Noc jako stvořená pro nevěru

Noc jako stvořená pro nevěru https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2190/bmid_noc-jako-stvorena-pro-neveru-tCB-2190.JPG 4 252 56

Další příběh od Zdeny Frýbové z prostředí manželského života. Opět je zde dokonale rozebrána psychika člověka, který odjede na služební cestu do zahraničí a jedno jediné nevinné setkání s neznámou ženou dokáže změnit život jemu, i jeho milující manželce. Komičnost, jaká provází děj tohoto humorného románu je hlavně v tom, jak se člověk, zvyklý na své pohodlí a rodinné zázemí, musí začít omezovat a kvůli své hlouposti nakonec ztrácí svou důstojnost.... celý text

rodak
17.03.2024 5 z 5

Já se vždy u p Frýbové strašně bavím.Tohle byla pro mne asi poslední její kniha,která se dá číst.Pak strašně tahala do knih politiku viz Klaus apod.Ty její manželské peripetie v tvorbě zvládala na výbornou.Zde Mojmír, to bylo fakt pako.Ale ty ženské mu ukázaly...Knihu jsem přečetl a jsem velmi spokojený.Nejvíc z její tvorby se mi líbí Falešní hráči a Z neznámých důvodů.

Nofar197
25.10.2023 4 z 5

Tak tady jsem byla smíchy bez sebe. Paní Frybova nezklamala. Inženýr Mojmír Kučera, podnikatel přesvědčených o svých výjimečných schopnostech,ačkoli opak je pravdou, jeho oddaná manželka Mariana, skvělá kuchařka a hospodyně, na první pohled křehká dáma, ovšem ve skutečnost s jádrem z křemene, nezávislá zdravotní sestra Drahuska a její kulinářské umění, to nemělo chybu. Vrcholem bylo setkání ohledně rozvodu u bratrance Ludvíka a Drahuscino balení Mojmirovych krámu.

DzordanoChruno
06.10.2023 1 z 5

V Mojmírových myšlienkových pochodoch a chovaní sa so zahanbením občas nájdeme. Kniha je v tomto trefná a ide pod kožu. Vtipné je to však iba zriedka, uplne to zabije nekonečné opakovanie toho istého. Mojmírova kapitola zaberá 66% knihy a polovicu z toho som musel preskočiť, bola to neskonalá nuda. Časť o Marianne bola fajn, ale príliš krátka. Zvyšok bol tiež pomerne nezáživný, koho už mohli baviť nekonečné opisy Drahuškinho kulinárskeho umenia, alebo aké všetky veci mu nahádzala do auta? Oproti zbytočnej dĺžke je ešte horšie stráviteľným čierno-biely dej. Muž je tupec, neschopný v akejkoľvek oblasti. Manželka (ale aj jej brat, jeho žena, právnik a jeho žena) sú zas tí absolútne kladní hrdinovia. Takže dokopy mi kniha veľa nedala.

Dimas
06.10.2023 5 z 5

Vtip tento příběh neztrácí ani po letech. Mojmír je Josef Dvořák z Falešných hráčů vyveden v “nejzářivějších” barvách!

MaddMaxx
27.10.2022 1 z 5

Blbina na en-tou, dočetl jsem kvůli WTF efektu. Autorka očividně nebyla v nějaké firmě ani na návštěvě, o manželství ani nemluvě, takový Harlekýn pro mírně pokročilé. Ale mohla si dát alespoň práci s elementární logikou - Mariana vidí pí. Soukupovou na fotkách a nepozná ji, když k ní přijde na návštěvu? Hynek dosadí do podniku své odborníky a ti potom brblají proti Hynkově plánu?

salexice
05.10.2022 5 z 5

stále mě to baví, podzimní plískanice, déšť - nevadí, knížka od Zdeny Frýbové to zkrátka vyladí do pohody. Dokonale, plasticky vykreslené, uvěřitelné postavy, obrovský životní nadhled a spousta humoru. Pasáž, kdy Drahulínek Mojmíra stěhuje ze svého domu je naprosto úúúúžasná.

knihomolka1197
09.07.2021 5 z 5

Nemohu jinak než dát plný počet hvězdiček. Už dlouho jsem se nepobavila tak, jako u čtení této knihy. Rozhodně vyhledám další knihy této autorky.

Kabátice
16.02.2021 4 z 5

Výborně jsem se bavila! Mojmírovo žvatlání a Drahuščino vaření... Kolikrát jsem se smála nahlas :-)

ivis77
28.12.2020 4 z 5

Četla jsem po nějaké době podruhé, vůbec nic jsem si nepamatovala, jen mlhavě postavu Mojmíra, ale asi jsem v nějakém jiném rozpoloženi a tentokrát jsem se ukrutně bavila nad Mojmírovými myšlenkovými pochody, Drahuščinou kuchyní i nad Marianinou chladnokrevností.

georginaa
15.10.2020 3 z 5

Humorně popsaný příběh o manželství a nevěře. Jak rozdílně přemýšlí chlap a ženská, což každý ví. Jen mě stále zaráží ta naivita. No v každém případě mě to pobavilo a tím je splněno.

Ira13
13.05.2020 3 z 5

Dobrý rozjezd. Líčení okolo Moji, který byl na ránu a hodně mi připomínal jednoho mého známého, který je občas na tu ránu taky) začalo být nudné. Přemýšlela jsem, že to snad ani nedoctu, ale Mariana to napravila.
Psáno hodně kvetnate, že si myslíte, že se dej odehrává spíš v 70 letech, než v r. 1995. Takové odpočinkové cteni

laura
07.12.2019 3 z 5

Nepatří mezi top od této autorky, ale i když jsem k ní zpočátku přistupovala skepticky, nakonec se mi docela líbila. Mariana je borec nakonec a Mojmír - no comment. Já jsem se fakt bavila, scéna s rozvodem naprosto úžasná. Člověk by ho málem litoval :)

myelka
24.09.2019 4 z 5

Za mě jako většina jejích knih super, čtivé (ano, víc čtivé od poloviny knihy), na Mojmíra prostě sedí slovo ťulpas, a scénka s rozvodem úžasná. Bavila jsem se. :)

levac
18.08.2019 3 z 5

Mojmír je chlap napřesdržku a půl jeho kapitoly jsem jen prolistovala, protože to se prostě nedalo. Z jeho příliš dlouhé myšlenkové onanie se mi zvedal žaludek a bylo to pořád na jedno brdo. Nicméně od žádosti o rozvod se do knihy dostal humor a spád a poslední třetina se už četla jedním dechem. Úplný závěr byl ale zbytečný...

petraj30
11.08.2019 4 z 5

Oblíbená kniha mojí mamky i babičky. Sama jsem se musela nasmát jak se Drahuška "snažila vařit"

Martin_Eli
01.06.2019 2 z 5

První polovina knihy poměrně dobrá, poté se již vše opakuje a je zdlouhavé. Po delší době se prokoušeme k závěru, který sice nemá rozměry antické tragédie, ale ničím nevyčnívá.

hannah888
06.03.2019 5 z 5

sranda :-)
První část knihy mezi Drahuškou a Mojmírem už začala být trochu nudná, hodně se to už opakovalo.. grády to nabralo při oznamování rozvodu, to jsem teda valila oči, úplně živě jsem si to dovedla představit jako scénu ve filmu, mimochodem, zfilmování tohoto námětu by nemuselo být špatné :-). Konec taky super, celkově kniha fajn.

JancaMia
17.01.2019 5 z 5

Mojmír muž na facku, Mariana oddaná milá žena která ví zkrátka své,konečně také Drahulínek který by zasloužil řádně vyčinit, nicméně některé situace jsou ze života některé humorné .. ale znáte to ..může se to stát i Vám ..

Aleh
28.09.2018 4 z 5

Zdena Frýbová opět nezklamala. Kniha, která se dobře čte, má spád a nestačíte se divit, co všechno se v manželském životě může přihodit. Autorka, tak jak je ostatně jejím dobrým zvykem, dopodrobna vylíčila hlavní postavy tak, že máte pocit, že jsou to vaši staří známí. Překvapilo mě, že kniha, ve které dojde na manželskou nevěru po mnoha letech spokojeného manželského soužití, je prezentována jako humorná kniha. Ale je to tak! Jak to může dopadnout, když muž zvyklý na veškerý servis kolem sebe by se měl najednou začít omezovat! Vždyť tak si to nepředstavoval...

princesse
10.09.2018 4 z 5

(SPOILER) Tak ke konci jsem se pobavila. Netušila jsem, že manželka hlavního hrdiny je naprosto přesně informována o nevěře svého manžela, takže mě opravdu pobavilo rozuzlení. Nezažila jsem na vlastní kůži, naštěstí, ale jak může být někdo s prominutím takový hlupák, že si myslel, že si zvláštního chování jeho žena po čtvrtstoletém vztahu nevšimne??? Jak říkám ... k popukání. Myšlenkové pochody některých jedinců mě prostě nepřestanou bavit a překvapovat. Asi zkusím ještě Neděle jako stvořená pro vraždu.