Noční klub 1. díl

Noční klub 1. díl

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1057/nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 4.71665

Noční klub (1.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea

zluk

Tahle kniha mě kdysi ulovila v knihovně a od té doby mám tohoto autora v oblibě. Není to nic pro intoše, ale sviští do od začátku do konce a každou chvíli se člověk zasměje.

TERRORDROME

Najprv som si hovoril že toto je to najhoršie čo som zatiaľ od Kulhánka čítal. Stupídny spolok pomstiteľov čo vylieza z kanálov ako ninja korytnačky náhodne pri vražednej akcii narazí na zblúdilú japonku čo je zhodou okolností príslušníčka nejakého ultra bojového klanu, bez slov ju naverbujú a každému vrátane nej je jedno či mala predtým nejaký iný život. Proste znôška toho čomu Angličania hovoria bullshit. Lenže potom nastáva absolútny zvrat a ja s potešením zisťujem že ma Kulhajs totálne ofajčil a dobre vie čo robí. Zbytok knihy som zhltol ako Kraken pannu a z posledných síl dočítal o piatej ráno. Upirizácia hrdinu, muklovanie na pirátskej lodi faldovitej pani Dao a jej veselej posádky a nakoniec zbesilý útek, to všetko bola úplná paráda, hlavne ten únos lietadla a bábika plná kečupu. Pozitívne hodnotím aj nevyjasnené polonenávistné vzťahy hrdinu s Hanako a Denisou a konečne viac prekreslené charaktery ultranebezpečných záporákov. ... a dúfam že ich Tobiáš v ďalšom diely všetkých fakt brutálne zabije...!

B-artX

Kulhánkův styl psaní naprosto miluji. Nejvíce jsem si užil prvních 60 stránek, pak to bylo o malinko slabší, ale stejně měl příběh krásný grády. Vládce strachu (kteří mi v pár aspektech přišli až moc "podobní" některým částem této knihy) přiznávám, že jsem užil trošku víc, než Noční klub, ale přesto jsem z tohoto díla nadšen. Některé momenty a nápady z knihy se mi velmi líbily a jsem si jist, že si je budu pamatovat ještě dost dlouho (loď paní Dao, příchod Wriese a Van Vrena do Nočního klubu, kanibalské Ragů). Zkrátka boží, Kulhánek je génius (takový knižní Tarantino) a já se hned vrhám na další knihu. 90%- 5*.

Sldook

Ke Kulhankovi jsem se dostal az v pozdejsim veku a jako k prvni, zrovna teto knize. A hned od zacatku jsem si oblibil jeho styl psani i pribeh.
Az po precteni cele knihy jsem se dozvedel, ze se v ni vyskytuje spousta odkazu na jeho predchozi tituly, takze se ted tesim, az se k nim dostanu, a pak se vratim k teto. Nicmene hodnoceni uz vyssi stejne nejde dat :)

gerontík

Musíte to brát s velkým nadhledem, ale jakmile se na tu tóninu naladíte, užíjete si fakt jízdu.

Veverka94

Báječné!

PetraaMatouš

Ke Kulhánkovi jsem se dostala jako náctiletá. Většina lidí v mém okolí hltala Bukowskiho, já hltala Kulhánka. Četla jsem všechny jeho knihy. Nejvíc na mě zapůsobil noční klub. Musim přiznat, že se k němu občas vracim. Myšlenka čtenářského klubu, sídlícího někde pod starou Prahou a chránícího nás před zlými lidmi, mě fascinovala. Nikdy jsem od kulhánka nečekala nějaké velké myšlenky. Je to pěkná oddechovka a navíc vtipná. To se vztahuje ke všem jeho knihám, proto ani nebudu komentovat zbytek. Z jeho tvorby mám nejradši Noční klub a navazující Vyhlídku na věčnost. Zatím-co Noční klub je o upírech. Vyhlídka na věčnost o pekle (takové postapo).

Ramiel

Po Vládcích strachu jsem se těšil na pokračování, jelikož je kniha s Nočním klubem v sérii. Bohužel to tak není. Což by až tak nevadilo. Ale kvalita děje není zdaleka taková. V knize je spousta krve a cynismu, které jsou ale až nadbytečné. Několik dobrých a vtipných hlášek se tu objevilo. A ačkoliv nadšení ze čtení už u mě není takové, tak stejně si rád přečtu druhý díl Nočního klubu.

Nomia

Dle hodnocení mám pocit, že jsem snad četla úplně jinou knihu. Moje první setkání s panem Kulhánkem a dojmy jsou z toho spíš rozpačité, tohle má být onen mistr české fantasy?
Tři hvězdičky, ale s odřenýma ušima a hlavně za občasné vtipné hlášky. Jinak průměrná krvavá řežba.

Pan_Skala

Poprvé jsem četl Noční klub tak před 10 - 12 lety a od té doby si to vždy jednou za čas připomenu a přečtu si ho znovu. A to je naprosto dokonalý ukazatel jak moc tu knihu mám rád, protože málokterou knížku čtu dvakrát. Nevím jestli mě na ní baví příběh, upíři, ten styl psaní nebo postavy. Prostě to nevím a přiznávám, že ani vědět nechci. Prostě jednou za čas se chci ponořit do děje za panem Tobiášem, Hanako a Mazlíkem.

Jaruš7

Když bizard, tak Kulhánkův, asi bych to líp jak "Alef" netrefila, ty samé pocity, nejdřív boj o to jestli vůbec jo, a pak se z toho vyvine závislost ( probůh ) na upírovi, ( první co mě napadlo "tak hluboko jsi se vznesla"), bylo to správně fajnově ujetý a výstižně rétoricky vyšperkované.
Citát: "A tak je to dodnes: uklízíme špínu, kterou by Češi zavírali do nemocnic a do vězení, léčili ji a propouštěli za dobré chování."

hana4834

Naprosto skvělá kniha. Měla jsem předsudky, český spisovatele nepreferuji.Ale tato kniha mě naprosto dostala už jsem ji četla dvakrát

ZaS

Začátek vysloveně slabý; něco jako čtyřistapadesátý díl Death Wish zasazený do Prahy. Ve čtvrtině to začínalo vypadat na zlepšení, ale naděje zmizela po pár stránkách. Zbytek knihy je celkem nudná přehlídka řeznických technik zabijáků. Literárním stylem mi Kulhánek celkem sedí a právě proto dávám jenom jednu hvězdu - za zklamání. Kdyby méně kopíroval béčkové krváky a více se věnoval logice, mohla to být dobrá kniha.

vlkodlaq

Po pár letech jsem neodolal a čtu zas. Přes roky, které mezitím utekly, si děj poměrně živě pamatuju (aby taky ne, když už to čtu po třetí), takže žádné překvapivé zvraty se nekonají, přesto čtu s nadšením a skoro až hltavě. Pořád jsem toho názoru, že noční klub je etalonem české sci-fi/fantasy liteartury a jedna z nejlepších knih tohoto žánru k doporučení. Pane Kulhánku, dopište prosím a vydejte další knihu, Vaši fanoušci si to jistě zaslouží a věřím, že bude skvělá. Ačkoli s ní Vy nejste spokojen a možná nikdy nebudete, nám se jistě líbit bude!

whiolet

Je pravda, že Kulhánka charakterizuje hlavně to, že nedělá dotisk svých knih, tudíž držet v rukou jeho dílo už je samo o sobě dost povznášející a hodnocení možná není úplně tak jak by mělo.
Každopádně Noční klub je krvavá jízda, která se neštítí ničeho, a k dokonalosti ji chybí snad jen o padesát stránek méně.
Doporučuji si nejdříve přečíst Vládce strachu,abyste pochopili na co Tobiáš naráží,když se mluví o "jeho" knize Upíři :)

bertrand

Jak popsat Noční klub, knihu z roku 2002, čtenou v roce 2017?
Inu, svět se posunul i v popisu a zobrazení brutalit a z tohoto pohledu je kniha bohužel už poněkud zastaralá (bohužel se vztahuje k momentálnímu vztahu světa, filmu a literatůry).
A literárně?
Rodokaps pro 21. století, kdy Indiány, rančery a kovboje nahradili upíři, nindžové a různí jiní nadlidé, na jemnější psychologii opět není místo. Rozdíl mezi Rodokapsy je v tom, že v nich byla hranice mezi dobrem a zlem zcela jasná a nezrušitelná. Dnes? Porcuje se to horem dolem, vinní nevinní, může se všechno, jen houšť do toho, hrdinové se brodí potoky krve s občasnou hláškou na rtech a jejich život je nadřazen životům kolemjdoucích. Vnitřní morální kompas lehce poblikává v udávání směru, aby se zachovalo dekorum. Čtenář časem otupí.
Možná je Kulhánek schopný vypravěč, s dobrými nápady a schopnostmi vtáhnout do děje, ale není to v takovém případě ouplně ouplně zbytečné?

Leachim_
25.12.2017

Kniha urcujici smer psani ceske sceny na nekolik let dopredu.

slawa.cap
17.12.2017

Četl jsem po Vládcích strachu a ze začátku mi celkem vadilo, že nejde o přímé pokračování. Přes počáteční rozlazení jsem se do knihy začetl a zase jsem se od ní nebyl schopný odtrhnout. Musím říct, že příběh mě mockrát neuvěřitelně zaskočil. Že se hned po dočtení pustím do pokračování bylo naprosto jasné.
PS: Kocour je největší sekáč - od začátku až do konce :)

B4LU
13.12.2017

To, co si pamatuju ze Stroncia, je v přibližných obrysech i zde - krvavá řežba, cynické komentáře k ní a hlavní hrdina s kladným vztahem k obojímu. To vše psané způsobem, který člověku nedovolí se od knihy odtrhnout. P.S.: Ty hvězdy jsou spíš za styl psaní, příběh samotný je tam víceméně podružný (dal by se shrnout tak ve dvou větách). Čímž ovšem neříkám, že nehledám druhý díl.

alef
08.12.2017

Tak tohle byl úlet ... krvavá zběsilost na kterou jsem vůbec nebyla připravená ... já prostě nečtu knížky, ve kterých se brodíte potoky krve ... proto jsem při čtení mnohokrát bojovala sama se sebou ... s chutí knížku zaklapnout a už znovu neotevřít ... JENŽE ... ono to prostě nešlo ... slova mě nepustila ... šok střídal šok ... emoce emoci ... příběh se vrstvil ... temnější a temnější ... slova vzbudila mou zvědavost ... a já se pustila po jejich umě sestavené stopě ... provedla mě opuštěnými budovami ... sklepy ... městským podzemím ... katakombami ... přivedla mě do míst, kam bych se jinak stěží podívala ... představila postavy o kterých bych jinak stěží slyšela ... a upoutala zvláštním smyslem pro černý humor :-) ... černější než jsem si dovedla představit :-) ... tak ... prostě se to stalo ... byla jsem tam ... prožila si zvláštní příběh ... při zachování duševního zdraví :-) ... a už mi nezbývá než vyseknout na závěr autorovi poklonu ... pane Kulhánku ... vládnete slovy ... fantasy ve Vašem podání má pořádné "grády" :-) ... toho koření je občas na můj vkus trochu moc, ale nedá se Vám upřít, že ho kombinujete a vkládáte do příběhu tak umě ... že čtenář hned po pár přečtených řádcích dostane neodolatelnou chuť ... dočíst do konce :-) ... i když to znamená, že občas lapá po dechu a shání pohár čisté vody ... na zapití :-),

werewolf88
06.12.2017

Krvavá záležitost. Největší bombarďák Mr. Moon .-)

SmileyBear
23.11.2017

Noční klub a celkem vzato Kulhys je pro mě fenoménální spisovatel.
JEstli další "Debil" napíše, že to má něco společného s Twajlajtem, tak ho neměli pustit ze základky, když si nespočítá, že to vyšlo 3 roky předtím :D
Líbí se mi teorie o rozmnožování a sociálních návycích Upejráků atd plus i jiné poznatky mě celkem ohromily a ktomu pořádný nášup toho dobrodrůža a řezničiny se hodí vždy :D

černá puma
05.11.2017

počátek této už série mně zprvu moc nenadchnul,upíři nejsou pro mé čtení zrovna žánr který bych vyhledávala,ale nakonec...přečtu si asi další díl a jestli dočtu do konce..

specialista5
04.11.2017

Masakr, masakr, masakr ... Nevím čím to je, ale jakmile se začtete (což trvá jen chviličku) tak už nejdou Kulhánkovi knihy odložit, najednou čas plyne nějak podivně rychle a všechny povinnosti co na vás čekají někam zmizí a nezajímají vás, jste tu jen vy a kniha, kterou lze odložit jen velmi obtížně, hned pokračuju na další díl!

PetrzOlomouce
02.11.2017

I když jsem byl k tématu upírů skeptický, kniha mě plně pohltila a četl jsem jedním dechem. Po přečtení nebyla jiná možnost, než otevřít a hltat druhý díl. Stovky mrtvých a každá smrt má svůj originální popis, potoky krve a sympatický hl.hrdina.

lailaj
01.11.2017

Na začátku jsem si říkala, ježíši, co to je a pak mě kniha úplně pohltila a už nepustila a musela jsem si vzít další díl :-)

Lejdy
19.10.2017

Divím se, že v polici v knihovně nestojí tyhle knížky v kalužích krve. A pozor při otevření - krev stříká na všechny strany, masakr následuje za masakrem, usekané části těl létají všemi směry a kvůli hromadám mrtvol nejde kniha pomalu zavřít. Ve víru děje se přátelé vzápětí mění na mrtvoly, spojenci na nepřátele a nepřátelé na spojence (jen ruská mafie zůstává konstantní). A přesto víte naprosto spolehlivě, že takhle pohodové čtení se vám do ruky často nedostane. Děkuji všem, jejichž komentáře mě ke knize přivedly a panu Kulhánkovy za to, že jsem mohla vstoupit do Nočního klubu (nechce se mi odejít).

Peti
29.09.2017

Tak tedy, to vám povím. Noční klub mě úplně pohltil, navíc se mi ohromně líbila provázanost s prvním dílem a narážky na další spisovatelovu knihu. Myslím, že tato myšlenka (spravedlnosti učiněno zadosti) není v tomto světě úplně marná. Tobiáš se ze člena Noční hlídky stane přes noc upírem, a není to jen pro nic za nic....

Torgal
26.09.2017

Môj prvý kontakt s Kulhánkom a pravdepodobne nie posledný :-) Hoci je to „len“ odpočinkové čítanie keď sa človek ide zrelaxovať pri rozstrieľaných mafiánoch/ázijcoch/upírov, tak je podané mimoriadne čtivým a zábavným spôsobom. Úvodné zoznamovanie sa s Nočným klubom má grády, o to šokujúcejšie zapôsobil nečakaný dejový odklon zhruba v štvrtine knihy. Hrdina sa možno až príliš zdĺhavo zoznamuje s novými schopnosťami a kuje plány na pomstu. Tempo však nie je nijak závratné a veľa sa toho do konca knihy dopovedať nestihne. Výborná jednohubka, no popredné umiestnenie medzi najlepšie hodnotenými knihami úplne nechápem. 8/10

miloslav0399
17.09.2017

Tento žánr mi nic neříká, knihu jsem zkusil jen kvůli postavení v žebříčku nejlepších knih zde na databazeknih.cz. A musím říct, že mě uchvátila. I když jsem si místy připadal jak v prvorepublikovém rodokapsu, napětí, spád a autorova fantazie mi nedovolily knihu prakticky odložit. Určitě se pustím do druhého dílu, otázek je příliš mnoho :-)