Noc v Central Parku

Noc v Central Parku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352654/bmid_noc-v-central-parku-XW7-352654.jpg 4 270 86

New York, osm hodin ráno. Alice, mladá pařížská policistka, a Gabriel, americký jazzový pianista, se spolu probudí připoutaní jeden ke druhému na lavičce v Central Parku. Neznají se a ani si nevzpomínají, že by se někdy potkali. Předešlý večer trávila Alice s kamarádkami na Champs-Élysées a Gabriel hrál na piano v dublinském klubu. Prvotní šok střídají otázky. Jak se mohli ocitnout v Central Parku, když pouhý večer předtím byli každý jinde? Kde se vzala krev na Alicině košili a čí je? Proč chybí kulka v její zbrani? Aby pochopili, co se vlastně stalo, musí spojit svoje síly a pátrat. Pravda, kterou odhalí, naprosto změní jejich dosavadní životy… Napjaté očekávání vás zcela pohltí a donutí číst až do mistrovsky vypointovaného konce!... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Motto

Central Park , 2014

oregano
11.02.2018 odpad!

No zacina to ako nudna detektivka, kde sa po seriovom vrahovi patra pomocou hrackarskej detektivnej supravy, potom to prejde do scifi lekarskeho romanu aby to skoncilo ako cervena kniznica.
Keby si ten mozog vystrelila bolo by to aspon na jednu hviezdicku. Vsetky tie romanticke zvasty po tom mi uz len dvihli zaludok.
Neuveritelne, prekombinovanovane, nerealne..blbost na entu..a uprimne zavidim vsetkym ocarenym citatelom. Ja sa citim iba podvedena.

zuzana2599
11.02.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto francouzského autora.
Thriller lehký jako vánek v Central Parku s příměsí nasládlého koření, kde se nakonec naplní nečekaný pohár bolesti a smutku a samotný závěr dá pak příslib naději. Příjemné čtení !

Hella
10.02.2018 3 z 5

Do konečného rozuzlení je to úžasná dechberoucí jízda. Ideální pro fanoušky tohoto žánru. Rozuzlení? Pro mě jako polití studenou vodou a musím říci, že notně nevěrohodné.

Anne Leyyd
05.02.2018 5 z 5

Nikdy, nikdy, nikdy si nemyslete, že byste mohli přijít na zápletku Guillaume Mussoa. Nikdy nebuďte tak naivní! :D Jeden by si myslel, že když je toto moje 4. kniha, kterou jsem od něj přečetla, budu už chytřejší. Leda houby! Nemůžu se dočkat další knihy! :-)

G. Musso píše neskutečně poutavě a zajímavě. Tvoří velmi sympatické postavy s nimiž se ihned sžijete a budete stejně jako oni dychtit po tom, abyste věděli víc.

Přesto ale musím podotknout, že Volání anděla se mi líbilo o maličko víc :-) Tudíž 5 slabších *, ale autora doporučuji všemi deseti!

PetraBery
05.02.2018 4 z 5

Od tohoto autora mám přečteny všechny knihy vydané v češtině, takže jsem se na další jeho dílo moc těšila. A nejsem vůbec zklamaná. Příběh policistky Alice, která se probudí připoutaná k cizímu muži jménem Gabriel v Central Parku se rozjíždí vlastně od prvního okamžiku. Jaký byl důvod k jejich spoutání a co předcházelo tomuto ránu? Postupné odhalování graduje koncem, které mě osobně vůbec nenapadl. O něco slabší než jiné knihy autora, ale určitě dobré a čtivé.

Kamienkova33
31.01.2018 3 z 5

Jeden z mojich najobľúbenejších autorov a predsa len 3*. Kniha sa číta ľahko a pútavo, tak ako všetky ostatné, ale po celý čas mi niečo chýbalo... Až prišlo posledných cca 50 strán a vtedy som si povedala, že to stálo za to prečítať :-)

evago
30.01.2018 5 z 5

výborná kniha..jen od konce jsem čekala něco uplně jiného

netty
20.01.2018 5 z 5

Ach můj milovaný Musso, opět jsi nezklamal a dokonale jsi mě vtáhl do děje. Nemohla jsem se odtrhnout, tak jako tomu je u všech tvých knih. A konec? Opět tak promyšlený a naprosto překvapivý! Až tak, že jsem posledních pár stran četla s otevřenou pusou (díkybohu, že jsem knihu dočítala doma, v metru bych asi s takovým výrazem vypadala dost divně). Už aby byla další kniha, nemůžu se nabažit!

vm81
18.01.2018 3 z 5

Četla se skvěle. Ale mě to rozuzlení zas tak moc nepřekvapilo a ten závěr, ten to zabil úplně. Jako by to bylo z jiné knížky. Škoda.

Gracian1964
08.01.2018 4 z 5

Dobre sa to čítalo, obdivuhodné, ako to dokázal autor prešpekulovať, klobúk dolu, hm... Áno, aj mne to trošku pripomínalo Prekliaty ostrov, pointou.... Malo to švih a spád. Samozrejme, v knihe je možné všetko, že ano... Mohlo by sa toto stať v skutočnosti? Ale veď toto je literárna zábava, no nie? No áno... Koniec....

Teryy
05.01.2018 4 z 5

Kniha byla dobrá, citáty na začátku kapitoly mě zaujaly. Ale... Nakonec mi to připomnělo filmy Prokletý ostrov & Láska a jiné závislosti. A kdyby kniha skončila o pár stran dříve, a nesnažila se za každou cenu dát hlavní hrdince, alespoň trochu lesku navíc, "WOW" efekt by se určitě dostavil.

Danago
04.01.2018 3 z 5

Knížka začíná velice zajímavě. A to tím, že se Alice, mladá pařížská policistka, a Gabriel, americký jazzový pianista, se spolu probudí připoutaní jeden ke druhému na lavičce v Central Parku. Ani jeden z nich neví co se stalo . Neznají se. Na Alicině košili je krev a v její kapse cizí zbraň. Společně začínají pátrat, co se stalo. Ale bez peněz a s pouty na rukou to jde hodně těžko. Jak to zvládnou a na co přijdou to už si musíte přečíst…..
Knížka se velice dobře četla.
Příběh je plný zvratů a překvapení, které mě neustále nutily číst dál.
Konec nikdo nemůže očekávat, je docela šokující. Ale na mě bohužel působil dost překombinovaně . Celá kniha na mě působila jako americký film a ten já zrovna nemusím....
Přesto kniha za přečtení stojí.

fruitbueno
03.01.2018 4 z 5

Příběh jsem zvládla za odpoledne. Má neuvěřitelný spád, je skvěle promyšlený, překvapivý a upřímně řečeno, pointa mi doslova vyrazila dech :) Zkuste to, je to opravdu pecka!

Knižní střípky
30.12.2017 4 z 5

Byla to pecka. Musso je výborný autor, není to první kniha, kterou jsem od něj četla a v podstatě všechny mi svým způsobem vyrazily dech. Nicméně u této se neubráním dojmu, že ten konec byl už trochu moc ulítlý. Nicméně u tohoto autora nikdy neodhadnu, jak to vlastně dopadne a to mě neskutečně baví. Vždy, když čtu nějakou další knihu od Mussa, tak si vzpomenu, jak je spisovatel Harlan Coben (mimochodem rovněž můj velký oblíbenec) obniňován z toho, že má zápletky až příliš překombinované. Doporučuji přečíst si Mussa a Cobenovi se za toto nařčení každý musí omluvit:-). Pro to, přečíst si tuto knihu hovoří i to, že jsem jí četla do půl druhé v noci, v očích málem sirky, abych je udržela otevřené, ale musela jsem ji dočíst.

Danilla
29.12.2017 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Konec knihy mi přišel přitažený za vlasy a hodně nečekaný ale jinak fajn oddechové čtení.

prestiggio
28.12.2017 5 z 5

Vyborna, super, skvela. Uz davno som pri citani nic podobne nezazila. Napinave, plne zvratov a zauzleni. A rozuzlenie? Genialne.

Liduka
10.12.2017 5 z 5

Začátek byl trochu zdlouhavý, ale poté, co se Alice rozhovořila o svém životě a co jí potkalo během vyšetřování jednoho konkrétního případu, jsem se nemohla odtrhnout. Následovalo jedno překvapení za druhým a jak to už u G. Mussa bývá i velice nečekaný konec. Určitě doporučuji k přečtení a těším na další knihy od autora.

JanaDor
07.12.2017 4 z 5

Na jednu stranu je to šíleně překombinovaně neuvěřitelné, a na druhou stranu je to promyšleně lidské a svým způsobem velmi účelné, aby se docílilo kýženého výsledku. Účel světí prostředky a příběh této knihy jde příkladem.
Kniha je čtivá, obsahuje v sobě hodně hádanek a překvapení a je to skvěle namíchaná směsice, pro ty, kteří mají rádi detektivky s psychologickým tématem a nečekaným koncem. Není to na výbornou, ale poctivá chvalitebná to je.

laura
04.12.2017 5 z 5

Přečteno téměř za den... Tahle kniha mě fakt dostala... Nejdřív jsem si říkala, že tentokrát asi autor nesplní mé očekávání, už ten nic neříkající název, který ničím nenadchne, ničím neupoutá (nebýt autora, knihu bych minula bez povšimnutím, nezaujala by mě)... Ale i tentokrát mě G. Musso prostě dostal. Nic nebylo tak, jak jsem si myslela, a když už si člověk říkal, že ví, že tuší, zjistil, že vlastně zase neví vůbec nic... I slzy přišly, bolestné a osvobozující... Tento autor to prostě se slovy umí...

kneslova
12.11.2017 4 z 5

Začátek dost dobrý ale tak do vytracena. Musso má knihy lepší, ale slušné čtení.