Noční klub 2. díl

od:

Noční klub 2. díl

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti. Nemyslíme si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100882/nocni-klub-2-dil-100882.jpg 4.71411
Série:

Noční klub (2.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (119)

Přidat komentář
whiolet
17. února

Krvavější než Kill Bill od Tarantina a cyničtější než Doktor House i tak bych možná ve zkratce popsala Noční klub 2.
Prostě to byla zábavná jízda se vším všudy!

hana4834
12. února

skvělý pokračování skvělé jedničky. nevím co dodat

vlkodlaq
06. února

Po pár letech jsem neodolal a čtu zas. Přes roky, které mezitím utekly, si děj poměrně živě pamatuju (aby taky ne, když už to čtu po třetí), takže žádné překvapivé zvraty se nekonají, přesto čtu s nadšením a skoro až hltavě. Pořád jsem toho názoru, že noční klub je etalonem české sci-fi/fantasy liteartury a jedna z nejlepších knih tohoto žánru k doporučení. Pane Kulhánku, dopište prosím a vydejte další knihu, Vaši fanoušci si to jistě zaslouží a věřím, že bude skvělá. Ačkoli s ní Vy nejste spokojen a možná nikdy nebudete, nám se jistě líbit bude!

el.peee
30. ledna

Společně s Vládcemi strachu jsou to nejlepší knížky od Kulhánka. Opět mi trochu vadí předimenzovaný konec, nicméně to nic nemění na tom, že knížka je plná cynismu, jak to umí jen Kulhánka. Čte se skvěle, několikrát jsem se k ní vrátila.

malí
16. ledna

Kulhánkovi jsem se dlouho vyhýbala, protože upírskou tématiku moc nemusím, ale Noční klub mi dokázal, že i čeští upíři mají něco do sebe. A že i něco takového může být napsáno s humorem. A protože jsem po přečtení dvou knih chtěla číst stále dál, tak nemůžu jinak, než doporučit.

belpir
15. ledna

Čtu pravidelně každý rok, někdy i dvakrát. I když mě toho moc nepřekvapí, kniha dokáže vždy vtáhnout do děje a použitý humor je stále úsměvný. Je to pro mě forma dovolené.
Závidím všem kdo zatím nečetli.
Oba díly jsou skvělé.

bertrand
12. lednaodpad!

Ve stylu hollywoodských majstrštyků větší, hlučnější, akčnější a brutálnější nežli první díl. A taky hloupější. První návštěva v ústavu působivá svou přímočarou amorálností.
To je asi tak všechno, čtl jsem předevčírem, ale více si nepamatuji. Zapomnění milosrdně zastřelo mou mysl...

B4LU
13.12.2017

Je až s podivem, že přečíst knihu o 400 stranách mi trvalo pouhých 12 hodin čistého času... člověk se zakousne a neodtrhne. Přitom je to v podstatě naprosto totožné s předchozím dílem - nadpřirozeně silný hlavní hrdina s kulometem, katanou, spoustou protivníků a tunou hlášek na rtech. Paradoxně části, kde se odvíjí nějaký příběh, působí jen jako vata mezi dalšími jatkami. Nicméně jako oddechovka je to výborné.

miloslav0399
04.10.2017

Podstatně horší než 1. díl. Pokud to celé není myšleno jako parodie, tak je to velmi slabá kniha. Mnohokrát jsem si při čtení vzpomněl na Váchalův Krvavý román, což je ale úplně jiná kategorie, i liga. Nejlepší jsou rozhodně pasáže z Prahy; piráti, upíři, Číňani, nindžové se moc nepovedli. Určitě nejsem cílová skupina pro tento román, ale po nadšení z prvního dílu už není ani památky. Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec dávám 3, ale především za návaznost na Díl 1...

Peti
29.09.2017

Druhý díl Noční hlídky a opět přečteno jedním dechem. Děj mě nadchnul, potěšil. Baví mě upíři i ti Druzí a opět narážky na sérii Cesta krve (kterou jsem přečetla jako první z Kulhánkových knih). To že Tobiáše autogramiáda děsí víc než další pobyt na lodi paní Dao byla jedna z mnoha vtipných a milých věcí v knize. A na konci Noční hlídka je zpět.

Torgal
26.09.2017

Dokončenie Tobiášovej cesty za odplatou sa nesie v duchu odľahčene a s nadhľadom podaného masakru – presne ako to bolo už v prvej časti. Dočkáme sa viacerých odhalení a plánov v plánoch, dominuje ale uspokojenie so zábavne a napínavo napísanej akcie. Keď hrdina pred koncom ale prejde do „god módu“, už toho bolo na mňa priveľa a katovanie zástupov upírov ma až toľko nebralo. Posledná štvrtina navyše pôsobí značne nadbytočným dojmom (hoci chápem, že autor chcel uzavrieť všetky dejové linky). Celkovo tak o čosi slabší dojem ako z prvého dielu. 7+/10

ivzu77
10.07.2017

Pro toho, kdo má rád tento sci-fi akčni žánr, musí být Kulhánkův styl naprosto skvělý. Jsem ráda, že máme i takovéto české autory. Téma upírů v Praze i ve světe, téma triád a ninžů, rozdělit moci světa nad lidskou rasou, mne se ti moc líbilo. Bylo dost mrtvých a krve, useknutých rukou a hlav, ale napsáno takovou nenásilnou a vtipnou formou. Líbily se mi oba díly, doporučuji číst po sobě

Hrdlička1
05.07.2017

Přečetla jsem si s chutí oba díly. Byl to můj první Kulhánek. Jsem ráda, že si se jménem českého autora mohou spojit i přečtené knihy a hlavně žánr a styl psaní. Vtip knihám rozhodně nechybí, ale na můj vkus moc mrtvých (občas náhodně nachomýtnuvších).

prestiggio
02.06.2017

Kniha vyborna. Krvi a odseknutych casti tiel bolo vela. Vdaka humornym poznamkam mi to nevadilo. Boli miesta kde som plakala od smiechu.

clomba
31.05.2017

Po přečtení první dílu jsem váhal, jestli se mám pustit do čtení dílu druhého a jsem rád, že jsem tak učinil. Nejen že jsem se dozvěděl jak to vlastně dopadne, ale náramně jsem se u toho bavil. Čtivé a vtipné.

Sarka14
29.05.2017

Skvělé pokračování prvního dílu. První díl se mi tedy líbil ještě o kousek víc, ale i druhý jsem doslova hltala. Trošku mi tam vadili ty zvraty ve smyslu, který hrdina je zrovna na čí straně, chudák Tobiáš byl chvílemi za blbce. Ale jako celek je celý tenhle příběh doslova šílený a úžasný. Líbí se mi ten humor a vtip, který do toho autor dává. Člověk chvílemi úplně zapomene, že je to šílenější krvák než masakr motorovou pilou. Rozhodně doporučuji.

2ndFebruary
05.05.2017

Půjčil mi ji kamarád, který je Kulhánkomil, , jinak bych si jí asi nikdy nepřečetla.
Jsem ráda, že se tak stalo, bylo to strašně napínavý a moc dobře napsaný, škoda, že si ostatní knížky nemůžu koupit,protože na to prostě nemám :D
Ještě jsem četla povídku, vytisknutou na jednom papíře mini písmem - Tak tedy Heil Hitler, vy svině! a to byla taky bomba!
Kulhánek je prostě klasa.

saez
24.04.2017

Tak jo, Kulhánku, je to láska. Jdu si schrastit další "kulhánkovinu".

kalinka99
24.03.2017

Tenhle díl hodnotím o něco lépe než ten první. Rozhodně se mi líbí, že ten celý příběh není předvídatelný a pořád se děj mění od stránky ke stránce. Jen mě trochu zklamal konec, kdy to mohlo mít více rozuzlení jako třeba s Deniskou, ale i tak si autor zaslouží nejlepší hodnocení a neponechám jeho knihy ležet ladem.

Drowned
24.03.2017

Parádní kniha stejně jako první díl. Scéna s útokem v Japonsku je tedy šílený mazec. Mám rád humor, který autor používá jakoby nahodile. Moc mě mrzí, že ke konci knihy se vzkřísí noční klub s novými postavami a je konec. Chtěl bych pokračování.... moc.

manioaio
23.03.2017

Zábavné, napínavé. Správný spád děje, hojně zvratů. První díl byl ale asi lepší. Vzhledem k tomu že postavy v 2. díle hodně měnily strany, plán na pozadí mi udělal z mého hrdiny loutku a vysvětlení, kterého jsme se naštěstí dočkali, bylo dost komplexní a fantaskní, ubírám jednu hvězdičku.

Elea
21.02.2017

První díl se mi moc líbil, byl perfektní, no a druhý díl je ještě lepší.

Lenka40
08.02.2017

I druhý díl se mi moc líbil , možná i víc než ten první. Bylo v něm trochu více krvne a akcí. Někdy mi to připadalo , že čtu knihu od Quentina Tarantina. Pan Kulhánek v Nočním klubu 1,2 čtenářům předhodil trochu jiný pohled na upíry , hlavně co se týká jejich nesmrtelnosti a jejich stravy .Já osobně jsem si knihu užila a určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

mensik8673
08.01.2017

Naprosto stejná kvalita jako u dílu prvního :)

Mikekeller
06.01.2017

Vse jsem napsal do komentaru u prvniho dilu. Ale musim dodat, ze druhy dil byl jeste vetsi jizda. Skoda ze nemuzu dat jeste vic hvezd nez u prvniho dilu :)

Mutnedžemet
01.01.2017

Bravo!!! I druhý díl byl dle mého skvělý. Nejvíce jsem se asi pobavila při scéně, kdy popisuje modré míčky, co padají a stoupají. Vážně jsem u toho nemohla (až jsem skončila na zemi v autobuse)...

Kris@
20.11.2016

Druhý díl je opět naprosto úžasný, leč pro mě o fous slabší než první díl. To velké spiknutí už na mě bylo moc velké. Nicméně i tento díl je dokonalý a jako jednu z mála knih si ho jistě přečtu znovu. Autorovi se klaním až k zemi, je to jediný člověk na zemi, kterému bych uvěřila, že upíři skutečně existují. Kéž by Kulhánek nechal udělat dotisk :-(

Kopretina
15.11.2016

Dvojka mi přišla čtivější, dobrodružnější a ne tak brutální (anebo člověk časem otupí, když na každé stránce je nějaké to brodění v krvi, vyhřeznuté vnitřnosti, mozek na zdi..) jako jednička. Za mě o bod navíc. Abych nezapomněla: Ne. Taštičku ne.

WeeWar
14.10.2016

Po prvním díle, který mě mile překvapil, pobavil, chvílema i nadchnul jsem se hned zakousl do dvojky a též ji zhltl na jeden zátah. Lecos se tu vysvětlí, hero je ještě víc superhero, ale už to prostě není taková překvapivá bomba jako první setkání. Je to zkrátka a dobře "jen" ještě šílenější pokračování šílenosti:)

lachtan77
11.09.2016

Kulky z glocku jim prorazily čela a pokryly zeď standardní impresionistickou freskou na téma MOZEK V RUDÉ. Oba díly jsem zhltnul a nadšeně jdu pro další knihu od Kulhánka