Štěstí ve stínech

Štěstí ve stínech https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43872/bmid_stesti-ve-stinech-rSW-43872.jpg 4 225 35

Noční běžci série

První díl série Noční běžci. První díl dobrodružství Aleka, Seregila a Micuma. Alek, jakožto neprávem uvězněný mladíček, potkává ve svém vězení, kde čeká na smrt, neznámého muže, z něhož se vyklube Seregil, muž mnoha tváří, dovedností a schopností, který je zároveň opředen závojem tajemství. Alekův poklidný život se tímto setkáním od základů změní...jaký je jeho skutečný původ, kdo jsou Pozorovatelé....?... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Luck in the Shadows , 1996

Giný
20.02.2017 5 z 5

Poutavý fantasy příběh, jehož děj se odehrává na velice zajímavém místě. Musí se knize nechat, že je krásně do detailů propracovaná ohledně podrobností a informací, které poukazují na historii onoho světa a samotné charakteristiky postav.
Seregil je velice výrazná přesvědčivá osobnost, kterou si většina rychle oblíbí pro svou živou a pozoruhodnou povahu, ačkoliv by však bez Aleka nebyla tak nějak úplná. Velice se těším na to, co tahle dvojice zažije příště!

TomTomis
09.12.2016 4 z 5

Nenáročná fantasy. Dva díly přečteny, ale nevím, zda se dostanu dál.

DorianPavus
20.06.2016 5 z 5

Když vezmu v potaz, že se většinu knihy nic nedělo, zatraceně jsem si čtení užila. Vlastně jsem se celou dobu cítila tak trochu jako Alek. Kniha mi do hlavy cpala hromadu lokací a informací o nepodstatných lidech pro vývoj příběhu, ale nakonec jsem si z celé knihy odnesla jeden úžasný literární zážitek. Prostředí je popsané naprosto mistrovsky a nechybí ani klasický "suchý" britský humor.
Obrovským plusem za mě bylo to, že se první díl nezabývá žádnými milostnými vztahy a že jednoduše nic jako láska nenarušuje tu dobrodružnou atmosféru. Avšak jak to mezi Alekem a Seregilem jiskří, mě spolehlivě udržuje napjatou. Žádné fňukání nad láskou, jen letmé pohledy a u srdce hřející slova. Asi nový otp.

Kakiko
16.02.2016 3 z 5

Přiznám se, že když jsem se dozvěděla, že se do sebe dva mužští hrdinové zamilují, musela jsem ji zařadit do svého seznamu. Ale bohužel mě ve finále tak nezaujala. Styl autorčina psaní mi moc neseděl a nedokázala jsem se po celou dobu pořádně začíst. Chválím narážky a vtipné hlášky, ale to je asi tak všechno. Nejsem velký fanoušek kouzel a tady jich bylo na můj vkus trochu moc a byla trochu přitažená za vlasy. Nevím, jestli mi to uniklo, ale mám pocit, že Flewelling nikde nevysvětlila, co způsobuje, že lidi mohou dělat tyhle čáry máry.
Seregil je skvělá postava, ale Alekovi bych nejradši namlátila. Tou svojí věčnou nesmělostí a svými rudými tvářemi mě doslova vytáčel.
Druhý díl si zkusím přečíst, protože mnohdy se ukáže, že první díl je jedním z nejslabších dílů série. Třeba jsou toho Noční běžci příkladem.

woodward
08.12.2015 5 z 5

První díl ságy o Nočních běžcích se mi líbil, ale skoro bych řekl, že by to mělo stačit. Druhý díl jsem začal a už ho asi nedokončím; očividně jde o kasaštyk, který se bude rozvíjet donekonečna, dokud paní autorce nevypadne z ruky pero (nebo myš) nebo dokud nakladatelé neztratí zájem, podle toho, co nastane dřív. Navíc se ve druhém dílu z obou špionů stali teplí bratří a to mě fakt nebaví. Nicméně za Štěstí ve stínech dávám plný počet hvězd. Je to pěkná fantasy bondovka z dávných časů, se spoustou nápadů.

Knihoslapek
30.11.2015 4 z 5

Knížka se mi kdysi dávno náhodou dostala do ruky. Od té doby jsem největším fanouškem Nočních běžců a autorky.
Zpočátku mě kniha od čtení spíše odrazovala, ale zhruba ve 2. třetině to začalo být mnohem zajímavější. Je pravda, že oproti druhému dílu je jednička o něco málo sušší, to ale nemění nic na tom, že tato série je jednou z nejlepších, co jsem četl.

petrvyhy
02.11.2015 2 z 5

Nevím proč, ale kniha mě nevtáhla do děje. První část knihy byla zajímavá a dobře se mi četla. O druhé polovině se to říci nedá. Čas od času zdlouhavé a nudné. Dalším dílům šanci asi nedám.

Lorrainee
01.10.2015 2 z 5

A dost, vzdavam to, dalsi dily nechci ani videt. Zabila bych je oba a je mi sumak co s nima bude dal. Jeden arogantni az to triska a druhej Bella a Anca v klucicim vydani. A kde je sakra ta poradna akci natriskana fantasy??? Tohle fakt ne...

Lenny33
10.09.2015 4 z 5

První dvě třetiny knihy úžasné, ale pak mi přišlo že se děj táhl. Což je co říct, když se jednalo o konec knihy, kde by vše mělo gradovat.
Pochválit musím úžasné charaktery postav a skvělé dialogy. Celkově dobře vymyšlený svět, i když mi přijde autorkou moc chaoticky popisovaný. Trochu těžší fantasy.
Hodnotím 3,5* a jsem zvědavá na další díl.

tsal
11.08.2015 4 z 5

Tak za sebou mám první díl všemi opěvované série Noční běžci a musím říct, že jsem příjemně překvapena. Postavy jsou sympatické a živé, dialogy mezi nimi čirým potěšením a zápletka zajímá, ani složitá, ani jednoduchá, tak akorát, abyste z knihy neměli pocit, že jde jen o úvod a nic víc. Funguje sama o sobě a bude nejspíš dobře fungovat i jako zahájení dlouhého příběhu.
(A po dlouhé době jsem naprosto unešena z obálky!)

balu
20.01.2015

Ćet jsem to jako pohádku pro dospěle . Kdo čeká obludy ve stylu pana prstenu nebo podobné fantasy tak asi bude zklamán ale jinak se to četlo docela zajímavě . Snad jsem před touhle knížkou
měl nejprve přečíst Tamířinu trilogii která se odehrává několik století před příběhem Noční běžci aby byl člověk v obrazu .

Alee
06.02.2014 4 z 5

Skvělá knížka plná akce, intrik, emocí a vypjatých chvil. Je to základní kámen dlouhého příběhu, takže samostatně je po příběhově prostě nehodnotitelná, ale je zábavná a postavy si zamilujete. A budete se o ně bát, budete se ztrácet ve složitých rodokmenech intrikářské šlechty a budete nevěřícně kroutit hlavou při každém nečekaném zvratu. Kdybych měla knížku ohodnotit bodově, nebylo by to pět hvězdiček z pěti, i když se mi opravdu líbila. Ale přece jen už jsem náročný čtenář a vím, že už jsem rozhodně četla i lepší knížky. Ale čtyři hvězdičky si myslím zaslouží. Navíc je to autorčina prvotina a jako první díl celé dlouhé série trpí tím, že se hlavní příběh ještě nestihl vykreslit, tak jsem zvědavá, co mě čeká. Třeba ještě své stanovisko změním a přidám i pátou hvězdičku. Jediné, co už tak nějak s jistotou tuším, je vyvíjející se vztah mezi dvěma hlavními hrdiny, který některým puritánským lidem může připadat třeba nevhodný (nebo tak něco). Ale upřímně, kdyby pro mě někdo udělal alespoň polovinu z toho, co pro sebe udělají Alek se Seregilem, bylo by mi úplně jedno, jestli to je kluk nebo holka, prostě by to byl člověk, kterého mám nejradši.
Takže: "Štěstí ve stínech vám všem." ;)

Leslie739
25.12.2013 4 z 5

Tak původně jsem se docela dost bála, co mě čeká, už jen kvůli tomu, že se mi od žen knížky většinou nelíbí a že se série jmenuje Noční běžci, jako, co to je za název? :D Ale obálka mě naprosto přesvědčila, protože její autor byl poznat už na míle daleko svým charakteristickým stylem.
Nakonec jsem tedy trochu příjemně potěšená, protože knížka se mi líbila, možná tam bylo až trochu moc rodokmenových záležitostí, které jsem měla sto chutí přeskakovat a které si stejně nepamatuju, ale dalo se to přežít, magie, kterou taky dvakrát nemusím, tam byla v celkem únosné míře a jako celek to působí jako celkem zdařilé dílko a na to, že to má 400 stran a menší písmo než obvykle fantasy knihy mívají, tak potlesk za ten promyšlenej děj.
Následující díl si chci určitě přečíst, protože knížka měla otevřený konec a možná si ten druhý díl i koupím. To ukáže čas.

Hanyuu-hime
25.09.2013 4 z 5

Perfektní knížka, jejíž příběh si mě ihned získal, leč nějakou záhadou mi trvalo šíleně dlouho, než jsem se jím vůbec prokousala. Co je ale důležité - Za těch 400 stran (přibližně) jsem se nestihla ani trochu nudit, nikde mi nepřišlo, že by se příběh zbytečně vlekl nebo naopak, že by to bylo moc uspěchané. Všechno je prostě napsané a popsané tak akorát a já si po této stránce nemám na co stěžovat. O to víc jsem překvapena tím, že je to vlastně autorčina prvotina.

Hipi
01.05.2012 4 z 5

Tak trochu jiná hrdinská fantasy. Nekonvenční hrdinové- Seregil je určitě ten nejsympatičtější darebák, o kterém jsem měla tu čest číst (gaunery příliš v lásce nemám, ani ty sympatické, ale úžasně zábavný, drze odvážný, zlodějský, prolhaný, vychytralý bisexuál Seregil je prostě výjimka a opravdu jsem si ho oblíbila :) ) a mužsky drsný, akční, dobrodružný a místy dost temný příběh. Je to příjemně čtivé. Na další díly jsem už ale neměla trpělivost, protože v druhém nastoupí na scénu dost složitá politika a jestli něco opravdu nemám ráda, tak je to politika ve fantasy, hlavně když zabírá většinu děje :) a ty rozsáhlé nevyhraněné milostné avantýrky hlavních hrdinů mě rovněž iritovaly a nudily.

homosexualita magie čarodějové fantasy LGBT, queer, LGBT+

Lynn Flewelling
americká, 1958
1999  85%Štěstí ve stínech
2000  89%Příchod tmy
2004  84%Dítě proroctví
2000  85%Zrádcův měsíc
2015  91%Střepy času

Kniha Štěstí ve stínech je v