Nízký tlak

Nízký tlak https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263045/nizky-tlak-263045.jpg 4 414 113

Bellamy bylo pouhých dvanáct let, když její starší sestra přišla násilně o život. Když po osmnácti letech napsala podle skutečných okolností Susaniny vraždy knihu, novináři odhalili její totožnost a Bellamy se stala terčem neznámého útočníka. Ve snaze tohoto útočníka identifikovat se mladá žena musí postavit duchům minulosti a vypořádat se nejen se složitým pletivem rodinných vztahů. Přesto se nehodlá zastavit, dokud se jí nepodaří Susanina vraha odhali... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Low Pressure , 2012

Laf
17.05.2020 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Hned po pár stránkách jsem se do knihy začetla a kdybych nemusela, tak ji ani na chvilku nedám z ruky. Je to tak dobře napsané, že se mi velmi těžko určovalo, kdo v tom má prsty, protože bylo opravdu z čeho vybírat. Autorka zase zabodovala, knihu můžu jen a jen doporučit :)

Kudík
10.03.2020 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala..... chudák Susan, ale poté, co byla více odkryta minulost, jsem to změnila na chudáci všichni ostatní. Bellamy se mi celkem líbila, i když to nebyla nijak zvlášť akční hrdinka, za to Dent byl správně uřvaný rošťák. Jako pár neměli chybu. Další postavy, které jsem oceňovala jsou Gall a Steven. U Raye Stricklanda jsem se dobře bavila, a to až do použití nože.
Vraha jsem si zkusila tipnout, ale cca v polovině knihy jsem svůj tip (úspěšně :) ) změnila.

LenZa28
29.02.2020 4 z 5

Přidávám se k názoru, že je kniha vleklá, ale po dvousté stránce už jsem ji hltala a mě tedy vrah velmi velmi překvapil! Nakonec se mi kniha moc libila. Hlavní hrdina Dent mě moc bavil.

smejkalova.m
08.11.2019 3 z 5

Že začátku se to strašně táhlo. Čekala jsem od knihy daleko víc, než mi dala. Taková kniha co nenadchne ale ani neurazí.

vikimi
28.10.2019 2 z 5

Knizka byla hodne vlekla, bylo ale krasne, jak se pribeh postupne odkryval. Vrah se dal snadno uhadnout, protoze tam ani zadny jiny mozny pachatel nebyl.
Knizku povazuju za slabsi, zdlouhavou a urcite bych ji si neprecetla znovu.

georginaa
14.10.2019 5 z 5

Těžko se smířit z minulostí a hlavně když přijde o život někdo z rodiny. V tomto případě starší sestra. Ve vzpomínkové knize, kde popisuje jak se to stalo, vytáhne kostlivce a přitom ji půjde o život. Někdo nechce, aby se zjistila pravda.

Skalara
13.10.2019 4 z 5

Velice se mi práce této autorky líbila :) píše opravdu skvěle a musím si přečíst další knihy :)

greetchen
11.09.2019 3 z 5

Mé první setkání se Sandrou Brown. Z komentářů zde pod knihou jsem pochopila, že kombinace detektivky a romance pro ženy je pro ni typická a zřejmě u mnoha čtenářů (čtenářek) oblíbená, mě ale právě tohle spojení rušilo. Jako detektivka je to více než obstojné, zajímavá zápletka, gradování, forma, jakou autorka příběh předkládá, i pozvolné kladení jednotlivých indicií. Přiznávám, že vraha jsem správně tipla jen pár stránek před tím, než ho autorka sama odhalila a během čtení jsem dlouho neměla jasného favorita.

Co mi naopak vadilo, je romantická linka knihy. Z ústřední dvojice dělá poněkud klišoidní postavy (on je typický floutek, ona naivní bezbranná kráska), vývoj jejich romance je trapně předvídatelný, popis "erotických" scén se dokola opakuje, autorka nemá moc bohatý slovník a představivost, zbytečně v těchto pasážích svou knihu shazuje do hlubin nepovedených zástupců laciné červené knihovny.

Haduwig
08.09.2019 2 z 5

S. Brown mám ráda a vím, co od ní čekat, ale v tomhle případě mě zklamala. Nezvykle natažený příběh, nesympatické postavy, jejichž charakter se omezuje na sotva jednu hlavní vlastnost a nijak překvapivý závěr. Tohle mě bohužel nechytlo.

Barča92
29.07.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od této autorky. Přečtena za několik hodin. Velice čtivá, plná zvratů, zajímavý a napínavý příběh, pořád se něco dělo, nikdy jsem se nenudila.. Společně se Skrytým zlem a Reportérem zatím nejlepší knihy. Doporučuji !!!

Kerberos
31.05.2019 3 z 5

Příběh nebyl sice špatný,ale něco tomu prostě chybělo.Naivita Bellamy mě dost vadila.

ivana1924
16.05.2019 4 z 5

Sandřina klasika, po které ráda sáhnu znovu :)

Janík511
08.04.2019

Další knížka od Sandry. Nebyla špatná, ale pořád mám pocit, že první čtené Pomstě se opět nevyrovná. Celou dobu jsem čekala na nějaké náznaky, kdo Susan zavraždil, což se dozvídám na posledních stránkách. Se závěrem jsem nějak spokojená nebyla. Ještě přečtu Reportéra, jestli bude lepší.

Suzynka29
28.03.2019 4 z 5

První knížka od této autorky. Ze začátku mě to fakt moc nebavilo, ale pak se to nějak otočili a začalo to být lepší a lepší. Až do konce jsem netušila, kdo byl vrahem Susan. Konec byl sice takový “všelijaky”, ale nakonec jsem si tu knihu užila. Jen hlavní postava Bellamy mně přišla dost nudná.

Lenoulinka
24.03.2019 2 z 5

Od Sandry jsem přečetla několik knih a vždy mě bavily. Touto knihou jsem se prokousávala 14 dní a jsem ráda, že jsem ji zdolala. Asi jsem čekala víc, zápletka mě nebavila. Jediný, co mi z celé knihy utkvělo v paměti, byly kalhotky...

Elapheg
24.03.2019 5 z 5

Moje druhé setkání s touto autorkou po mnoha letech a musím říci, že to bylo příjemné čtení. Hlavní protagonistka Bellamy, již jako dospělá, pátrá s bývalým ex přítelem své sestry Dentem, co se její setře Susan před mnoha léty přihodilo a kdo Susan skutečně zabil, když bylo Bellamy ještě dvanáct let. Ačkoliv byl za vraždu Susan odsouzen člověk a poslán na výkon trestu, objevují se pochyby, zda zatčený Allen Strickland čin skutečně spáchal. Je to taková detektivka, která není vůbec brutální, přesto však zajímavá a postupně s každým pečteným listem se objevují další a další informace, jak to vlastně tehda mohlo být a kdo je skutečný pachatel. Bellamy s Dentem se budou muset setkat znovu s detektivem a prokurátorem, kteří tenkrát obžalobu proti Allenovi Stricklandovi dávali dohromady a od detektiva Dala Moodyho se nakonec dozvídají další důležité okolnosti, které na případ vrhají zcela jiné světlo. Také v rodině Bellamy se objevují kostlivci, kteří neradi vycházejí na světlo. Rovněž důležitou postavou je Allenův bratr Ray, který se snaží pomstít Bellamy a všem, kdo jsou s ní spojeni za nevině odsouzeného bratra Allena. Je to detektivka, která nepostrádá prvky napětí, odhalování skrytých tajemství, romantiku, ale jde zde i o krk. Zápletka je docela inteligentní, vývoj se dá trochu předpokládat, přesto však byl konec pro mne trochu překvapivý. Za mne spokojenost a nutno dodat, že i název knihy a obálka mě upoutaly. :-)

pingu1
23.02.2019 4 z 5

Detektivka + romantika, to Sandra Brown umí. Nečekaný závěr. Knížka se mi líbila, i když uznávám, že má i lepší :-)

Opatov
13.02.2019 5 z 5

Opet vyborna detektivka od vyborne autorky. Zajimava zapletka a necekany a vlastne naprosto logicky zaver. Doporucuji.

jindra13
25.01.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala, závěr mě opravdu překvapil

janina66
09.01.2019 5 z 5

Výborná kniha. Napětí, romantika i nečekaný konec.
Super