Noční klub. Díl druhý

Noční klub. Díl druhý https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1058/bmid_nocni-klub-dil-druhy-2iL-1058.jpg 5 2164 202

Noční klub série

< 2. díl

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě...... celý text

Zajecice.99
Zajecice.99
předevčírem 5 z 5

Je to proste legenda.

viktor4359
viktor4359
12.03.2024 5 z 5

Délka knihy ideální. Magicky ujeté. Vtipem to srší jak půl metru much na lapači hmyzu. Je to prostě démonický dobré!

Artep071
Artep071
19.02.2024 5 z 5

Pecka! :))

Maevie
Maevie
06.02.2024 5 z 5

Dvojka Nočního klubu neztratila nic z praštěnosti a uhozenosti prvního dílu. Kulhánek opět prýští humorem a tlačí své postavy do uhozených situací. Nedokážu si vybavit jediné ploché místo v ději nebo část, kde bych se nudila. Noční klub, jednička i dvojka, je prostě kombo, které můžete buď milovat nebo nenávidět.

vlkodlaq
vlkodlaq
04.01.2024 5 z 5

Už to je přes dvacet let, kdy jsem Noční kluby četl poprvé a byl naprosto unešen, asi pět let, co jsem je četl s nadšením podruhé, tak proč si je nepřečíst potřetí, že. I když nejsem ten stejný čtenář, jako před dvaceti lety, pořád Kulhánek baví, děj strhává a řádky utíkají před očima jako divé a není to jen kvůli mě oční vadě..
Ale přece jen zkušenějšímu oku neuniknou drobné nedostatky, nesmyslné anglické slovíčko sem (rodičce se neříká press, ale push..), zeměpisně to zase nesedí tam, ale co, na spádu a čtivosti to neubere a možná si kluby za 5-10 let přečtu zas, budu-li živ a co se zraku týče, i zdráv.

Johny_H.
Johny_H.
06.08.2023 4 z 5

Celkově moc hezké a čitelné dílo. Krásný začátek i konec jen prostředek je místy oproti jedničce zbytečně dlouhý a komplikovaný a proto jen 4/5

Gordonlord
Gordonlord
31.07.2023 5 z 5

Naprosto perfektní.

Vedle Kotletova "Mega Hunstého nářezu", nebo jaak se ta série přesně jmenovala, je to tohle nejlepší dílo z ranku románů narvaných absurdní akcí, nesmrtelnými hrdiny, sexem a vulgaritami.

Kulhánek nešetří znamenitými vtipy, nápaditými hláškami a trefným humorem, jehož kanonáda neustává ani na jediné stránce a nikdy se nedostane na hranu trapnosti.

Příběh skutečně opíše pomyslný oblouk a osudy všech postav se opravdu uzavřou, což je pro čtenáře onen potřebný pleasure. Takže zde nenastane odfláknutost a spatlanost ze série Divocí a Zlí, kdy autor běžel z bodu A do neznáma a evidentně nad dílem moc nepřemýšlel.

Příběh o Tobiášovi a jeho pomstě upírskému klanu v čele s otrokářkou paní Dao, univerzálním zabijákem panem Wraisem a jeho kolegou Van Vrenem, jen tak nezapomenu. Má to naprosto vše, co chci nejen od tohohle typu béčkově akční ulítlé literatury, ale od dobré knihy a příběhu obecně.

alekis
alekis
02.07.2023 5 z 5

Další várka výtečné zábavy! Druhý díl je trochu jiný, ale stejně, když jsem musela opustit, co mě baví, když jsem nemohla číst a musela se věnovat nějakým opruzujícím banalitám, byla jsem v myšlenkách v Nočním klubu... :-)
Myslím, že je nezbytně nutné poznat blíž Jiřího Kulhánka, když ne osobně tak aspoň jeho další knihy :-).

JezinkaJ
JezinkaJ
27.06.2023 4 z 5

No, zase skvělý.
Po přečtení prvního dílu, jsem se rozhodla, že ten druhý si nechám na dovolenou. Do odjezdu zbýval tak týden? Ha ha, nejřív, že jen nakouknu a nakonec mi zbylo sotva 10 stránek, které jsem stihla dočíst cestou "tam".
Baví mě všechno, každé vysvětlení autorovi "sežeru". :) A mám radost, že upíři neradi lidskou krev. Tím se autor vyhnul mnoha problémům. Vtipná byla i rybí "bloody Mary" z prvního dílu.
Kdo není příliš útlocitný, nebazíruje na reálnosti, rád se baví a hledá bezva knížku na prázdniny, která ho neuvrhne do tenat pochybností o světě a polemik ze sebou samým, může si směle dopřát Noční klub.

Garfielda
Garfielda
24.06.2023 4 z 5

Četla jsem kdysi na VŠ a bylo to super čtení. Teď, po 20 letech, jsem si dala opáčko a už trochu slabší dojem . Ale i tak kniha stále patří do fondu mých oblíbených.

puczmeloun
puczmeloun
23.06.2023 3 z 5

Tři hvězdičky jako u prvního dílu, ale o dost slabší. Krve (a mnoha dalších nejen tělesných tekutin) je tu o dost víc, stejně jako soubojů, kvalitního černého humoru je ale méně (ten byl hlavním plusem prvního dílu), stejně jako logiky a napětí (to velké množství různých deus ex machina bylo překvapivé i na mě...). Je to prostě čistokrevná dopředu jasně směřující bojovka, kde se jako by mimochodem odhalují velká tajemství a důležité změny (třeba uzdravení "jedné z hlavních postav" je zmíněno jen tak mimochodem, přitom to v první půli znamená docela důležitou věc...) můžou mezi množstvím autorových/hrdinových vnitřních monologů (tedy dialogů) zapadnout. Jako bavilo mě to, ale dál už se do Kulhánka asi pouštět nebudu...

Lenynek
Lenynek
13.06.2023 5 z 5

České autory nečtu. Tímto postojem jsem se s Kulhánkem vytrestala už u Vyhlídky na věčnost, a proto jsem bez váhání sáhla po Nočním klubu. Hlásím do světa, nekončím! Bohajeho, to bylo naprosto skvělý. Tolik humoru (nevím, jestli to taky vnímáte podobně, ale vtipných knih moc není), sarkasmu, krátké přímé řeči - ach to byl jazyk, kterému rozumím a naslouchám. Zároveň se mi snad poprvé v knihomolské historii stalo, že jsem si oblíbila všechny postavy. Je mi ctí, že konečně chápu význam nefalšované "kulhánkoviny".

janavom
janavom
10.02.2023 4 z 5

Když jsem přečetla první dil, musela jsem zjistit konec. Byla to blbost, od které se nedalo odtrhnout...

jan.para
jan.para
16.01.2023 4 z 5

První díl mě bavil víc. Na můj vkus měla kniha trochu pomalejší rozjezd, ale ve finále je to typická Kulhánkovina. Děj je chvílemi hodně předvídatelný, ale stejně Vás kniha baví a nechcete se od ní odtrhnout. Je v ní poctivá dávka humoru a násilí. Takový český Quentin Tarantino.

Anor505
Anor505
16.12.2022 4 z 5

První polovina knihy se mi trochu vlekla, ale zhruba v polovině Tobiáš chytil druhý dech a objevil se zase jeho humor, který jsem v první polovině knihy postrádala. A pak už to jelo, humor, akce, trochu absurdní dějové zvraty a spousta mrtvol. První díl byl za mě trochu lepší, ale i druhý díl jsem si užila. =)

Rolada88
Rolada88
23.08.2022 5 z 5

Tak za mě dvojka ještě lepší než první díl. Nehorázná řežba mezi upíry. Škoda ze není třetí díl

TeaPeter
TeaPeter
19.07.2022 3 z 5

Oba díly dohromady tvoří zatraceně bizarní dílko contemporary/urban fantasy, které je hlavně o upírech, ale sem tam se mihne i něco jiného. A i ti upíři jsou takoví jiní - jdou hlavně po nelidské krvi... A když už lidskou, tak se ještě ošklíbají... Časová osa a návaznosti jsou neméně bizarní a občas působí dost nespojitě. No prostě brakový úlet na n-tou.

špulo
špulo
11.07.2022 5 z 5

Vysoká škola umenia pokleslých žánrov, diel druhý. Alias zábava pre všetkých vyznávačov brakovej literatúry. A aj pre tých druhých :)))

petgona
petgona
11.05.2022 5 z 5

Velmi ma bavi ta absurdnost a nerealistickost. Skoda, ze viac dielov nie je.

GeRaltzRiVie01
GeRaltzRiVie01
02.05.2022 3 z 5

Slabší první díl. Občas už mi to přišlo překombinované a mrzelo mě, že si více nepohráli s vykonáním pomsty jednotlivým protivníkům. Mazlík otravná.

upíři humor česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967