Noc, kdy zemřel Hamburk

Noc, kdy zemřel Hamburk https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4730/noc-kdy-zemrel-hamburk-4730.jpg 4 16 3

Autor Martin Caidin napsal knihu s válečnou tematikou nazvanou Noc kdy zemřel Hamburk. Do roku 1943 odolal Hamburk, druhé největší město nacistického Německa, 137 náletům především díky skvěle organizovanému systému civilní obrany. A byl připraven čelit dalším bombovým útokům. Pak ale bombardéry zaútočily s nebývalou razancí znovu a během 90 minut vzplála ohnivá bouře. Byl to rozpoutaný živel, který zasáhl území o rozloze tisíců akrů města a nemilosrdně je bičoval ohněm.... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Votobia

Night Hamburg Died

madlad
03.03.2021 5 z 5

Pro mne ne moc známá historie. Už jsem i stihl navštívit muzeum přímo v Hamburku. Určitě stojí za to přečíst knihu i navštívit muzeum.

svickop
27.03.2015 5 z 5

Tématem knihy je popsání všeho, co předcházelo náletu na Hamburk, samotné bombardování, vzniklé škody a následky. Vyprávění knihy je vcelku nenápadně prokládané vyprávěním pamětníků, ať už britských pilotů nebo obyvatel města, ale i třeba vyjádření soudních lékařů nato, jak reaguje lidské tělo na vysoké teploty. A přestože předlohou knihy je vojenská analýza tohoto náletu, autor odvedl velmi dobrou práci, kniha je čtivá a chvílemi Vás bude mrazit.

schacco
14.05.2014 1 z 5

Zbytečná kniha u které si nejsem jistý, co je horší. Jestli původní text nebo jeho překlad. Autor jako by nevěděl, jestli má psát literaturu faktu či válečné drama. Jako literatura faktu je to nepřehledné a o máločem informující, jako válečné drama neúčinné pro naprostou neschopnost udržet napětí. Je celkem běžné, že po několika citově nezúčastněných odstavcích přijdou tři čtyři přehnaně exaltované věty a pak opět amorfní text... Překlad je tak špatný, že si nepamatuji, kdy jsem něco tak zbytečně šroubovaného, špatně čitelného až nesmyslného zažil. Libovolné střídání metrické a angloamerické měrné soustavy patří k tomu nejmenšímu provinění.

Martin Caidin
americká, 1927 - 1997