Noční klub. Díl druhý

Noční klub. Díl druhý https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1058/bmid_nocni-klub-dil-druhy-2iL-1058.jpg 5 2168 202

Noční klub série

< 2. díl

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě...... celý text

Beltrix
23.02.2020 5 z 5

Velice slušné pokračování prvního dílu. Akce, vtip, zadostiučinění, skvělé postavy = prostě fungující mix.

Dusinof
02.02.2020 5 z 5

Jeste nikdy se mi nestalo, ze bych se u knihy zasmal. Vubec nepripadalo v uvahu, abych se zasmal tak, ze mi tekly slzy. Skvele se to cte, rychle utika dej, kniha bavi a postavy si nelze neoblibit.

pavlina6482
18.01.2020 5 z 5

Super :)

karel1076
29.12.2019 3 z 5

Bezpochyby je autor znamenitý vypravěč, to byl ostatně R.E.Howard také, ale něco mi říká, že mají i společné jiné charakterové vlastnosti. Zatímco první díl se mi líbil opravdu hodně, zde už jsou situace opravdu přitažené za hlavu. Snad pro milovníky Marvelu, ale už strunu přetrhnul. Je to škoda, protože některé charaktery z prvního dílu se mi moc líbily (a hlavní hrdina to opravdu není).

Margherita_N
13.12.2019 5 z 5

SPOILERY. Díky za ten konec, ač za cenu nelogičností. Druhej díl je přehlídka superschopností a vraždění - zní to divně, ale je to oddychovka. Člověk tuší, že s Tobiášovým dosavadním štěstím to nemůže být jinak, než že se bude stupňovat. Poté, co vstal v prvním díle z rakve, má zkrátka punc vyvoleného. S Hanako jsem to moc nepochopila - neměl ji podle zákonů Nočního klubu popravit? Něco takovýho jí sliboval, ale nakonec nic. Jasně, dostkrát pomohla, ale stejně furt kvůli ní došlo k počátečnímu masakru, ne? I když padouch-původce nebyla. Ale pořád super. :)

Alíša236
03.12.2019 4 z 5

Tak jednu třetinu knížky jsem si říkala, že druhý díl opravdu nebyl nutný, naštěstí se pak začalo dít něco nového, zápletka se zapletla a čtení jsem si nakonec užila. Na to, že to není můj žánr jsem překvapivě spokojená.

Strriga
03.11.2019 5 z 5

Naprostá špička. Kulhánek v nejlepší formě. A malé nelogičnosti přeskočíme :-)

MaxQ
15.10.2019 5 z 5

I druhý díl prostě oddychovka par excellence. Běží stejně zběsile jako první a možná poslední čtvrtina knihy se dá brát jako volnější. Ale po té brutální jízdě si to čtenář rád užije. A jeden kousek suchého humoru na ukázku:

Za rohem jsem se přehoupl přes zátaras, a dav čumilů se rozprchl do stran - panika mi docela nahrávala, ale s kulometem přes rameno, zakrváceným mečem po boku a dvěma pistolemi v rukou se mi do pražského ruchu zapadnout nepodařilo.

mi-380
12.10.2019 4 z 5

Moc ústřední postavy stoupá, množství mrtvol přibývá, současně se ale také celosvětově snižuje stav nadpřirozených bytostí, jejichž boj o pozice je nekonečný. Chytře vymyšlená zápletka a vtipné hlášky mě udržují v napětí a zahání mé pochybnosti, které se mi občas mihnou v hlavě: stojí tenhle kolotoč násilí a fantazie za těch několik hodin četby? Ale jo, je to dobrá oddychovka, kde nechybí fantastický hlavní hrdina, zajímavý svět, kvalitní suchý humor a logické zarámování začátku a konce.
75 % (1651 většinou nadšených čtenářů generuje nadprůměr 93 %).

Chytil jsem rotující čepel kopí (zaplať všichni svatí za kroužkové rukavice) a přesným (dost náhodným) švihem ji zabodl bližší z upírek přesně mezi ňadra. – Jasně jsem slyšel, jak křupla guma spojující košíčky podprsenky. Upírka vztekle vykřikla, bez námahy čepel vytrhla a hodila ji pro změnu po mně. Něco prostě není v pořádku...

katchamccall
01.10.2019 5 z 5

Od země k nebi strmí se,
tráva ostřice.
Šli dva a dva a dva,
v rukou kalich hořčice.
Než jsem jim stačil cokoli říci,
umírám, pokryt hořčicí.
Nadšenější z knížky jsem ještě nebyla :D

Česneksmedem
31.08.2019 5 z 5

Tak jsem se dozvěděl, že pokud chcete napsat něco pořádného, nesmí tam být slovo pikosekunda. Podívejte se do svých komentářů, ale vím zcela jistě, že tím pádem píšete pouze parádní komentáře.
Ke knize. Opět jsem se královsky bavil a fakt to bylo ještě o malinko lepší, než první díl (což už ani nešlo). Ty hektolitry krve vlastně ani nevadily, neboť z těch, co tuto nádheru čtou se na nějaký čas prostě stanou upíři, takže jde vlastně jen o dobrou tekutinu k požití (až na teplou kuřecí krev fujtajbl!). Mockrát jsem se řehnil nahlas například u proměny kolibříka na pterodaktyla. Jak je psáno v knize, jsou myšlenky, které se nikam nikdy nesmí napsat. Jsem prostě nepoučitelný: Da: Éto zatrolenyje levičáci, vědoucně řekl Smetánek (Voloďa). Je to prostě Boží!!!

PetiJelinkova
10.08.2019 4 z 5

První díl nasadil vysokou laťku, takže druhý díl byl pro mě o něco slabší, ale pořád čtivé a poutavé.

uziRM
15.07.2019 5 z 5

Udělal jsem dobře, že jsem si před Nočním klubem přečetl Vládce strachu, abych byl v obraze, na jakou knihu se v příběhu stále odkazuje. To propojení mě pak více bavilo. Kulhánek je prostě jedinečný, spoustu akce, napětí i humoru.

protokol
05.07.2019 2 z 5

Tak a hotovo
čo dodať koniec bol v celku vydarený príbeh bol trochu predvídateľný ale čo mi najviac vadilo neustále odkazy na autorove knihy bolo to dosť rušivé a bolo to trocha urýchlené preto len 3 *

PetraBery
03.07.2019 4 z 5

Druhý díl je ještě brutálnější, krvavější a akčnější než první a byla to zase parádní jízda. Tobiáš jako nesmrtelný upíří hrdina je skvělou volbou, jeho pomsta vrcholí a při tom neztrácí nic ze svého humoru. Pokud jste četli předchozí díl a líbil se vám, nebudete zklamaní.

ijcro
24.06.2019 3 z 5

Zločinci se kají jen pod ostrým břitem katany... co dodat?

OlafSveinsson
24.06.2019 5 z 5

Nikdy nepochopím, jak je možné to zběsilé tempo z prvního dílu ještě vystupňovat. Ale asi to opravdu možné je. Je to prostě masakr v té nejkrystaličtější podobě. Hrozně mě baví, jak je to dotažené do detailu a všechno, včetně tramvaje, stabilizované vrstvou mrtvol sahající po okna, je naprosto uvěřitelné.

Grepp
29.05.2019

Perfektné čítanie do tramvaje. Ak mi niečo na Nočnom klube vadilo, tak tie obligátne dialógy medzi hlavnými postavami, to večné škádlenie, neustále dokazovanie svojich dovedností, tie nikdy nekončiace hravé šarvátky s nebezpečným erotickým podtónom stále dokola.

Kočičáci
12.05.2019 5 z 5

Jízda pokračuje a pomsta bude sladká! Tobiáš se v Praze dlouho neohřeje, ale podaří se mu najít přeživší členy Nočního klubu. Mazlík a její: "Ne. Taštičku ne." vás jednoznačně odrovná.
No je to fakticky nadupané, skokem jsou všichni v Japonsku a už to zase fičí a začne se to pomaličku rozmotávat. Jako fakt mazec!!!
PS: koček mám doma deset, ale duhový mi ve sbírce chybí, prosím reserve na jedno kotě :-)

Shui-Xian
08.05.2019 4 z 5

Řezničina v Čechách, nebo jatka v Asii - obojí má zkrátka svoje kouzlo... Nemohla jsem se nebavit. A se Stínem to teprve nabralo grády...
Při psaní konce měl JK trochu těžší ruku, ale zas jsem jako čtenář ocenila tu dotaženost. Už jen song pro veselý pumprlíky tomu chyběl.

upíři humor česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967