Noc jako stvořená pro nevěru

Noc jako stvořená pro nevěru https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2190/bmid_noc-jako-stvorena-pro-neveru-tCB-2190.JPG 4 252 56

Další příběh od Zdeny Frýbové z prostředí manželského života. Opět je zde dokonale rozebrána psychika člověka, který odjede na služební cestu do zahraničí a jedno jediné nevinné setkání s neznámou ženou dokáže změnit život jemu, i jeho milující manželce. Komičnost, jaká provází děj tohoto humorného románu je hlavně v tom, jak se člověk, zvyklý na své pohodlí a rodinné zázemí, musí začít omezovat a kvůli své hlouposti nakonec ztrácí svou důstojnost.... celý text

Ala055
31.08.2018 5 z 5

Vtipné, já se snad i smála nahlas.

Miláček484
28.05.2018 5 z 5

Pěkné i zábavné čtení, přečetla jsem rychleji než některé detektivky. Paní Frýbová nezklamala.

Dandy1
03.05.2018 4 z 5

Tak jsem se zase jednou pobavila. Ačkoliv nemůžu uvěřit, že Mojmír by mohl být reálnou postavou.

drahuse2410
09.04.2018

Knihu jsem četla jen díky čtenářské výzvě a mile překvapila a pobavila

Janynka
16.02.2018 3 z 5

Úsměvné :-) Pro mně zvláštní knížka,trošku jsem si zvykala na styl napsání,ale je to moje prvotina od této autorky,dalším knížkám od ní dávám samozřejmě šanci :-) Nelepší byl fakt ten konec,celkem překvapivý,ale super :-D

Katka2382
06.02.2018 5 z 5

Další skvělá kniha této autorky.Čte se v podstatě sama a hlavně ten konec,bože jak já mu to přála.

vlci
20.01.2018 3 z 5

Knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě, když jsem hledala knihu, ve které se jedna z postav bude jmenovat jako já. Z počátku jsem se do knihy nemohla začíst, vydržela jsem.. druhá část knihy mi to bohatě vynahradila. A moje jmenovkyně Drahuška tomu v její závěrečné scéně nasadila korunu. Vtipná oddychovka.

Knižní střípky
03.01.2018 5 z 5

Miluji paní Frýbovou, mám ráda její humor. Spoustu z jejích knih patří u mě k těm které čtu opakovaně. Hlavně ve smutných životních obdobích, protože mi, i když je znám nazpaměť, vždy zlepší náladu a zapomenu na chvíli na to smutné. Mezi ně patří samozřejmě i Noc, jako stvořená pro nevěru. Mojmoušek, Marianečka a Drahulínek to jsou postavy, na které se nezapomíná. Jedinou vadu na kráse tato kniha přeci jen má. Vždy u ní dostanu hlad, Marianu bych chtěla mít doma i s celou její kuchyní. Naštěstí, zde občas vaří i Drahulínek a to mě zase chuť na jídlo spolehlivě přejde :-) takže ve finále je vlastně vše v rovnováze. Miluju scénu, kdy Mojmír sděluje Marianě, že se s ní chce rozvést a Mariana nereaguje tak, jak Mojmír předpokládá. A finální scéna, kdy Drahuška vystěhovává Mojmíra, to je prostě skvostné:-)

ajasin
07.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha. I když vám zpočátku hlavní hrdina poleze na nervy a bude vás iritovat, v druhé části se královsky pobavíte. A mimochodem. Být tak "blbej" a "sebestřednej" jako Mojmík, to by snad mělo být trestné :-).

mistrikova
25.09.2017 4 z 5

Při čtení této knihy jsem se smála i nahlas a to téměř od začátku do konce. Zdena Frýbová krásně popsala duševní pochody muže "v přechodu" žijící dosud ve spokojeném manželství, který se bezhlavě zamiloval do ženy, jež je opakem jeho současné manželky, a který se snaží svoji nevěru "ospravedlnit" ve své hlavě i před milenkou. Závěr knihy je v duchu: " Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne a boží mlýny melou jistě a spolehlivě." Kniha se mi moc líbila a doporučuji ji jako skvělé oddychové čtení.

i.stefany
08.08.2017 5 z 5

Další skvěle napsaná kniha. Člověk by řekl, že knihy od starší autorky nemohou mít takový náboj, jako současní autoři, ale v tomto případě to naprosto neplatí. Paní Frýbová je prostě třída! Opět jsem se nemohla od knihy utrhnout, dokud jsem ji nepřečetla celou a pak mě vždycky mrzí, že už je konec. Těším se další povedené dílo.

krejcovka76
05.08.2017 5 z 5

Mojmoušek mě doslova dostal. Chechtala jsem se od začátku do konce. Asi jako u Robina, ale tentokrát v hlavní roli jiný "šašek". Krásně vykreslené pohledy jednotlivých postav příběhů. Stejně jako u Robina i tohle bude má oblíbená knížka, ke které se občas vrátím, hlavně v době depresí :-D

syskas
18.07.2017 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha autorky. Mám veľmi rada jej humor, vykreslenie charakterov postáv. Bola som zvedavá na záver a ani ten nesklamal.

Kerberos
27.06.2017 4 z 5

Opět jsem se pobavila,autorka umí dobře vykreslit charaktery postav.

Mabie
18.04.2017 5 z 5

Knihy paní Frýbové mám rozdělené na DÁ SE (bez politické agitace) a NEDÁ SE (styl Kapitálu od K. Marxe).
Tato kniha je napsaná výborně, DÁ SE BEZVADNĚ a její rozuzlení musí potěšit každého slušného člověka. Navíc - autorka nepopisuje nereálné věci, protože jednoho takového magora jsem skutečně znala. Nejmenoval se sice Mojmoušek, ale jako by mu z oka vypadl.

katka2673
31.03.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Ráda se k ní vracím, Mojmoušek mě pokaždé dostane.

ZVymetalova
26.02.2017 4 z 5

Dobre jsem se bavila od poloviny knihy :) Konec me prekvapil.

viva71
15.02.2017 5 z 5

Knížky paní Frýbové jsou u mě sázka na jistotu. Skvěle jsem se bavila a místy jsem se smála nad situacemi, které detailně vykresluje prostřednictvím svých postav. Závěr mě nenechal od knížky odejít a celou knížku hodnotím jako "skvělé čtení".

kaca82
24.10.2016 5 z 5

Skvělá knížka! Mojmíka a jeho šišlání tam někdy na mě bylo až moc, ale zase na něm celá knížka stojí, tak proč ne.. Kde jinde je záporák vykreslen charakterově tak, že nevíte, jestli ho litovat nebo zabít..Nejvíc oceňuji rozuzlení, celou knížku jsem přemýšlela, jak to Frýbová zakončí tak, aby ta nadsázka vyzněla aspoň trochu věrohodně a povedlo se :)

drexilona
28.05.2016

Přelouskala jsem knihu za dva dny.Opět román ze života a pasáž, kdy Drahuška vaří a servíruje milenci pokrmy jsou exkluzivní.