Noční host

Noční host https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1929/nocni-host-1929.jpg 4 114 17

Noční série série

Když v opuštěném plážovém domku zakopl o mrtvolu své jediné dcery, přísahal si, že najde jejího vraha. Bývalý detektiv newyorské policie Ezekiel Cooper v té chvíli ještě netuší, že stejně drastickým způsobem byly zavražděny i další ženy. Žily na různých místech, navzájem se neznaly. Spojovalo je jediné: zemřely rukou vraha přezdívaného Noční host, v jehož zvrácené mysli se spojila bestialita s výjimečnou inteligencí. Cooper se snaží proniknout do temné pavučiny zabijákových činů, ale záhy poznává, že na sebe vzal až příliš náročný úkol. Spojí proto své síly s Carou Callahanovou, která je odhodlána vlákat zločince do pasti tím, že ze sebe udělá stejně zranitelnou bytost, jakou byla její zavražděná sestra. Cara změní vzhled, práci i zájmy... a doufá, že její plán vyjde. V Cooperově policajtské duši však převažují obavy – co když Noční host sleduje každý jejich krok a připravuje se k dalšímu útoku? Kdo je tady vlastně pronásledovatel a kdo se má stát kořistí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Night Caller , 2001

Jack Bauer
17.12.2023 1 z 5

Káva a boty. Spisovatelka a polda. Soška svatého Augustína. Po dočtení Carterovky mě to to přišlo velmi nudné, bez napětí, při 20 kapitole jsem to měl chuť už vzdát. Samé kecy, zmínka, že Noční host otevřel někoho otvírákem na konzervy a zase kecy u kávy či u knihy. Nemám nic proti vyšetřování třeba tak jak vyšetřuje Lincol Rhym od Deavera, ale zde to byly samé plané kecy. To už raději Agátu Christie.

Šárka345
16.08.2022 5 z 5

Za mě, perfektní :0)))

petraj30
11.07.2022 3 z 5

Jsem ráda, že tato kniha má jiný styl psaní než Frank Quinn, ale vraždy mají stejný modus operandi. Jinak mě to ničím nepřekvapilo. Ne, že by to bylo špatné, ale takových podobných detektivek jsem přečetla mraky, takže mi postupně splývají a časem je úplně zapomenu.
Coop a Cara mi byli velmi sympatičtí, ale tím to všechno hasne.
Nebylo to špatné, ale nic převratného. Jednou mi to stačilo.

janastok
30.09.2021 3 z 5

Slušná detektivka, trochu zdlouhavá a ukecaná, sympatický hrdina, dobré finále.

asam
28.08.2021 2 z 5

O autorovi jsem četla samou chválu - tak jsem to zkusila. Není to nic světového, ale číst se to dá.

MatyMaty
13.04.2020 1 z 5

Takové to bylo dlouhé, táhlé, nemastné, neslané ...
Byla to první kniha od autora, tak tomu dám ještě šanci.

agusak
12.07.2019 2 z 5

Toto byla má první kniha od autora a trošičku mě zklamala. Očekávala jsem větší napětí a tajemno, navíc mi přišlo, že se to ke konci už trochu táhlo. Co se týče vraha, pro mě další zklamání. Vrahem byla postava, která po celou dobu v knize nevystupovala, čímž pádem čtenář neměl možnost odhalit jeho totožnost.

cukrovka
01.12.2018 5 z 5

Tohla byla první kniha od autora a tak s ničím neporovnávám. I když má knížka pomalý rozjezd a napětí pomalu narůstá, já se nedokázala od příběhu odtrhnout.

Synysterka
18.03.2018

Jediná kniha od Lutze, kterou doma mám a není v ní Quinn a tak jsem čekala, jak se mi kniha bude líbit. Byla výborná a když jsem ji četla, měla jsem v noci strach. Výborná kniha.

KaiShun
07.03.2018 5 z 5

Top top top! Lepsi nez cokoliv ze serie quinn

moudivlacek
26.07.2017 4 z 5

Za trochu pomalý rozjezd uberu jednu hvězdičku. Je sice pravda, že u mne Frank Quinn a jeho série mě chytili víc, ale ani tohle není vůbec špatné. Nenechte se tedy odradit začátkem.
Sice jsem dlouho netušila, kdo je vrah, ale tušila jsem jednu oběť. Hlavního hrdiny mi bylo moc líto, byl na dně a smrt jeho dcery mu moc nepomohla. Ale velké klady jsem musela dát jeho bývalému parťákovi a příteli, který se o něj "staral" téměř jako s otcovskou láskou.
Brzy budete tušit, odkud vrah je, ale osobu až ke konci. Tam najdete i vysvětlení všeho.
A pěkný závěr nakonec.

Kamil2
26.08.2015 3 z 5

Autorka brakových detektivek, vysloužilý polda a sestra jedné z obětí se vydávají po stopách geniálního sériového vraha, který vraždí v různých městech různými způsoby, aby zmátl policii....no tedy slovo geniální bych vynechal, neboť si vrah na všechny svoje místa činu bere jedny a ty samé boty (????) a dále na místě ponechává hluboko v lůně oběti plastové figurky s náboženským motivem (?????). Těchto do očí bijících souvislostí si policie nevšimne... Kniha se celkem dobře čte a nad pokulhávající logikou děje musí čtenář přivřít oči. Kniha pro odpočinkové čtení, ale za měsíc si na ni ani nevzpomenu.

gama
22.02.2015 5 z 5

Opět autor nezklamal! Velmi napínavá kniha.

witko
01.12.2013 2 z 5

No nevím jak tuhle knihu hodnotit. Jsem v podstatě zklamán. Hlavně mne neuspokojil konec, který mi přišel takový uspěchaný, na to že to měl být geniální seriový vrah a měl si pohrávat s vyšetřovatelem, mi ta kniha přišla nudná. Neměl jsem pocit, že to musím dočíst za každou cenu, jen jsem to dočítal ze zvědavosti. Zkusím další knihu a uvidím. Dám autorovi ještě šanci.

michalka S.
17.11.2013 3 z 5

Tato kniha se mi líbila mnohem méně než Exmanželka !!!

mfe
10.12.2012

Perfektně napsaná detektivka, moc se mi líbila.

Jajulle
10.09.2012 4 z 5

Noční host patří mezi slabší díla tohoto skvělého spisovatele. Musím říct, že to nebyla Lutzova klasika s Frankem Quinnem. Hlavní postavou byl Ezekiel Cooper, ale podle mně to nebylo ono. Slavný Quinn mi prostě scházel, dílo se moc netočilo kolem vyšetřování, ale spíše kolem spisovatelky, která mi už od začátku nepadla do oka a sympatická mi taky nebyla.
Překvapil mně konec, který tedy byl zase perfektní, napínavý a já se od něho nemohla odtrhnout. Těším se zase na Quinna, který to rozjede, tak, jak umí.

John Lutz
americká, 1939 - 2021