Noční jestřáb

Noční jestřáb https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29733/bmid_nocni-jestrab-HCp-29733.jpg 4 30 6

Jesse Stone série

Jesse Stone, policejní šéf z městečka Paradise v Massachusetts, má s podivnými voláními své zkušenosti, ovšem žádné se nevyrovná jednomu telefonátu z místní střední školy. Když zvěsti o obscénním chování ředitelky Betsy Ingersollové prosáknou až na policejní stanici, Jesse Stone musí řešit značně choulostivou situaci. Ingersollová prohlašuje, že kontrolováním spodního prádla studentek chrání jejich mravnost. Jesse Stone by samozřejmě jedině uvítal, kdyby škrobenou a svéráznou ředitelku stihl trest, jenže manželem Betsy Ingersollové je společník jedné z nejvýznamnějších právnických firem ve státě. Jay Ingersoll chce celou věc ututlat. A zpravidla dosáhne všeho, co si umane. Ve stejné době paradiské ženy ohrožuje vyšinutý voyeur přezdívaný Noční jestřáb, který se po setmění plíží předměstími. Zpočátku pouze nahlíží do oken, ale jak se kolem něj utahuje smyčka, je stále lehkomyslnější, odvažuje se do domů, se zbraní v ruce nutí oběti, aby se svlékly, a pak si je fotografuje. A podle vzkazů, které posílá, se chystá k dalšímu kroku. Jesse Stone tedy musí Nočního jestřába dopadnout, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Night and Day , 2009

martin8550
02.10.2023 2 z 5

Spíš než o detektivku se jedná o sexuologicko-psychologický rozbor fenoménu swingerského pohlavního života. Spoustu nudných dialogů a řádků, které bylo lepší vůbec nečíst. Pachatel zapadá do autorovi šablony pachatelů (viz Goldwulfský rukopis) a je odhalen již v první třetině knihy.

de6978
13.07.2023 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Krátké kapitoly a žádné nudné popisy okolí ... jen svižné dialogy.
Čte se velmi dobře a svižně. Hlavní téma voyeur a swinger skupina na malém městě.
Je někdo z nich voyeur ? Kdo má úchylku fotit nahé ženy a nic jim neudělat ?

Oddechovka se zajímavým tématem.

ThomasRuhe
19.03.2022 3 z 5

Parkerova kniha mě příjemně překvapila. Vyšetřují se v ní dva celkem bizarní případy. Asi tím hlavním je voyeur říkající si Noční jestřáb, a druhým pak případ ředitelky školy, která kontrolovala žákyňím spodní prádlo. Oba mají i zajímavý vývoj.
Autor se příliš nezabývá podrobným popisem, ale v krátkých kapitolách se soustředí na dialogy postav, tím však příběh nijak neutrpí.
Vyobrazení policajti taky ujdou, takže jsem byl s knihou spokojený.

hanap
13.04.2014 5 z 5

Výborná detektivka s Jesse Stonem jako policejním šéfem . Viděla jsem v TV několik dílů , s knihou se dobře doplňují . Doporučuji k přečtení.

avad
09.02.2014 5 z 5

Výborný detektivní román.

Mergirus
28.01.2014 5 z 5

Robert Parker mě nezklamal. Děj je plynulý a čtivý, odsýpá, přičemž tu nechybí ani humor.

voyerství Nová Anglie

Robert B. Parker