Noční dravec

Noční dravec

Z pracovního tábora uteče po dvacetiletém věznění muž přezdívaný Burák a prchá přes pouště severozápadní Číny. Před svým zatčením pracoval pro britskou tajnou službu, ale po návratu do Pekingu zjišťuje, že se mezitím vše změnilo a v nebezpečných uličkách velkoměsta mu hrozí smrt. Snaží se spojit se svými bývalými chlebodárci prostřednictvím novináře Philipa Mangana a nabízí tajné informace výměnou za vlastní život. Jeho tajemství je však cennější, než si kdokoli z nich dokázal představit, a Mangan se stále hlouběji zaplétá do pavučiny lží a intrik. Napínavý špionážní thriller z pera bývalého zahraničního korespondenta BBC v Číně vykresluje tuto kontroverzní zemi v nepřikrášlené podobě a pozvedá roušku nad špionážními praktikami tajných služeb. Noční dravec je autorovou prvotinou a zároveň prvním dílem plánované špionážní trilogie. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346464/nocni-dravec-pmM-346464.jpg 3.54

Philip Mangan (1.)

Night Heron (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

ivousekk

Výborný pohled do života v Číně, jak tamní režim dokáže být krutý a nelístostný. Zajímavý náhled i do světa špionážních a zpravodajských služeb.
Velká škoda, že opravdu napínavý a akční děj byl až na konci knihy, kdy hlavní postavy prchaly. Toto jsem čekala mnohem, mnohem dříve, ideálně od první čtvrtiny knihy. 3* málo, 4* moc.

OndřejMergl

Kniha ukazuje tvrdý režim v Číně, ale hlavně skrytou špínu světa špionů. Čekal jsem od ní více napětí, kdy hlavní hrdinové budou muset unikat všudypřítomnému velkému bratru, ovšem spíše se tak plácali v problémech, které se tak dlouho kupily, až jim všem přerostly přes hlavu. Příběh neurazil, ale rozhodně nepatří mezi ty, co bych doporučoval.

hana1070

Noční dravec je docela napínavá knížka, která čtenáře zavede do světa tajných služeb i do reality současné Číny. Vysoká politika v kontrastu s prostředím čínského venkova i nepřehledný Peking plný bezejmenných přistěhovalců z venkova. Bavila mě ta představa člověka, který se "probudil" ve světě, který je pro něj nesrozumitelný. Samotnou zápletku, která měla dost společného s kyberšpionáží, nedokážu úplně docenit, přece jen na průniky do zabezpečených sítí nejsem specialista. Moc se mi nelíbil překlad, ale nebylo to úplně tragické.