Noční klub 1. díl

od:

Noční klub 1. díl

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1057/nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 4.71622
Série:

Noční klub (1.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (213)

Přidat komentář
Nomia
22. února

Dle hodnocení mám pocit, že jsem snad četla úplně jinou knihu. Moje první setkání s panem Kulhánkem a dojmy jsou z toho spíš rozpačité, tohle má být onen mistr české fantasy?
Tři hvězdičky, ale s odřenýma ušima a hlavně za občasné vtipné hlášky. Jinak průměrná krvavá řežba.

Pan_Skala
17. února

Poprvé jsem četl Noční klub tak před 10 - 12 lety a od té doby si to vždy jednou za čas připomenu a přečtu si ho znovu. A to je naprosto dokonalý ukazatel jak moc tu knihu mám rád, protože málokterou knížku čtu dvakrát. Nevím jestli mě na ní baví příběh, upíři, ten styl psaní nebo postavy. Prostě to nevím a přiznávám, že ani vědět nechci. Prostě jednou za čas se chci ponořit do děje za panem Tobiášem, Hanako a Mazlíkem.

Jaruš7
15. února

Když bizard, tak Kulhánkův, asi bych to líp jak "Alef" netrefila, ty samé pocity, nejdřív boj o to jestli vůbec jo, a pak se z toho vyvine závislost ( probůh ) na upírovi, ( první co mě napadlo "tak hluboko jsi se vznesla"), bylo to správně fajnově ujetý a výstižně rétoricky vyšperkované.
Citát: "A tak je to dodnes: uklízíme špínu, kterou by Češi zavírali do nemocnic a do vězení, léčili ji a propouštěli za dobré chování."

hana4834
12. února

Naprosto skvělá kniha. Měla jsem předsudky, český spisovatele nepreferuji.Ale tato kniha mě naprosto dostala už jsem ji četla dvakrát

ZaS
09. února

Začátek vysloveně slabý; něco jako čtyřistapadesátý díl Death Wish zasazený do Prahy. Ve čtvrtině to začínalo vypadat na zlepšení, ale naděje zmizela po pár stránkách. Zbytek knihy je celkem nudná přehlídka řeznických technik zabijáků. Literárním stylem mi Kulhánek celkem sedí a právě proto dávám jenom jednu hvězdu - za zklamání. Kdyby méně kopíroval béčkové krváky a více se věnoval logice, mohla to být dobrá kniha.

vlkodlaq
06. února

Po pár letech jsem neodolal a čtu zas. Přes roky, které mezitím utekly, si děj poměrně živě pamatuju (aby taky ne, když už to čtu po třetí), takže žádné překvapivé zvraty se nekonají, přesto čtu s nadšením a skoro až hltavě. Pořád jsem toho názoru, že noční klub je etalonem české sci-fi/fantasy liteartury a jedna z nejlepších knih tohoto žánru k doporučení. Pane Kulhánku, dopište prosím a vydejte další knihu, Vaši fanoušci si to jistě zaslouží a věřím, že bude skvělá. Ačkoli s ní Vy nejste spokojen a možná nikdy nebudete, nám se jistě líbit bude!

whiolet
31. ledna

Je pravda, že Kulhánka charakterizuje hlavně to, že nedělá dotisk svých knih, tudíž držet v rukou jeho dílo už je samo o sobě dost povznášející a hodnocení možná není úplně tak jak by mělo.
Každopádně Noční klub je krvavá jízda, která se neštítí ničeho, a k dokonalosti ji chybí snad jen o padesát stránek méně.
Doporučuji si nejdříve přečíst Vládce strachu,abyste pochopili na co Tobiáš naráží,když se mluví o "jeho" knize Upíři :)

bertrand
12. ledna

Jak popsat Noční klub, knihu z roku 2002, čtenou v roce 2017?
Inu, svět se posunul i v popisu a zobrazení brutalit a z tohoto pohledu je kniha bohužel už poněkud zastaralá (bohužel se vztahuje k momentálnímu vztahu světa, filmu a literatůry).
A literárně?
Rodokaps pro 21. století, kdy Indiány, rančery a kovboje nahradili upíři, nindžové a různí jiní nadlidé, na jemnější psychologii opět není místo. Rozdíl mezi Rodokapsy je v tom, že v nich byla hranice mezi dobrem a zlem zcela jasná a nezrušitelná. Dnes? Porcuje se to horem dolem, vinní nevinní, může se všechno, jen houšť do toho, hrdinové se brodí potoky krve s občasnou hláškou na rtech a jejich život je nadřazen životům kolemjdoucích. Vnitřní morální kompas lehce poblikává v udávání směru, aby se zachovalo dekorum. Čtenář časem otupí.
Možná je Kulhánek schopný vypravěč, s dobrými nápady a schopnostmi vtáhnout do děje, ale není to v takovém případě ouplně ouplně zbytečné?

Leachim_
25.12.2017

Kniha urcujici smer psani ceske sceny na nekolik let dopredu.

slawa.cap
17.12.2017

Četl jsem po Vládcích strachu a ze začátku mi celkem vadilo, že nejde o přímé pokračování. Přes počáteční rozlazení jsem se do knihy začetl a zase jsem se od ní nebyl schopný odtrhnout. Musím říct, že příběh mě mockrát neuvěřitelně zaskočil. Že se hned po dočtení pustím do pokračování bylo naprosto jasné.
PS: Kocour je největší sekáč - od začátku až do konce :)

B4LU
13.12.2017

To, co si pamatuju ze Stroncia, je v přibližných obrysech i zde - krvavá řežba, cynické komentáře k ní a hlavní hrdina s kladným vztahem k obojímu. To vše psané způsobem, který člověku nedovolí se od knihy odtrhnout. P.S.: Ty hvězdy jsou spíš za styl psaní, příběh samotný je tam víceméně podružný (dal by se shrnout tak ve dvou větách). Čímž ovšem neříkám, že nehledám druhý díl.

alef
08.12.2017

Tak tohle byl úlet ... krvavá zběsilost na kterou jsem vůbec nebyla připravená ... já prostě nečtu knížky, ve kterých se brodíte potoky krve ... proto jsem při čtení mnohokrát bojovala sama se sebou ... s chutí knížku zaklapnout a už znovu neotevřít ... JENŽE ... ono to prostě nešlo ... slova mě nepustila ... šok střídal šok ... emoce emoci ... příběh se vrstvil ... temnější a temnější ... slova vzbudila mou zvědavost ... a já se pustila po jejich umě sestavené stopě ... provedla mě opuštěnými budovami ... sklepy ... městským podzemím ... katakombami ... přivedla mě do míst, kam bych se jinak stěží podívala ... představila postavy o kterých bych jinak stěží slyšela ... a upoutala zvláštním smyslem pro černý humor :-) ... černější než jsem si dovedla představit :-) ... tak ... prostě se to stalo ... byla jsem tam ... prožila si zvláštní příběh ... při zachování duševního zdraví :-) ... a už mi nezbývá než vyseknout na závěr autorovi poklonu ... pane Kulhánku ... vládnete slovy ... fantasy ve Vašem podání má pořádné "grády" :-) ... toho koření je občas na můj vkus trochu moc, ale nedá se Vám upřít, že ho kombinujete a vkládáte do příběhu tak umě ... že čtenář hned po pár přečtených řádcích dostane neodolatelnou chuť ... dočíst do konce :-) ... i když to znamená, že občas lapá po dechu a shání pohár čisté vody ... na zapití :-),

werewolf88
06.12.2017

Krvavá záležitost. Největší bombarďák Mr. Moon .-)

SmileyBear
23.11.2017

Noční klub a celkem vzato Kulhys je pro mě fenoménální spisovatel.
JEstli další "Debil" napíše, že to má něco společného s Twajlajtem, tak ho neměli pustit ze základky, když si nespočítá, že to vyšlo 3 roky předtím :D
Líbí se mi teorie o rozmnožování a sociálních návycích Upejráků atd plus i jiné poznatky mě celkem ohromily a ktomu pořádný nášup toho dobrodrůža a řezničiny se hodí vždy :D

černá puma
05.11.2017

počátek této už série mně zprvu moc nenadchnul,upíři nejsou pro mé čtení zrovna žánr který bych vyhledávala,ale nakonec...přečtu si asi další díl a jestli dočtu do konce..

specialista5
04.11.2017

Masakr, masakr, masakr ... Nevím čím to je, ale jakmile se začtete (což trvá jen chviličku) tak už nejdou Kulhánkovi knihy odložit, najednou čas plyne nějak podivně rychle a všechny povinnosti co na vás čekají někam zmizí a nezajímají vás, jste tu jen vy a kniha, kterou lze odložit jen velmi obtížně, hned pokračuju na další díl!

PetrzOlomouce
02.11.2017

I když jsem byl k tématu upírů skeptický, kniha mě plně pohltila a četl jsem jedním dechem. Po přečtení nebyla jiná možnost, než otevřít a hltat druhý díl. Stovky mrtvých a každá smrt má svůj originální popis, potoky krve a sympatický hl.hrdina.

lailaj
01.11.2017

Na začátku jsem si říkala, ježíši, co to je a pak mě kniha úplně pohltila a už nepustila a musela jsem si vzít další díl :-)

Lejdy
19.10.2017

Divím se, že v polici v knihovně nestojí tyhle knížky v kalužích krve. A pozor při otevření - krev stříká na všechny strany, masakr následuje za masakrem, usekané části těl létají všemi směry a kvůli hromadám mrtvol nejde kniha pomalu zavřít. Ve víru děje se přátelé vzápětí mění na mrtvoly, spojenci na nepřátele a nepřátelé na spojence (jen ruská mafie zůstává konstantní). A přesto víte naprosto spolehlivě, že takhle pohodové čtení se vám do ruky často nedostane. Děkuji všem, jejichž komentáře mě ke knize přivedly a panu Kulhánkovy za to, že jsem mohla vstoupit do Nočního klubu (nechce se mi odejít).

Peti
29.09.2017

Tak tedy, to vám povím. Noční klub mě úplně pohltil, navíc se mi ohromně líbila provázanost s prvním dílem a narážky na další spisovatelovu knihu. Myslím, že tato myšlenka (spravedlnosti učiněno zadosti) není v tomto světě úplně marná. Tobiáš se ze člena Noční hlídky stane přes noc upírem, a není to jen pro nic za nic....

Torgal
26.09.2017

Môj prvý kontakt s Kulhánkom a pravdepodobne nie posledný :-) Hoci je to „len“ odpočinkové čítanie keď sa človek ide zrelaxovať pri rozstrieľaných mafiánoch/ázijcoch/upírov, tak je podané mimoriadne čtivým a zábavným spôsobom. Úvodné zoznamovanie sa s Nočným klubom má grády, o to šokujúcejšie zapôsobil nečakaný dejový odklon zhruba v štvrtine knihy. Hrdina sa možno až príliš zdĺhavo zoznamuje s novými schopnosťami a kuje plány na pomstu. Tempo však nie je nijak závratné a veľa sa toho do konca knihy dopovedať nestihne. Výborná jednohubka, no popredné umiestnenie medzi najlepšie hodnotenými knihami úplne nechápem. 8/10

miloslav0399
17.09.2017

Tento žánr mi nic neříká, knihu jsem zkusil jen kvůli postavení v žebříčku nejlepších knih zde na databazeknih.cz. A musím říct, že mě uchvátila. I když jsem si místy připadal jak v prvorepublikovém rodokapsu, napětí, spád a autorova fantazie mi nedovolily knihu prakticky odložit. Určitě se pustím do druhého dílu, otázek je příliš mnoho :-)

Denaille
14.09.2017

Byla jsem skeptická... Nesla jsem si ji s další kupou knih z knihovny a doma při rozhodování: "Tak kterou první?" jsem vybrala právě Noční klub, protože knihovní lhůta je měsíc a já nerada držím doma knihy přes termíny a u této jsem měla pocit, že se tím budu prokousávat nejdéle. "Tak ať to mám rychle za sebou."

A měla jsem.

Výborně čtivá, místy napínavá a vtipná. Řadím Kulhánka mezi oblíbené spisovatele a příště v knihovně vyberu všechny díly...

Petroff
30.08.2017

Docela dost prima splácanina všech možnejch sci-fi/fantasy nápadů. Ze začátku jsem vnímal i určitou poetiku klubu v podzemí Prahy. Upíři, stříbro, mučení, pomsta, to vše v Kulhánkově brakovým hávu. Hodně dobrá akční věc.

encyklopedie
21.07.2017

...přirovnávat v Kulhánkově knize vraždění policajtů ke skutečné práci policie je tedy hodně z cesty a navíc srandovní....takové odpadové....
Knihy po přečtení odkládám. Ten první sloupek odložených - k těm se už nikdy nevrátím
Ten druhý sloupek - tak ty si určitě přečtu znovu
A sem patří Kulhánek a jeho Noční klub. Stručně řečeno - chytne a nepustí.
Ač tahle kniha smrdí střelným prachem, člověk nestačí stírat potoky krve, sem tam z knihy vypadně nějaký kus střev.....
Když k tomu všemu přidáte velmi dobrou propracovanost postav, "zajímavé" myšlenky, ale hlavně pocity, záhy zjistíte, že vám celé dílo „leze pod kůži“ a začínáte žít s ním. Ale to už se oblékáte a vyrážíte do Nočního klubu...
321%

adrianna0305
16.07.2017

Takový pokus o český "Tvajlajt" psaný stylem hatlama patlama. Chvíli si pobudeme v Praze, pak si poplujeme parníčkem po širém moři a budeme bojovat hlava nehlava, hlavně ať je mozek všude kolem. Tohle by se hodilo do nabídky Levných knih za 29 Kč :-)

ivzu77
02.07.2017

Mám ráda sci-fi, ráda čtu i knihy o upírech, nikdy jsem nesáhla po českém autorovi. Kulhánek byl první a za mne musím říci, že to byla skvělá volba. Oba díly zapadají do Čtenářské výzvy.

Enxinka
16.06.2017

Vubec jsem netusila, o cem pribeh bude, kniha se mi dostala do rukou ciste nahodou. Hned me ale pohltil naprosto strhujici dej. Neslo to jinak, zamilovala jsem si styl vypraveni. Uzasny cerny humor, pro me proste po dlouhe dobe kniha, u ktere jsem byla stale na hladine smichu/napjeti. Tesim se na druhy dil.

doctor_H
16.06.2017

nejlepší kniha od mistra Kulhánka, oba díly exceletní, přečtete ji jedním dechem a radi se k ní ještě vrátíte :)

EmmaKrizova
12.06.2017

TOTALNI brak, upadek a propadak.knize odpustim všechno, ale amorálnost nikdy. Moje máma pracovala mnoho let u policie, hlavní hrdina vraždí policisty, kteří jen dělají svou práci. Po desítkách. A nazývá se dobrým chlápkem. Vraždí i další nevinné. Obcas se kniha jevila jako paradni alegorie na lidskou hamižnost , ale. četla jsem dál a byl to jen omyl autora. Dokonce i ten pohádkový začátek se mi líbil. I to by omyl , později utopený v hektolitreh krve. Autor má možná fantazii, (viz kocour) ale slovní zásobu nemá. Pokud máte v plánu dát za knihuvíc než30 kč, příjďte, vysměju se vam do očí. Jaký to posunod Foglara. O TEMPORA O MORES.
Ps. Předpokládám, že většina chlapců dala tu pátou hvězdu za ty tři krásný, mrštný a silný lesby. Já dala tu jednu za to, jak rychle se to četlo.