Nízký tlak

Nízký tlak https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263045/nizky-tlak-263045.jpg 4 415 114

Bellamy bylo pouhých dvanáct let, když její starší sestra přišla násilně o život. Když po osmnácti letech napsala podle skutečných okolností Susaniny vraždy knihu, novináři odhalili její totožnost a Bellamy se stala terčem neznámého útočníka. Ve snaze tohoto útočníka identifikovat se mladá žena musí postavit duchům minulosti a vypořádat se nejen se složitým pletivem rodinných vztahů. Přesto se nehodlá zastavit, dokud se jí nepodaří Susanina vraha odhali... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Low Pressure , 2012

shay
20.11.2017 5 z 5

Hodně dobrá a napínavá knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

jankaander
23.09.2017 5 z 5

Super počteníčko,do poslední chvíle mě vrah nenapadl.....

SelenaDemi428
13.07.2017 5 z 5

Tohle je moje první knížka od této spisovatelky a rozhodně nebude poslední. Líbilo se mi, jak se příběh odkýval postupně a ten konec byl hodně překvapující.

Litocha
05.07.2017 3 z 5

Typická romantická kniha s kriminální zápletkou Sandry Brown - vztah hrdinů podle šablony (vlastně se nemají/neměli by se mít rádi, ale je mezi nimi ta spalující přitažlivost), nesmí chybět nějaký umanutý nepřítel pronásledující hrdinku, aby mohl hrdina - jindy cynik a drsný chlap, ale náhle tající jako sníh - zachraňovat dámu v nesnázích, a na závěr "šokující" zvrat (kdo pár podobných knížek četl, tuší pachatele minimálně od poloviny knížky). Celkem tedy nic, co by nějak vybočovalo - autorka už ovšem napsala i horší kusy (především čisté romance) a časem kniha nabere i solidní spád (na začátku mě ovšem právě nepohltila).

Pjater
28.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která má spád a taky nečekaný konec. Teda aspoň já jsem byla velice překvapena a po dlouhé době jsem mohla říct, tak to jsem teda nečekala.

Michaela_
18.04.2017 4 z 5

Příjemná a odpočinková kniha s detektivní zápletkou, která se, až na občasné zdlouhavé popisy a ojedinělé nelogičnosti, čte sama. I když jsem netušila kdo je vrahem, při závěrečném rozuzlení jsem nebyla překvapivě až tak překvapená. :-)

katka9574
19.03.2017 1 z 5

Konečně jsem dočetla.... a bylo to utrpení. Tak s prominutím pitomé a častokrát i zbytečné dialogy, oba hlavní hrdinové (Bellamy a Dent) na pěst, celý děj mi přišel postavený na hlavu, neuvěřitelný, možná až moc americký :-) Styl paní spisovatelky mi vůbec nesednul, napětí nula, takže další její knihy určitě vyhledávat nebudu... je mi líto, za mě totální propadák. Hvězdička za velmi pěknou obálku.

Rave
17.03.2017 1 z 5

Nedočteno, odloženo. Děj mě nedokázal vtáhnout, i když jsem byla na knížku opravdu natěšená. Vadily mi rozhovory hlavních postav (chyba překladu?), které byly zdlouhavé, místy nepravděpodobné a zároveň předvídatelné...Hrdinka je spisovatelkou a už úvodní stránky knížky, kdy "davy šílí" z jejího románu, novináři se můžou přetrhnout, aby jí ukořistili pro rozhovor...jsem horko těžko přelouskávala (že by toužebná projekce autorky...? ), todle mi moje představivost fakt nedává. Následné zjištění, že hlavní hrdinka vlastně sepsala vraždu své sestry, udělala ze vzpomínek román a vadí jí zájem okolí...? To už jsem oči u čtení i protočila. Mužský hlavní hrdina zahořklý, životem profackovaný, přitom frajer, ze kterého nejspíš nemám dýchat. Bohužel ne, nelíbilo.

SimonaP
09.03.2017 3 z 5

Docela napínavé čtení. Byla jsem zvědavá na vraha, neuhodla jsem.

Leniiis
03.03.2017 4 z 5

Moje první od této autorky. Ze začátku jsem byla nadšená, na konci to trochu začalo drhnout. Kdyby měla knížka o pár stránek méně, uvítala bych to. Nicméně jistě ještě zkusím další díla.

jjemi
03.02.2017 3 z 5

Zapomenutelná. Po mnoha nezapomenutelných.

Monni
01.02.2017 5 z 5

Moje první kniha od této autorky, kterou jsem dostala a jsem nadšená určitě to není posledn kniha, kerou od ní čtu. celou dobu jsem si myslela, že vím jak to dopadne, ale konec mě hrozně překvapil a vůbec jsem ho nečekala :)

jana3099
23.01.2017 5 z 5

Knihy Sandry Brown se čtou vždy velice dobře ;-)......... tento příběh je rovněž velice čtivý, psaný srozumitelně se zajímavým dějem a ještě zajímavějším rozuzlením ;-)

martina.tim
08.01.2017 4 z 5

Velice zajímavý příběh s ještě zajímavějším závěrem. Knížku jsem četla s chutí a u konce už jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Akorád mě vadil překlad knihy, nebo spíše zvolené spojení jako například "spodní kalhotky" což mě vždy děsně štvalo. Některé pasáže mi přišli jako vyplivnuté z googlu. Každopádně knihu doporučuji i když Skryté zlo bylo pro mě čtivější. :)

janesy
29.12.2016 4 z 5

Trochu jsem zklamaná, S.B. má i lepší příběhy.

malazluta
08.12.2016 4 z 5

Příjemná směska romantiky a detektivky, moje první kniha, kterou jsme od této autorky četla... a troufám si říct, že není poslední.

vlasta12
16.11.2016

Od Sandry Brown čtu moc ráda, vždy se těším na pěkný večer. Tentokrát jsem byla zklamaná. Je to moc zdlouhavé, ke konci už jsem přeskakovala stránky. Napsala lepší knihy.

kanitsuj
05.10.2016 3 z 5

Sandra Brown píše velmi čtivě a i příběh byl napínavý, i když ze začátku možná trochu kostrbatější, než se čtenář seznámil s úvodní situací. Četla jsem od ní již několik knížek a musím říct, že kvalita občas kolísá. Tento román řadím spíše k její lepší tvorbě. Vraha jsem do konce neodhalila, třebaže okruh podezřelých byl velmi omezený a v závěru se zdálo, že už snad žádné možnosti ani nejsou. Hodnotím průměrně a to především proto, že mi k tak vážné situaci jako je umírající otec hrdinky nějak neseděly její sexuální eskapády a asi také proto, že čtenář od začátku tuší, jak se bude milostná linka vyvíjet. V této rovině jsem jaksi postrádala větší propracovanost a napětí, naopak zábavné a osvěžující byly pasáže o potetovaném Rayovi:-)

zuzana2599
22.09.2016 4 z 5

Nízký tlak je kvalitní odpočinkové čtení, dobře namíchaná směs romantiky a detektivní zápletky. Místy se mi zdál příběh trochu zdlouhavý, ale jinak jsem spokojená. Autorka je ostřílená a výborná vypravěčka, můj tip na vraha mi zase nevyšel, takže se už těším na další lahůdku od této autorky :-)

Zuzka222
12.08.2016 4 z 5

Tuto knihu hodnotím jako velmi vydařenou romantickou oddychovku s detektivní zápletkou. Čte se lehce, postupné rozuzlování děje udržuje čtenáře v napětí a objevují se i překvapivé dějové zvraty.