni Kulhankovi knihy, a nasledne precist znovu dvojku, abych pochopil vsechny reference.

Veverka94
10.04.2018 5 z 5

Výborné pokračování - jíné - stějně skvělé.

Ramiel
28.03.2018 4 z 5

Pro mě lepší než první díl. Myslím si akorát, že pan Jánský by měl ubrat mrtvol a těch much je tam taky strašně moc. Jinak je to skvělá jízda jednoho cynického upíra. Jen škoda, že se filmaři zaobírají sra*kami jako Twilight a neinspirují se tímhle majstrštykem. Čemuž se divím, protože je tam všechno, co si Hollywood žádá - zbraně, mrtvoly, krev, sex, Asiaté, lesby, upíří láska...

whiolet
17.02.2018 5 z 5

Krvavější než Kill Bill od Tarantina a cyničtější než Doktor House i tak bych možná ve zkratce popsala Noční klub 2.
Prostě to byla zábavná jízda se vším všudy!

hana4834
12.02.2018 4 z 5

skvělý pokračování skvělé jedničky. nevím co dodat

vlkodlaq
06.02.2018 5 z 5

Po pár letech jsem neodolal a čtu zas. Přes roky, které mezitím utekly, si děj poměrně živě pamatuju (aby taky ne, když už to čtu po třetí), takže žádné překvapivé zvraty se nekonají, přesto čtu s nadšením a skoro až hltavě. Pořád jsem toho názoru, že noční klub je etalonem české sci-fi/fantasy liteartury a jedna z nejlepších knih tohoto žánru k doporučení. Pane Kulhánku, dopište prosím a vydejte další knihu, Vaši fanoušci si to jistě zaslouží a věřím, že bude skvělá. Ačkoli s ní Vy nejste spokojen a možná nikdy nebudete, nám se jistě líbit bude!

el.peee
30.01.2018 5 z 5

Společně s Vládcemi strachu jsou to nejlepší knížky od Kulhánka. Opět mi trochu vadí předimenzovaný konec, nicméně to nic nemění na tom, že knížka je plná cynismu, jak to umí jen Kulhánka. Čte se skvěle, několikrát jsem se k ní vrátila.

malí
16.01.2018 5 z 5

Kulhánkovi jsem se dlouho vyhýbala, protože upírskou tématiku moc nemusím, ale Noční klub mi dokázal, že i čeští upíři mají něco do sebe. A že i něco takového může být napsáno s humorem. A protože jsem po přečtení dvou knih chtěla číst stále dál, tak nemůžu jinak, než doporučit.

belpir
15.01.2018

Čtu pravidelně každý rok, někdy i dvakrát. I když mě toho moc nepřekvapí, kniha dokáže vždy vtáhnout do děje a použitý humor je stále úsměvný. Je to pro mě forma dovolené.
Závidím všem kdo zatím nečetli.
Oba díly jsou skvělé.

bertrand
12.01.2018 odpad!

Ve stylu hollywoodských majstrštyků větší, hlučnější, akčnější a brutálnější nežli první díl. A taky hloupější. První návštěva v ústavu působivá svou přímočarou amorálností.
To je asi tak všechno, čtl jsem předevčírem, ale více si nepamatuji. Zapomnění milosrdně zastřelo mou mysl...

B4LU
13.12.2017 3 z 5

Je až s podivem, že přečíst knihu o 400 stranách mi trvalo pouhých 12 hodin čistého času... člověk se zakousne a neodtrhne. Přitom je to v podstatě naprosto totožné s předchozím dílem - nadpřirozeně silný hlavní hrdina s kulometem, katanou, spoustou protivníků a tunou hlášek na rtech. Paradoxně části, kde se odvíjí nějaký příběh, působí jen jako vata mezi dalšími jatkami. Nicméně jako oddechovka je to výborné.

miloslav0399
04.10.2017 3 z 5

Podstatně horší než 1. díl. Pokud to celé není myšleno jako parodie, tak je to velmi slabá kniha. Mnohokrát jsem si při čtení vzpomněl na Váchalův Krvavý román, což je ale úplně jiná kategorie, i liga. Nejlepší jsou rozhodně pasáže z Prahy; piráti, upíři, Číňani, nindžové se moc nepovedli. Určitě nejsem cílová skupina pro tento román, ale po nadšení z prvního dílu už není ani památky. Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec dávám 3, ale především za návaznost na Díl 1...

Peti
29.09.2017

Druhý díl Noční hlídky a opět přečteno jedním dechem. Děj mě nadchnul, potěšil. Baví mě upíři i ti Druzí a opět narážky na sérii Cesta krve (kterou jsem přečetla jako první z Kulhánkových knih). To že Tobiáše autogramiáda děsí víc než další pobyt na lodi paní Dao byla jedna z mnoha vtipných a milých věcí v knize. A na konci Noční hlídka je zpět.

Torgal
26.09.2017 4 z 5

Dokončenie Tobiášovej cesty za odplatou sa nesie v duchu odľahčene a s nadhľadom podaného masakru – presne ako to bolo už v prvej časti. Dočkáme sa viacerých odhalení a plánov v plánoch, dominuje ale uspokojenie so zábavne a napínavo napísanej akcie. Keď hrdina pred koncom ale prejde do „god módu“, už toho bolo na mňa priveľa a katovanie zástupov upírov ma až toľko nebralo. Posledná štvrtina navyše pôsobí značne nadbytočným dojmom (hoci chápem, že autor chcel uzavrieť všetky dejové linky). Celkovo tak o čosi slabší dojem ako z prvého dielu. 7+/10

ivzu77
10.07.2017 4 z 5

Pro toho, kdo má rád tento sci-fi akčni žánr, musí být Kulhánkův styl naprosto skvělý. Jsem ráda, že máme i takovéto české autory. Téma upírů v Praze i ve světe, téma triád a ninžů, rozdělit moci světa nad lidskou rasou, mne se ti moc líbilo. Bylo dost mrtvých a krve, useknutých rukou a hlav, ale napsáno takovou nenásilnou a vtipnou formou. Líbily se mi oba díly, doporučuji číst po sobě

Hrdlička1
05.07.2017 3 z 5

Přečetla jsem si s chutí oba díly. Byl to můj první Kulhánek. Jsem ráda, že si se jménem českého autora mohou spojit i přečtené knihy a hlavně žánr a styl psaní. Vtip knihám rozhodně nechybí, ale na můj vkus moc mrtvých (občas náhodně nachomýtnuvších).

prestiggio
02.06.2017 5 z 5

Kniha vyborna. Krvi a odseknutych casti tiel bolo vela. Vdaka humornym poznamkam mi to nevadilo. Boli miesta kde som plakala od smiechu.

clomba
31.05.2017 5 z 5

Po přečtení první dílu jsem váhal, jestli se mám pustit do čtení dílu druhého a jsem rád, že jsem tak učinil. Nejen že jsem se dozvěděl jak to vlastně dopadne, ale náramně jsem se u toho bavil. Čtivé a vtipné.

Sarka14
29.05.2017 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. První díl se mi tedy líbil ještě o kousek víc, ale i druhý jsem doslova hltala. Trošku mi tam vadili ty zvraty ve smyslu, který hrdina je zrovna na čí straně, chudák Tobiáš byl chvílemi za blbce. Ale jako celek je celý tenhle příběh doslova šílený a úžasný. Líbí se mi ten humor a vtip, který do toho autor dává. Člověk chvílemi úplně zapomene, že je to šílenější krvák než masakr motorovou pilou. Rozhodně doporučuji.

upíři humor česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967