Nirvana: Come As You Are

Nirvana: Come As You Are https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25453/bmid_nirvana-come-as-you-are-661d659612385.jpg 4 148 15

Nirvana: Come as You Are (v originále Come as You Are: The Story of Nirvana) je asi nejznámější kniha amerického spisovatele Michaela Azerrada. Je to biografe skupiny Nirvana a poprvé byla publikována roku 1993. Při psaní knihy se Azerrad setkal s mnoha lidmi okolo kapely a prodělal řadu rozhovorů i se samotnými členy. Jedinečná je kniha v tom, že Azerrad ji psal a vydal ještě ze života Kurta Cobaina, který zemřel následujícího roku po vydání knihy.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Votobia

Come as You Are: The Story of Nirvana , 1994

Pablo Kral
14.01.2022 5 z 5

Když jsem v roce 1992 nic netuše poprvé uslyšel v televizi klip Lithium, padl jsem na zadek - no to nebyla hudba - to bylo zjevení. Krátce jsem pátral, kdo to hraje. Pak jsem uviděl Smells like teen spirit. Říkal jsem si, že tak geniální, syrové a výmluvné umění musím mít ve fonotéce kdyby nevím co bylo. Nirvana? Tak si říkají? A co je to za lidi? Pak jsem slyšel celé album Nevermind. Nic takového jsem nikdy neslyšel. To byl dějinný přelom v hudbě. Pak přišlo In Utero, a já byl omámený a zamilovaný. Studoval jsem Kurtovy texty. Souhlasím s ne úplně ojedinělým názorem, že Nirvana byla jedno z nejlepších hudebních těles všech dob. Dobře si vzpomínám, jak mne smrt Kurta Cobaina 5. dubna 1994 hluboce zasáhla. Tehdy jsem ještě nechápal... A pak jsem si koupil tuto knihu, kde jsem našel mnoho odpovědí (ale i otázek). Bylo to fajnový čtení.
Tato kniha je opravdovým klenotem. Prožíval jsem ji jako všechno kolem Nirvany. Četl jsem ji v devadesátých letech a byl jsem nadšen jak je autentická, emocionální a podrobná. Pak jsem ji půjčil, a už ji nedostal zpět, čehož velmi želím. Pamatuji se, že pohled do zákulisí byl zpracován profesionálně a poctivě. Kniha mi poskytla hlubší pohled na Nirvanu jako jedinečný fenomén. I po těch strašlivých letech od rozpadu kapely neztrácí kniha na atraktivitě a čisté síle. Nikdy nezapomenu na Lithium, nikdy nezapomenu na Nevermind a In Utero, nikdy nezapomenu na Kurta Cobaina. A samozřejmě nikdy nezapomenu na knihu Nirvana: Come as you are. Srdeční záležitost a zasloužených pět hvězdiček.

edith79
27.04.2021 5 z 5

Moc dobrá kniha. Poprvé jsem ji četla na střední škole. Smrt Kurta Cobaina mě několik let před tím dost zasáhla.Teď při neuvěřitelném již 27. výročí jeho smrti jsem po ní sáhla opět a oživila si vzpomínky na jednu z nejlepších kapel všech dob. Pro fanoušky Nirvany povinná četba.

Mrs.Depp
17.06.2019 5 z 5

Nirvana je pro mě už od 13ti srdcová záležitost a proto je toto má nejoblíbenější kniha vůbec, těším se, že se k ní zase brzy vrátím. Velice přehledný a obsáhlý životopis Kurta, Chrise a Dava, který si žádný správný fanoušek nesmí nechat ujít.

RyonMathrin
11.07.2018 4 z 5

Na Nirvaně jsem vyrůstal. Dokonce jsme hráli s kapelou se spolužáky podobný styl.
A až po přečtení této knihy jsem pochopil, proč je v Kurtově zpěvu ta zvláštní syrovost, naléhavost. On vlastně napůl křičel bolestí...

dexterman
15.05.2016 3 z 5

Okénko do Nirvány . První kniha kterou jsem o této kapele přečetl . Je dobrá i ldyž v ní je málo věcí co mne jako fanouška překvapilo . Některé se však našly , Kurtův život byl hodně složitá věc . Sám to byl velice složitý člověk . Na knize nejvíc oceňuji vkládání Kurtových myšlenek do určitých tématů o kterých se autor zrovna zmiňuje . Tak samo jsou velice zajímavé názory členů kapely když Kurt začal brát heroin . velké plus je i to že autor publikaci napsal ještě za Cobainova života . Tudíš se nic moc nepřikrášluje pokud byl ovšem Kurt vždy upřimný což nelze říct jistě . Každopádně se pro mne v knize střídají dobré a nudnější pasáže . Nic méně stoji za přečtení . Knihu hodnotím jako dobrou

Pavouček2
27.01.2016 4 z 5

Kniha pěkná i čtivá, ale na Těžší než nebe opravdu nemá!! Ta je daleko líp a detailněji propracovaná, osobnější a hlavně jde chronologicky za sebou. Tady se přece jen dost přeskakovalo, bráno hr a k určitým pasážím které se staly v daném roce se dozvíte až z dalších kapitol, takový neposlepený. Ale jsou zde zajímavé pohledy Krista a Dava.

annie6935
03.08.2015 5 z 5

Kniha je o hodně lepší než těžší než nebe. Úplně jí miluju a všem doporučuji, je to klenot v mé knihovně :)

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Je to jediná biografická kniha kterou jsem kdy přečetla a líbila se mi,jak se tam vzpomína na Kurta,Courtney a celou kapelu.Kurta byla škoda.

Kozlik_nbk
11.02.2014 4 z 5

Pro fanouška Nirvany je tato kniha jasnou povinností k přečtení. Pokud člověk nechce zůstat jen u článku, ze kterých vycházejí po většinou samé bláboly. Mezi další kníhy (v cz), které by člověk zajímající se o Nirvanu měl přečíst jsou "Jak vznikaly písně" či "Těžší než nebe". Mě osobně přijde "Come as you are" lepší i když může být pro někoho napsaná hůře a mnohem méně neuhlazeně a nepřipraveně než "Těžší než nebe".

Tomislav
30.11.2013 5 z 5

Čteno několikrát v letech, kdy jsem chodil na střední a z reproduktorů na internátu se linula především Nirvana :-)

MildeZ
27.08.2013 4 z 5

Čteno kdysi dávno v dobách pubertálních a líbilo se ;)

Neby
28.07.2013 2 z 5

Hmmm. Přijde mi to, že někdo prostě vezme novinové výstřizky, pár rozhovorů vyhodí je do vzduchu a udělá knihu. Raději si polovím na internetu.

Belatris
21.07.2013 2 z 5

Tu kousek od jednoho, tam zase kus něčeho jiného... Po přečtení mi toho moc nezůstalo, snad kromě příjemného dojmu z fotek.

KadelKM
18.03.2013 5 z 5

Nirvana: Come As You Are mi přijde o hodně hodně lepší než Těžší než nebe..... :-)

kniholka
07.12.2011 3 z 5

Těžší než nebe mi přišlo o hodně lepší...

Kurt Cobain, 1967–1994 Nirvana hard rock, heavy metal grunge (hudba)

Autorovy knížky

Michael Azerrad