Nobody - muž z Neznáma

Nobody - muž z Neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31762/bmid_nobody-nobody-muz-z-neznama-FoF-31762.jpg 4 55 14

Nobody - sešitová série

Tajemný muž, který si dal jméno Nobody-Nikdo se vydal do New Yorku, aby se zde vynořil nahý jako Adam a naprosto bez prostředků. Nobody tím definitivně skoncuje se svou minulostí. Navzdory své chudobě se hned druhý den stane spolumajitelem světoznámého Worldova týdeníku. Díky tomu, že je vynikající hypnotizér, herec a dokáže svou tvář změnit v Číňana, stane se hlavním redaktorem. Jako detektiv vyřeší záhadu strašidelného hradu, vraždu Londýnského starožitníka, krádež pověstného Rudého škorpióna čí odhalí Jusufa El Fanita rebela z africké pouště.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Albatros (ČR)

Detektiv Nobody, Erlebnisse und Reiseabenteuer , 1907

vernem1850
16.06.2022 5 z 5

SKVĚLÁ ČTIVÁ DOBRODRUŽNÁ FANTASTICKÁ DETEKTIVNÍ KNIHA.

ijcro
07.04.2022 3 z 5

Příběh jsem znal ze starých sešitů, okousaných od myší a notně ohmataných nesčetným zástupem dychtivých čtenářů. Karavana v edici přinesla zásadní dílko pěkně na hromádce (a nechyběly tam žádné sežrané odstavce), na kterou jsem se jako už poněkud odrostlejší dítě opravdu těšil. Už tehdejšíma očima mi přišly výkony a schopnosi onoho muže "z Neznáma" v lepenici příběhů docela podezřelé. Ale vem to nešť, v tehdejší době a tehdejšíma očima se zdálo být všechno trošičku jiné.

Dneska bych řekl, že byl lepší eskamotér než Houdini, nápaditějčí než Copperfield a s xichtem uměl hýbat líp než Jim Carrey. Jo, a byl geniálněší než Hercule Poirot s tou svou naleštěnou šedou kůrou mozkovou.

Po těch letech zůstalo v mysli jen něco nostalgie steampunku a rozčarování z naivně neomylné geniality, vetknuté do jediné osobnosti drzého exhibicionisty.

lucid
15.07.2021 5 z 5

Poprvé jsem četl v r. 1977, kdy ji Albatros vydal v brožovaném vydání v edici Karavana. Pro kluka to bylo tehdy zjevení. Po r. 1989 jsem si proto musel opatřit "souborné" vydání Nobodyho z nakladatelství Návrat. Samozřejmě: nelogičnosti, naivita, nicméně je to jako s filmovými mayovkami … nostalgie, u které stačí zavřít oči, nepřemýšlet a nechat se unášet vyprávěním, ve kterém člověk ví co je dobro a co zlo.

tygřík2
17.09.2020 3 z 5

Škoda, přeškoda, že jsme se, pane Nobody, nepotkali o pár desítek let dřív. Teď už je pozdě....:-)

minirock
15.02.2020 4 z 5

Také jsem podlehl nostalgii a zakoupil nového Nobodyho který vyšel ve znovuzrozené edici KOD. A nelituji. Krásné Burianovy obrázky uvnitř a děj který mě opět vrátil do dětství za to stály. A stejně tak doslov pana Ondřeje Mullera, který v něm popsal život i dílo Roberta Krafta.

JAnD
14.02.2019 3 z 5

Naivní, místy nelogické, ale absolutně čtivé. V mládí jsem četl jedním dechem pod dekou, teď jsem se nostalgicky znovu začetl a stále se to krásně čte.

o_mega
30.08.2018

V mladosti ma to riadne "chytlo" a teraz (...po rokoch) stale "prudko citatelne"

Peleus
01.03.2018 3 z 5

O něco uvěřitelnější a sympatičtější hrdina, než plejáda mutantů z Marvela, z nichž většina řeší osobní psychické problémy barevnými oblečky a s tím spojeným dvojím životem.

Atanone
16.02.2018 5 z 5

Jak jsem na tuto knihu mohla zapomenout? Díky kap66 že mi ji připomněla a s jejím komentářem se také ztotožňuji. Jako malá jsem příběhy Nobodyho byla nadšená. Doufám,že jednou si přečtu celou sérii

kap66
06.09.2017 4 z 5

Také si to dětské nadšení z této knížky pamatuji. Nic jsem o ní nevěděla a říkala si - jak mi mohla doteď uniknout? Musím se usmívat nad tím, jak všichni, kdo jsme sem komentář napsali, asi cítíme, že dnes bychom ji považovali za - řekněme - méně kvalitní literaturu. Ale tehdy? Neměla chybu!

Luvák
02.05.2016 4 z 5

Přečteno v dětství na doporučení otce a velmi se mi to líbilo. Při zpětném pohledu se mi vybavuje neopakovatelná atmosféra objevování světa v době století páry.

K.Mirek
21.04.2016

Spolu s Tarzanem, jedna z nejoblíbenějších sérií mého dětství.

tenax
12.08.2013 3 z 5

V dětství se mi to moc líbilo. To už je dáááávno.

růža
07.11.2012 4 z 5

Kniha mého dětství. Neskutečně jsem to hltal a obdivoval.