Noci v Rodanthe

Noci v Rodanthe https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1319/bmid_noci-v-rodanthe-olO-1319.jpg 4 294 60

Adrienne Willisová je matka dvou dospělých dětí. Sedmnáct let po rozvodu s manželem, který ji opustil kvůli mladší ženě, pomáhá dceři pečovat o rodinu. Ta prožívá nejtěžší období života. Její muž totiž zemřel na rakovinu. Adrienne už rezignovala na jakýkoliv nový milostný vztah, ale náhodou se setká s chirurgem Paulem Flannerem a okamžitě se do něj zamiluje. Paul obtížně hledá cestu k synovi, s nímž se navzájem citově odcizili. Platí krutou daň za bezohlednou honbu za kariérou, pro niž se v mládí rozhodl. Romantické prostředí konce sezony v severokarolínském letovisku Rodanthe na atlantickém pobřeží Spojených států naruší silná bouře, která se blíží z oceánu. To, co se děje v přírodě, je určitou paralelou osudů obou hlavních hrdinů. Bouře rámuje začátek jejich krátkého, tragického, ale naplno prožitého milostného vztahu. Román Noci v Rodanthe je další Sparksovou knihou, která se dočkala filmového zpracování. Titulní roli v stejnojmenném filmu ztvárnil Richard Gere.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Nights in Rodanthe , 2002

LaCoccinelle
LaCoccinelle
11.11.2023 5 z 5

Film jsem neviděla, takže jsem neměla žádné očekávání. Knížku jsem si vzala na dovolenou, že to bude kratičká oddychovka. No, posledních asi 40 stran jsem přes slzy neviděla.

Luigi1
Luigi1
28.08.2023 4 z 5

Tak to se teda povedlo zahrálo to na tu slabou srdeční strunu

Kekik
Kekik
26.08.2023 5 z 5

Noci v Rodanthe je útlá knížečka na jedno odpoledne, ale zážitek z ní bude trvat déle. Jako u většiny knih Nicholase Sparkse se jedná o dokonalou romantiku. Mám jeho knihy velmi ráda. Píše tak krásně. Těším se na další setkání s jeho tvorbou.

martinaandulka
martinaandulka
07.05.2023 5 z 5

Velice ráda čtu knihy od N.Sparkse,tuto jsem četla až teď,ale viděla jsem kdysi film.Skvostně napsaný romantický příběh,který není z červené knihovny,ale spojení spřízněných duší realita života,který známe všichni.Konec jsem dočetla s krupkami.

MarcoPolo936
MarcoPolo936
19.01.2023 3 z 5

Romantický příběh s tragickým koncem. Sympatické čtení, ale příště radši film s R. Gerem a D. Lane...

Peťulka3
Peťulka3
17.10.2022 5 z 5

Viděla jsem film a už ten byl krásný. To samé jsem čekala od knihy a splnila mé očekávání.

Mánička178
Mánička178
12.10.2022 3 z 5

Po delší době román pro ženy, a to zejména proto, že autor je o 22 let starší než já, zatracená výzva :D Ale jako musím říct, že ač naivní příběh, líbil se mi, zejména proto, že byl pěkně, napínavě a dojemně sepsán... Snít je třeba a Nicholas Sparks psát čtivě určitě umí. V této dramatické době, plné napětí, strachu, násilí, je potřeba trochu oddechu, dobra, lásky a splněných snů... :)

Sixtínka
Sixtínka
10.10.2022 5 z 5

Príbeh o láske, ktorá si človeka môže nájsť v každom veku. Dojemný, ale neraz aj smutný. Rozhodne krásny.

Glivuska
Glivuska
19.09.2022 4 z 5

Hezka knizka na jedno/dve podzimni odpoledne :) pribeh me vtahl, ackoliv bych mozna ocenila mensi mnozstvi analyzovani pocitu hlavni hrdinky, avsak vzhledem k zanru je to asi pochopitelne :)

mnohoknih
mnohoknih
17.09.2022 4 z 5

Moc pěkná a smutná romantika. Takhle to v životě je. Člověk potká lásku jednou, možná dvakrát, ale rozhodně ne každý měsíc jako to vidíme u selebrit. Přečteno za večer, příjemné čtení.

Knihomolka506
Knihomolka506
15.06.2022 5 z 5

K filmu a knize zároveň: Adrienne je šťastná matka tří dětí. Její štěstí netrvá příliš dlouho a pozdě si uvědomí, že je v jejím manželství něco špatně. Později až se vzpamatuje z nejhoršíhoji kamarádka poprosí o hlídání a provoz hostince, hotelu. Citi se osamocená, vnitřně a citově zlomená. Jedna noc s blesky vše změní...
Mladý chirurg Paul je také rozvedený. Šťastně dalo byse říct. Vyrazí se svým skromným majetkem na cestu směr kalifornské ostrovy. Dlouhou jízdu autem si zpříjemní, když narazí na cíl cesty. V Rodanthe najde na prahu jednoho hostince brečet mladou ženu...

Holly.W
Holly.W
07.06.2022 5 z 5

Téměr vždy u knih od tohoto autora mi stačí pár řádků k tomu, abych pochopila, že před sebou mám vyjímečně silnou knihu. A u této to bylo zrovna tak. Emotivní, silný příběh o velké lásce, která trvala sice pár dní, ale v srdci vydrží věčně. Je možné poznat, během pár okamžiků, že člověk potkal svou spřízněnou duši, tak jako tomu bylo v této knize? Nebo je to jenom pohádka vyprávěná v takových příbězích.... Každopádně tuto knihu budu mít v mysli ještě dlouho a možná se k ní jednou vrátím. A musím vidět i film.

janyska13
janyska13
16.02.2022 4 z 5

Noci V Rodanthe jsem kdysi dávno viděla jako film a konečně jsem se také dostala ke knize a jejímu přečtení. Je to Sparks, takže samozřejmě je to smutná kniha. Může někomu nepadnout do aktuálního rozpoložení... Nebo naopak někomu pomoci z těžké situace a podobného tématu. Za mě krásná romantická, avšak smutná kniha.

georginaa
georginaa
29.11.2021 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a později se ke mě dostala kniha. A můžu říct, že mě upoutalo obojí. Osud si občas s námi divně pohraje a štěstí je tak málo, že bychom si ho měli vážit. Nicméně tento spisovatel je můj oblíbený, umí se perfektně trefit do pocitů člověka.

KarinNechvata
KarinNechvata
19.10.2021 5 z 5

Autora jsem objevila díky filmům, které mě vždycky dostanou. Jeho příběhy jsou vždy propletené, svým hrdinům nakládá opravdu do hloubky a tu lásku jim věřím. Jen bych jim občas přála lepší konec. Noci v Rodanthe jsou jeden z mých nejoblíbenějších.

Knihomolka223
Knihomolka223
07.05.2021 4 z 5

Romantické, pěkné, odlehčené čtení. Sentimentální, ale tak, aby to nevadilo, trošku smutné, ale právě pro to to bylo tak dobré.

Mišule_11
Mišule_11
02.05.2020 5 z 5

Krásný a silný romantický příběh s kapkou napětí a mnoho lásky, u kterého nelze nechat oči suché! Jako tomu je vždycky u jeho knih! :)

Bibi23
Bibi23
23.08.2019 5 z 5

Škoda, že nejde udělit více *. Velmi dojemný příběh, který byste chtěly a zároveň nechtěly prožít. Opět jsem "zaslzela". Stojí za to přečíst.

raty
raty
06.08.2019 4 z 5

Napadá mě jedno slovo: "doják". Krátká, smutná, romantická kniha.

Aleh
Aleh
05.05.2019 4 z 5

Romantický příběh ženy, která ve svém životě po rozvodu již rezignovala na milostný vztah a smysl svého další života vidí v pomoci své dceři s malými dětmi. Osud jí však připravil setkání s Paulem. A tak Adrienne prožije v jednom romantickém letovisku na atlantickém pobřeží intenzivní milostný a pro ni osudový, leč krátký příběh. Romantika pro ženy.