Čaroplutí

Čaroplutí https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9535/mid_caropluti-md9-9535.jpg 4 52 4

Noční čarodějnice série

Pohádková fantasy o věčném zápasu dobra se zlem je volným pokračováním dobrodružství kouzlovarské dívenky Abby, chlapce Šídla a jejich přátel. Ti v Čarodění ve veliké námořní bitvě v čele Světlých čarodějnic slavně zvítězili nad Nočními čarodějnicemi. Nicméně Vlkomor, kterému se podařilo uniknout, kuje pomstu: spojí se svou matkou Lucií a oba pak naše přátele lstivě vlákají do minulosti, aby svět dobra navždy zničili. Nová bitva čarodějných mocností začíná. V záplavě fantasy titulů představuje trilogie Michaela Molloye světlý bod díky neotřelému humoru a rafinovaným nápadům hodných J. K. Rowlingové.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Time Witches , 2004

Eremites
04.02.2016 4 z 5

Výborné pokračování neméně dobrého prvního dílu. Tento druhý díl je o něco více strašidelnější a lehce "drsnější", ale pořád ještě pro děti. Jen mě poněkud rozčilovalo podrobné popisování oblečení, dvorního protokolu a cirátů okolo svatby v prvních kapitolách - bylo to otravné pro mne i děti. Nicméně poté to dostane ten správný švuňk a čte se to skoro samo.

Nifredil
10.01.2014 3 z 5

Druhý díl série se mi líbil o hodně více než první. Už jsem znala všechny postavy, ve světě vymyšleném panem spisovatelem se orientuji a příběh jsem si užila. V porovnání s prvním dílem mi přišlo, že je příběh propracovanější a logičtější, objevuje se tam méně náhody a i samotné kouzlení dává smysl. Hodnotím tedy lépe a těším sena další díl. Zatím série graduje, což je moc příjemné.

Katelin
28.01.2013

Nemám co dodat... Ta to série knih je úžasná ♥♥

Čarodějka0458
23.08.2012

Série těchto knih mě jednoduše nadchla.. :)

Michael Molloy
anglická, 1940