Noc oživlých mrtvol

Noc oživlých mrtvol https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352584/bmid_noc-ozivlych-mrtvol-R6i-352584.jpg 4 102 28

V roce 1968 svět objevil zcela nový druh teroru, díky debutovému filmu George A. Romera Noc oživlých mrtvol. Právě zemřelí vstávali a napadali živé. Nejsou to ani upíři ani vlkodlaci. Bylo to něco nového... a děsivého. Od té doby se zombie rožšířili do všech odvětví kultury. Všechno to začalo té strašlivé noci na opuštěném statku... Antologie Noc oživlých mrtvol se vrací k této noci, kdy všechno začalo. Jonathan Maberry společně se samotným Georgem A. Romerem dali dohromady zcela nové povídky, které se všechny odehrávají během následujících 48 hodin po první noci. Přispěli tito spisovatelé: Brian Keene, Carrie Ryan, Chuck Wendig, Craig E. Engler, David J. Schow, David Wellington, Isaac Marion, Jay Bonansinga, Joe R. Lansdale, John A. Russo, John Skipp, Keith R.A. DeCandido, Max Brallier, Mike Carey, Mira Grant, Neal and Brenda Shusterman, and Ryan Brown. Plus samozřejmě Romero i Maberry! Pro každého, kdo miluje strašidelné příběhy. Noc oživlých mrtvol je klasika v hororu, novodobý Hitchcock... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Omega

Nights of the Living Dead: An Anthology , 2017

RHorse
11.07.2019 4 z 5

Sice Zombie svět není zrovna úplně můj šálek kávy, ale kniha mě překvapila. Samozřejmě některé povídky byly slabší, ale další zase docela povedené. TAaková oddychovka. Doporučuji akorát nečíst moc najednou, spíš si to rozkouskovat na jednotlivé povídky.

MartyManCZ
13.06.2019 3 z 5

Ano některé příběhy byly lepší a některé horší...tak tomu u povídkových knih bývá (oči v sloup). Já sem se na to strašně těšil, ale vlastně mě to trochu zklamalo...nebo spíše se mi potvrdil můj názor, že tenhle žánr už je určitým způsobem vyprázdněný a těžko může nabídnout něco převratného, než tu klasiku, kterou známe už v desítkách zpracování. Do toho mi nahrávají i příběhy v této knize, kde několik z nich mělo v podstatě stejný konec...abych jen nekřivdil, našlo se tu i pár dobře zpracovaných nápadů. Celkově ale němůžu hodnotit lépe než je průměr a to mě mrzí abyste věděli.

doktorking
04.04.2019 5 z 5

Zombie horor zanr je prave ted na vrcholu ale jeho praotec je jenom jeden.Rec je samozrejme o panu Romerovi ktery v podstate dal tomuto zanru kultovni korunu.Jeho noc ozivlych mrtvol patri k naproste klasice a k tomu nejlepsimu z tohoto zanru.Antologie povidek v teto knize jsou psana jako pocta jeho dilu temi nejlepsimi a vysledek je naprosta bomba.Proste kratke zombie povidky vsechny velmi kvalitne napsane s patricnym gore.Uz dlouho sem necetl povidkovou knizku ktera by mela vsechny pribehy tak vysoke kvality jako tento soubor.Pro fanosky hororu a zvlast tohoto zanru proste povinost.

MóňaVíšJak
06.02.2019 5 z 5

Prakticky povinná četba pro všechny zombie maniaky a příznivce :-) čtivé, svižné, povídky jsou rozmanité, dané do různých časových rovin. Jsou kratší, takže se skvěle čtou před spaním :-)

Anushka1
10.01.2019 4 z 5

Pro milovníky zombie žánru je tato kniha jako stvořená. Povídky se čtou lehce. Žádná není vyloženě špatná. Je až překvapivé, jak se toto známé téma dá pojmout tolika způsoby.

richard7959
02.01.2019 4 z 5

Nutno podotknout, že se kniha skládá z povídek asi 19 autorů a každý z nich má svůj osobitý styl. Knihu ještě nemám dočtenou celou, ale zatím převažují dobré povídky (Sue, Rychlovka, Pokojná zem, John Doe, Vesmírný rozklad, Křivý zub) nad těmi špatnými (Zatáčka mrtvého muže, Rána z milosti, Poslední a nejlepší den Jimmyho Jaye Baxtera)...

TheRaven
18.12.2018 4 z 5

Jak už to tak u podobných antologií bývá, kvalita jednotlivých textů je poněkud rozkolísaná, ale naštěstí nijak dramaticky a z devatenácti povídek není ani jedna vyloženě odpadová. Celkově se Noc oživlých mrtvol drží v docela pěkném nadprůměru a ukazuje, jak rozmanitě se dá v tak úzce vymezeném žánru psát. Mám-li být konkrétní, určitě potěšil frenetický Poslední a nejlepší den Jimmyho Jaye Baxtera, pěkně vypointovaná Rána z milosti, tísnivý Vesmírný rozklad či drsná a s netradičním, černohumorným odstupem psaná povídka Pošetilí obyvatelé Williamsonu. Samostatnou a hlavně příjemnou kapitolou jsou fanouškovské předmluvy editorů Maberryho a Romera. Hodně příjemné překvapení.

trudoš
09.11.2018 4 z 5

Antologie Noc oživlých mrtvol skládá poctu nejen stejnojmenné filmové klasice, ale zároveň navazuje na její odkaz, byť v literární podobě. Dvě desítky různorodých spisovatelů rozehrávají vlastní vize smrtonosné epidemie, která hrdiny zastihuje v těch nejabsurdnějších situacích. Najdete tu splatterpunk, romanci, sci-fi i psychothriller, to vše v hororovém duchu, jen občas s příchutí sarkasmu či cynismu.
Paradoxně nejslaběji na mě působily povídky tradičnějšího charakteru, ve kterých se zombíci dostanou na nějakou lokalitu a tamější obyvatelé se s nimi musí popasovat. Pěstí, sekerou či brokovnicí. Naopak příběhy, ve kterých apokalypsa hraje až druhé housle a příběh si bere na paškál osobní dramata, jsou jednoznačně nejlepší - ať už jde o Sue od Craiga E. Englera, Pokojnou zem Mikea Careyho nebo Vesmírný rozklad Davida Wellingtona. Celkově tedy spokojenost, už jen proto, že se jedná o vesměs krátké akční texty, díky čemuž i ty průměrnější baví, přestože vlastně nepřicházejí s ničím novým.