Noční cirkus

Noční cirkus https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128683/bmid_nocni-cirkus-3EB-128683.jpg 4 572 164

Navštivte spolu s námi tajemný cirkus, jenž přijíždí bez ohlášení, aby na svá noční představení roztáhl černobílá šapitó a poskytl svým návštěvníkům opravdu nezapomenutelné zážitky, které nevypadají jako pouhé triky a iluze, ale spíše jako opravdová a mocná kouzla. Nebývale úspěšný románový debut Erin Morgensternové s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích a časových rovinách nebezpečnou hru dvou kouzelníků, v níž jsou v sázce životy jejich učedníků. Co když ale cirkus, jenž má být jevištěm nemilosrdného souboje, k sobě Celii a Marca připoutal mnohem víc, než by si jejich mistři vůbec dokázali představit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Night Circus , 2011

katyka
09.09.2015 5 z 5

Táto kniha patrí medzi moje veľmi obľúbené. Príbeh je super, aj keď nie je vlastne ničím výnimočný. Zakázaná láska - o čom inom sa píše viac? Ale tá atmosféra! A hlavne ten cirkus! Zamilovala som si ho už od chvíle, ako sa s prskaním začali v prvej kapitole rozsvecovať žiarovky na bráne. Všetko, o čom autorka píše, si dokážem dokonale predstaviť, a hoci som už knihu niekoľkokrát čítala, vždy znovu a znovu ma tie obrazy dokážu uchvátiť. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi mágiu a trochu romantiky.

0001260
22.08.2015 3 z 5

Úžasný nápad a dechberoucí popisy jednotlivých "atrakcí" v cirkuse. Ale ten konec mě opravdu zklamal. Nemůžu si pomoct, ale působilo to na mě jako pěst na oko. Kvůli tomu dávám jen tři hvězdy. Ale kniha rozhodně za přečtení stojí, opravdu zajímavý počin.

Norea
22.03.2015 5 z 5

Kniha ma zaujala už dávno a vďaka sestre som mala možnosť si ju prečítať. Kniha ma vtiahla do akoby čierno- bielej mágiou preplnenj siene, kde som túžila všetko precítiť a prežiť na vlastnej koži. Mať talent a vnímať okolie tak ako tie deti v tom cirkuse, vnímať strom, ktorý rastie a všettko zapisuje, vykúzliť odkaz a prenechať ho niekomu blízkemu. Bol by to sen a nie písaná myšlienka.

Ellstra
26.02.2015 5 z 5

Noční cirkus byl úplně jiný, než jsem očekávala.V knihovně jsem na ni narazila jen náhodou a to poté, co jsem někde na internetu viděla obálku, která se mi velice líbila. Než jsem začala číst, myslela jsem si, že půjde o líbivé young-adult fantasy s milostnou zápletkou. Noční cirkus je ovšem mnohem víc. Člověk chvilkami neví, kde je nahoře a kde dole, a kniha nechává spoustu věcí pod závojíčkem mlhy - sice tušíte, o co se jedná, ale nikdo vám nevyloží, co tam taroková karta s francouzským jménem vlastně znamená. Ale v konečném důsledku to nevadí. Kniha je velmi komplexní, což jsem rozhodně nečekala; postav je poměrně dost a jsou zajímavé. Rozhodně stojí za přečtení.

katerinad
20.02.2015

Z knihy jsem přečetla asi 70 stran, ale nějak mě to nechytilo. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, ale ani tak to nestačilo, abych přečetla více stran.

tweed
19.02.2015 5 z 5

Tato knížka mě uchvátila, sotva jsem byla nucena ji zavřít, začala jsem doufat, že se mi o cirkusu bude alespoň zdát. Stačí mi otevřít náhodné místo, na chvíli se začít a jsem zase tam, s ostatními rêveurs. Hlavní "postavou" této knihy je cirkus. Sice dostanete i trochu příběhu postav, které jsou s cirkusem provázány, ale hlavní je často dopad právě na cirkus, to jak je ostatní ovlivňují a to jaký vlastně je. A v tom to bylo kouzelné a jedinečné.

kvenez
14.01.2015 5 z 5

Okouzlující příběh, který ve mně ještě dlouho bude dřímat.

E-fox
19.10.2014 5 z 5

Přiznávám se bez mučení, jsem rêveur. Přestože jsem cirkus navštívila pouze prostřednictvím psaného textu. Ale byl to text tak dokonalý, že uchvátil všechny moje smysly, z té bílé a černé mám mžitky před očima, skořici a karamel téměř cítím rozplývat se na jazyku a tvář mi hřejí plameny z vatry.
Prolínání dvou dějových linií se mi velmi líbilo, nepřišlo mi, že bych se kvůli tomu ztrácela, jak zde píše několik čtenářů. Mám tento styl ráda.
Strašlivě líto mi bylo Chandreshe, protože přestože byl oficiálním tvůrcem cirkusu, za nitky tahat nemohl. Naopak, sám byl pouhou loutkou. To mě děsí.
Knihu si chci přečíst i v originále, myslím, že to bude stát za to!

Pokud máte někdo správné konexe, pošlete mi prosím korespondenční lístek, že cirkus přijíždí...

evickakyticka
02.10.2014 3 z 5

Oceňuji myšlenku na knihu, která je v této knize velmi dobře pojata. Bavilo mě to, i když nejsem moc fanda četby, kde se na pozadí příběhu odehrává " růžová knihovna".Trochu mi vadily skoky v čase, kdy jsem musela dávat pozor, kdy se co odehrává. Přesto průměr.

Gooverka
26.09.2014 3 z 5

Knížka byla strašně čtivá, měla krásnou atmosféru a bezva námět. Nenadchla mě však tolik, abych jí dala více než tři hvězdičky. Některé pasáže v českém překladu mi hodně vadily a různé přeskakování z jednoho roku do jiného a přecvakávání postav taktéž. Vůbec jsem se alespoň třetinu knihy neorientovala. Konec pro mě postrádal jakýkoliv smysl, byla jsem docela zklamaná.

Mandie
14.09.2014 5 z 5

Tahle knížka byla jednoduše kouzelná. Všechno na ní bylo perfektní a nic bych na ní nezměnila. To tajemné porostředí cirkusu, všechny ty čáry, kouzla a iluze. Myslela jsem si, že těch spoustu úhlů pohledu mě bude mást a bude to nepřehledné, ale právě naopak, byla to jedna z hlavních věcí, která se mi na knížce líbila. Také, to, že jste v podstatě byli sami součástí toho příběhu bylo úžasné. A jak se na konci všechny propletené dějové linie spojily dohromady a vše začalo dávat smysl. Postavy v knížce se mi moc líbily, sice jste se o nich mnoho nedozvěděli, kvůli neustále se střídající dějové linii a střídajícím se místům a postavám, ale stejně byly krásně vymyšlené a popsané, takže jste si o nich mohli udělat jasný obrázek. Tahle knížka by se mohla líbit úplně každému-dětem, mládeži i dospělým, takže vřele doporučuji! :)

Tejuš
09.09.2014 4 z 5

Naprosto skvělý pohádkový příběh, který mě ani tak nenadchl dějem, jako celkovou atmosférou, která z knihy dýchá. Jako bych v cirkuse celou dobu žila s nimi, každý okamžik jsem trávila s hlavními hrdiny. Moc se mi líbil konec (kam se dostala mladá dvojice), který podle mě knize dal další rozměr. Naprosto chápu, proč jsem ji našla v seznamu 100 knih, které musíte přečíst, než zemřete - nacházím tam jeden skvost vedle druhého.

stolbice
29.07.2014 4 z 5

Krásná kniha plná fantazie. Zajímavý je i podnět, proč vlastně cirkus vznikl - aréna pro souboj dvou kouzelníků, jež vycvičí dva dva nesmrtelní rivalové, ovšem nepočítají s tím, že jim to tak trochu přeroste přes hlavu a že kouzelníci mají svá přání a představy, jak by vše mělo skončit. Kniha se velmi dobře čte, i když je složitější, ale není to pohádka pro děti, takže proč ne :-) Mohu ji všem doporučit, krásně se u ní odreagujete, zasníte a fantazie běží na plné obrátky.

soukroma
06.07.2014 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Žádná jednohubka, ale spíš takový souputník při běhu na dlouhou trať. Čtenář počte, podumá, možná zakroutí hlavou, ale ke knize se se zájmem vrátí... Shodou okolností jsem současně (samozřejmě podstatně rychleji) přečetla Deaverovu Iluzi, a i když ta je úplně jiného žánru, tak o iluzích a iluzionistech bylo v obou opravdu spousta zajímavých (a užitečných) informací. Ale i pragmatik a racionalista někdy raději nechá rozum a smysly odpočívat a oddá se s potěšením snění...

hanjana
03.07.2014 4 z 5

Cirkus přijede bez varování.
Páni, musím říct, že tohle byla jedna z nejsložitějších knih, jakou jsem asi zatím četla. Opravdu jsem se musela na každičký řádek soustedit, vnímat slovní spojení a jazyk, kterým autorka psala, a pomalu jsem se musela snažit chápat linie příběhu, které se proplétaly.
Neni to nejlepší dílo ze všech, ale skrývá se v něm mnoho. Není to příběh úplně pro každého, ale myslím, že snílek i nesnílek by si ji měl zkusit otevřít.
Co musím vynachválit, je neskutečná představivost, která musela autorku k napsání této knihy vést. Detaily jsou dokole propracované a každý stan, který si v uličkách cirkusu vyberete, přináší jedinečné a dechberoucí dobrodružství. Ledová zahrada; kouzla míhající se v rukách Iluzionistky; lapené sny, kterým se můžete poddat; plameny svíček, které ozařují černé větve Stromu přání. To mě vážně ohromilo a pokaždé jsem se těšila na návštěvu dalšího stanu.
Černobílé stěny Nočního cirkusu si mě opravdu získaly, i když jsem se k tomu pravému začtení musela poměrně dlouhou dobu prokopávat ne-tak-zajímavým-a-dlouhým úvodem.
Určitě jsem nepochopila vše tak, jak bylo myšleno, a možná se ke knize ještě někdy vrátím, abych se do příběhu znovu zapletla.

Šárka_D
29.06.2014 5 z 5

Knížka, která přesně zapadla do mého vkusu. Moc se mi líbí kulisy cirkusu, secese, přelomu 19. a 20. století, celkové proměny světa a společnosti. Autorka tuto atmosféru skvěle vystihla, navíc příběh milenců je moc hezký (žádný přehnaně romantický kýč). Trochu chybí hlubší rozkreslení postav, ale to je asi jediná chyba. Děj plyne spíš pozvolna, nečetla jsem jedním dechem, ale užívala si každou stránku a malebnost jazyka.

Teraka
06.05.2014 5 z 5

Myslím, že je to jedna z nejlepších fantazy, jaké jsem kdy četla. Popis je tak věrohodný, že roztáčí člověku fantazii na plné obrátky. Přeskoky v časové linii mi problém nedělaly, jelikož jsem už vycvičená od jiných autorů. Nevím, jak to popsat, ale knihu jako je tato jsem ještě nečetla a odtrhnout se od ní bylo téměř nemožné.

KiyomiAsuka
13.04.2014 4 z 5

Knížka je velmi pěkná, ale než jsem pochopila podle toho co se kdy děje, tak mi to dalo docela zabrat, osobně mě časové termíny na začátku každé kapitoly nezajímaly, stejně jako to je u všech ostatních knížek. Přeci jenom mi šlo o děj, že? :). Dějově je úžasná. Moc se mi líbily všechny postavy v knize. Především příběh Panenky a Baileyho mě zaujal. A další snad mojí chybou bylo, že do tý doby než měl Marco s Célií kouzelnický souboj jsem všechno chápala, ale to co se stalo při souboji se pro mi chápalo tíž :). Možná to bylo tím vším očekáváním. Rozhodně má, ale kniha co do sebe :).

Trinity E.
02.04.2014 5 z 5

Tohle je zkrátka jedna z nejlepších knih, jakou jsem četla. Není pro každého, protože romantika je trochu odsunuta, ale mě osobně to nevadilo, protože červenou knihovnu nemám ráda. Naproti tomu tento příběh mě naprosto okouzlil. Zamilovala jsem se do cirkusu, do postav... Někde jsem četla srovnání s Bradavicemi a je to pravda - kdyby mi někdo poslal dopis, abych odešla k tomuhle cirkusu, rozhodně bych neváhala, sbalila bych si a šla. Poppet, Widget, Celia, všichni byli naprosto skvělí. Můžu teď hrdě prohlásit, že i já jsem réveur.

Jitka S.
20.02.2014 5 z 5

Jak hodnotit tuto knížku jsem přemýšlela snad celou noc - a stejně jsem nepřišla na slova, která by ji vystihla - byla jednoduše snová - něco takového jsem ještě nikdy nečetla...