Noci, noci

Noci, noci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457224/mid_noci-noci-XPF-457224.jpg 3 26 5

Soubor krátkých reflexivních próz od současné mladé české autorky. Autorka zaujme čtenáře především svou upřímností, neboť je ve svých prózách velmi osobní a nevyhýbá se ani intimním pasážím. Svět a vztahy lidí kolem sebe vnímá kriticky, ale i sebekriticky. Nejvíce ji irituje neschopnost dnešních mladých lidí, ji samou nevyjímaje, vytvořit a udržet dlouhodobý citový vztah, založený na vzájemné lásce a úctě.... celý text

Andrea81
17.03.2019 2 z 5

Bohužel nic pro mě, ten útržkovitý styl byl pro mě moc chaotický, nezajímavý. Jak bylo psáno níže, možná jsem na tento typ knihy ještě nedozrála.

deynna
31.01.2016 2 z 5

Zajímavé texty, i když na mě asi příliš náročné. Některé myšleny a pasáže se mi líbily hodně, u jiných jsem se přistihovala, že moc nevnímám a musím se vracet. Myslím, že jsem téhle knize ještě nedozrála, zkusím se ní vrátit později.

Bonda
17.03.2015 4 z 5

Povídkový deník mladé ženy, která se na světě necítí ani moc šťastně, ani moc bezpečně, a v několika milostných vztazích nachází přechodnou úlevu.

„On je tím vším, čím jsem dosud pohrdala, protože se zdálo, že to pohrdá mnou: síla, mládí, pohyb vpřed.“

„Tak, jak nejdřív svým světlem ozářil, tak nyní černám, když se jeho pohled ode mě odvrací.“

„Utekla jsem na záchod a schoulila se tam. Namísto orgasmu přišel pláč.“

kitja
30.06.2014 5 z 5

Velmi otevřená a uvěřitelná zpověď. Odzbrojí svou bezprostředností a opravdovostí.

gacie
19.11.2012 2 z 5

Taky letošní dárek k Vánocům pro mamku.