Noci v cirkuse

V Londýně vystupuje věhlasná artistka s údajně pravými labutími křídly, Peříčko. Její osobnost je opředena mnoha mýty a mladý novinář Jack Walser by pro dobrý příběh a odhalení jejího tajemství udělal téměř cokoliv. Třeba se i dal k cirkusu a provázel Peříčko na turné po Sibiři. Na cestě, provázené nejednou těžkostí, se do Peříčka zamiluje. Než ale najdou jeden druhého, musí se každý z nich dozvědět něco důležitého sám o sobě. Spletitý román s prvky magického realismu odkrývá za pomoci milostného příběhu motivy lidského jednání, naši potřebu svobody a přitom touhu být k někomu připoután, potřebu dospět a zároveň strach z dospělosti. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26032/noci-v-cirkuse-26032.jpg 4.323

Nights at the Circus (1984)

Vydáno:, Dybbuk

Eliskao
13.09.2017

Kniha mě upřímně moc nechytla. Nepopírám, ze je velice zajímavé napsána i příběh je zajímavý. Ale proste jsem se nemohla dokopat v pokračování, docetla jsem ji s velkým sebezaprenim.
Je to škoda a nevím úplně, čím to bylo. Zajímavé postavy, zajímavý příběh. Ale nějak jsem nepřišla na to, FO vlastně sděluje.

gumkacik
11.04.2017

Nemám moc v oblibě knihy, u kterých mám pocit, že po jejich přečtení bych potřebovala zasypat autora otázkami. Noci v cirkuse jsou jednou z takovýchto knih. Čtenáře nesporně zaujmou svérázné postavy, tajemné prostředí a bohatý jazyk. Kniha má určité kouzlo, ovšem celkový obraz je pro mě roztříštěný. Autorka jakoby se opájela zvoleným prostředím cirkusu a nechávala se jím unášet naprosto volně. Po dobu čtení jsem měla pocit cykličnosti, kdy se autorka nadchne pro nějakou vizi, tu velmi rychle vyčerpá, příběh se stane nudným a nikam nevedoucím. Pak autorka náhle opět chytí druhý dech, odnikud nesouvisle vytáhne novou ideu a vše se opakuje. Jakoby na sebe pouze vrstvila jeden bizarní příběh některé z postav na druhý. Někdo nejspíš v knize najde spoustu inspirace, někdo knihu odloží s pokrčením ramen. Já mám pocit, že jsem zůstala uvězněná v příběhu a nedokázala vykouknout nad něj, kde se dělo něco mnohem zajímavějšího, co mi ale tím pádem uniklo.

Kvothe
29.11.2011

Noci v cirkuse nejsou v žádném případě snadnou literaturou. Obsahují v sobě mnoho odkazů na témata mimo svou hlavní linii a jsou psána velmi umným a promyšleným perem skvělé spisovatelky. Hra s časem, proměna osobnostních rysů a ztvárnění jakýchsi obav celé společnosti a fražkovitost či nelogičnost, která je v každém případě úmyslná, dělá z koncepce této knihy doslova skvost. Některé části mohou být hůře čtivé nebo zdánlivě naprosto vyčuhující z přechozího stylu vyprávění, ale v této knize má vždy vše své místo a symbolický či mytoligický význam, který by se mnohdy neměl vykládat doslovně, ale spíše chápat jako vyjádření určité pravdy, která je obyčejnými slovy těžko zachytitelná a proto je vyjádřena pomocí obrazů a mýtických metafor. Velmi překvapivá a chytrá kniha.