Nobody - muž z neznáma

Tajemný muž, který si dal jméno Nobody-Nikdo se vydal do New Yorku, aby se zde vynořil nahý jako Adam a naprosto bez prostředků. Nobody tím definitivně skoncuje se svou minulostí. Navzdory své chudobě se hned druhý den stane spolumajitelem světoznámého Worldova týdeníku. Díky tomu, že je vynikající hypnotizér, herec a dokáže svou tvář změnit v Číňana, stane se hlavním redaktorem. Jako detektiv vyřeší záhadu strašidelného hradu, vraždu Londýnského starožitníka, krádež pověstného Rudého škorpióna čí odhalí Jusufa El Fanita rebela z africké pouště....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31762/nobody-nobody-muz-z-neznama-FoF-31762.jpg 4.135

Nobody

Detektiv Nobody, Erlebnisse und Reiseabenteuer (1907)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros

o_mega

V mladosti ma to riadne "chytlo" a teraz (...po rokoch) stale "prudko citatelne"

Peleus

O něco uvěřitelnější a sympatičtější hrdina, než plejáda mutantů z Marvela, z nichž většina řeší osobní psychické problémy barevnými oblečky a s tím spojeným dvojím životem.

Atanone

Jak jsem na tuto knihu mohla zapomenout? Díky kap66 že mi ji připomněla a s jejím komentářem se také ztotožňuji. Jako malá jsem příběhy Nobodyho byla nadšená. Doufám,že jednou si přečtu celou sérii

kap66
06.09.2017

Také si to dětské nadšení z této knížky pamatuji. Nic jsem o ní nevěděla a říkala si - jak mi mohla doteď uniknout? Musím se usmívat nad tím, jak všichni, kdo jsme sem komentář napsali, asi cítíme, že dnes bychom ji považovali za - řekněme - méně kvalitní literaturu. Ale tehdy? Neměla chybu!

Luvák
02.05.2016

Přečteno v dětství na doporučení otce a velmi se mi to líbilo. Při zpětném pohledu se mi vybavuje neopakovatelná atmosféra objevování světa v době století páry.

K.Mirek
21.04.2016

Spolu s Tarzanem, jedna z nejoblíbenějších sérií mého dětství.

tenax
12.08.2013

V dětství se mi to moc líbilo. To už je dáááávno.

růža
07.11.2012

Kniha mého dětství. Neskutečně jsem to hltal a obdivoval.

Robert Emil Kraft

Robert Emil Kraft