Šifra

Šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480273/bmid_sifra-dfA-480273.jpg 4 358 113

V šestnácti letech se Nině Guerrerové podařilo uniknout ze smrtící pasti sériového vraha. O jedenáct let později je z ní dospělá žena, zvláštní agentka FBI, která si nenechá nic líbit – a která si poté, co internetem proletí video, na němž se efektivně vypořádává s útočníky, kteří ji napadli ve virginském parku, získá i legie fanoušků. Jenže se dívá i někdo jiný. Někdo, kdo Nině nemůže zapomenout starou křivdu. Odhodlaný potrestat tu, která mu unikla, spáchá vrah z Nininy minulosti brutální zločin, jen aby ji zatáhl do vyšetřování. Tím ovšem jeho hra teprve začíná. A díky internetu se do ní tentokrát zapojí víc lidí než kdy dřív. Jeho hádanky a slovní hříčky z něj možná udělaly zvrhlou hvězdu sociálních sítí – tajemného virtuálního ducha přezdívaného Šifra –, ale pro Ninu je pořád tím, kým byl kdysi: zrůdou přiživující se na utrpení slabších. Aby ho dopadla, musí se spojit se spolupracovníkem FBI, psychoanalytikem Dr. Jeffrey Wadem. I jeho pronásledují stíny z minulosti, jenom společně však mají šanci – stopu za stopou, oběť za obětí – chladnokrevného vraha najít. Začíná závod s časem, který sleduje celý svět.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Metafora

The Cipher , 2020

evonra
09.04.2023 5 z 5

Strhující, nervy drásající, výborně promyšlená a propracovaná detektivka!
Tohle bylo neskutečně dobré, co dobré vynikající !!!
Nechápu, že mi tato kniha leží v knihovně déle než rok ... Opravdu bezvadné.

Roseblood
08.04.2023 4 z 5

První díl ze série s Ninou Guerrerovou byl bezva. Přečetla jsem ho raz dva, autorka, která sama v minulosti byla u FBI vystavěla příběh napínavý a dobře ubíhající, svižný. Bavilo mě sledovat, jak se Nina nevzdává, ač ji život už od mala kladl klacky pod nohy a její dětství bych nikomu nepřála.
Byly mi sympatické i vedlejší postavy, ať už sousedka Niny nebo její mladá schovanka.
Sám záludný vrah, kterému se začalo přezdívat Šifra z důvodů své komunikace si s vyšetřovateli řádně hraje. Vůbec jsem neodhadla kdo to může být, takže konečné odhalení bylo pro mě překvapující.
Na další díl se brzy vrhnu. A třetí díl je nyní žhavá novinka v knihkupectvích.

vera4669
05.04.2023 4 z 5

Náhodou jsem narazila na tuhle sérii a jsem velmi mile překvapená... Tohle mě vážně bavilo, mělo to pár much, ale na první díl jsem spokojená, kniha se čte dobře, nechybí napětí a já už sháním další díly :)

david5746
27.03.2023 4 z 5

Začátek pro mě trochu pomalejší, ale pak se děj rozjede velice slušně, napětí graduje a dotlačí knihu na velmi solidní nadprůměr. Sériový vrah, temná komplikovaná minulost Niny, no co chtít víc. Úplný závěr tedy trochu přeslazený směrem k lepším zítřkům ale zase proč ne, Nina a tým kolem ní je fajn, tak by byla asi škoda v cyklu nepokračovt.

Zdenas5
21.03.2023 5 z 5

Dokonale propracované, nechybí napětí a spád, velmi čtivé. Hlavní hrdinka je sympatická, musí se vypořádat nejen s případem, ale i vlastní minulostí a vzpomínkami. Líbilo se mi i její postupné sžívání se svým týmem. Závěrečný souboj mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale jinak hodnotím velmi dobře a přečtu si i další díly.

Evka27
13.03.2023 5 z 5

Nebudu opakovat,co už bylo napsáno, jen: doporučuji k přečtení.

Ísačop
11.03.2023 5 z 5

Vcelku povedena kriminalka, dobre se cetla. Zaverecna "bitva" mi prisla trochu nepravdepodobna, ale jinak za me dobry. Rozhodne to neni ztrata casu a uz se tesim na dalsi knihu.

Jana65
04.03.2023 5 z 5

Další super série z žánru thrilleru na kterou jsem náhodou natrefila. Hned jdu na druhý díl.

zubrák
24.02.2023 5 z 5

Výborná kniha,potvrzuje to i zfilmování od Netflixu s Jenifer Lopez v roli Niny.

kokrokr
06.02.2023 4 z 5

Na začátečníka dobře zvládnuté řemeslo a hodně povedený závěr. Lepší průměr.

lenka.plaszova
31.01.2023 5 z 5

Za mě trochu pomalejší rozjezd a taky jsem se nejprve ztrácela v postavách a jménech. Každopádně pak příběh nabral spád a já jsem s napětím čekala, jak to všechno dopadne... Některé úseky pro mě byly trochu zmatečné - místa vražd, cestování FBI, dny do další vraždy, Šifrovy hádanky, ale na celkovém zážitku mi to neubralo. Těším se na další díl s Ninou.
Jen jedna věc týkající se podobných knih obecně - proč všichni hrdinové knih - detektivové - musejí mít pohnutou minulost? Ať už se jim stalo něco tragického v mládí, jsou to alkoholici nebo problémoví jedinci...

hanjarda
09.01.2023 5 z 5

Vynikajicí kniha , plná zápetek i složitého vyhledávání. Kdo má rád tento druh krimi si přijde na své. Mně se moc líbila. za mne plný počet . ......

Dashmo
09.01.2023 5 z 5

Bolo to výborné. Veľmi kruté ale kniha skvelá. Vyhovoval mi štýl písania. Iný ako ostatné krimi, ktoré mam načítané. Nina a jej tím spolu perfektne ladia. Bolo zaujímavé tak do detailov nahliadnuť do vyšetrovania a postupného odhaľovania vraha. Páčil sa mi aj detailný opis jeho psychologického profilu. Teším sa na ďalšie časti

Bustedka
31.12.2022 5 z 5

Isabella Maldonado se pro mě pomyslně dostává na žebříček nejoblíbenějších autorů thrillerů. Šifru jsem četla sice jako druhou, ale opět mě od začátku dokázala vtáhnout do děje, který měl spád.

youngkita
23.11.2022 5 z 5

vynikající! velmi napínavé!

harena
13.11.2022 5 z 5

Skvělá, promyšlená, uvěřitelná a napínavá detektivka. Je vidět, že spisovatelka v reálném životě nosila pistoli a odznak. Je dobře, že oboje odložila a dala se na psaní. Příběh má spád, perfektně popsané hlavní postavy včetně vraha a čte se jedním dechem. Doporučuji a dávám si spisovatelku do oblíbených.

hanzmb
05.11.2022 5 z 5

Fantastická knížka od americké Dánky. Tím nemyslím národnost, ale srovnávám tyto 2 špičkové profesionální kriminalisty. Štěstím pro nás čtenáře je, že oba jsou navíc políbení i literární múzou. Musel jsem se držet, abych se hned nepustil do dalšího dílu. Je jich zatím málo a musím si tohle vzácné koření pošetřit. Doufám, že se vydavatelé nenechají zahanbit a brzy vyjde i nejnovější Sokol.

tereza6169
22.10.2022 5 z 5

Detektivka, kterou bych doporučila všem, koho baví knihy J. Deavera. Nechybí napětí a překvapivá odhalení z minulosti. Přečetla jsem knihu za víkend a těším se na další knihu autorky.

keiko33
18.10.2022 5 z 5

Tak toto bolo fakt dobré. Po Carterovi a Robothamovi zaraďujem túto autorku do rovnakej skupiny mojich obľúbených autorov v tomto žánri. Príbeh bol dokonale premyslený a je vidno, že sa autorka v danom prostredí vyzná, vďaka dlhoročnej práci u polície. Je to vidno na dokonalom opise vyšetrovania a skúmania dôkazov. Ninu ako postavu som si hneď obľúbila. Aj napriek ťažkému detsvu a prežitých hrôzach dokázala zo života vyťažiť maximum. Stáť sa jedným z najlepších agentov FBI. Čo sa týka Šifru, autorka si na jeho postave dala naozaj záležať. Jediné čo príbehu môžem vytknúť, je rýchly koniec vraha, po tak dlhom naháňani. Mohlo sa z toho vyťažiť viac. Ale to je len taká drobnosť.

Mihal27
03.10.2022 5 z 5

Naprostá pecka... Úplne som sa v nej stratil čo som sa nevedel nabažiť. Stránky ubiehali strašn rýchlo a až som bol smutný že už je koniec. Príbeh bol usper a takto nejako si predstavujem detektívku. Nina bola neskutočná. čo všetko zažila aby nakoniec dostala " Šifru" .

"Mám pocit, že mu nechávame delší konec lana v nedaji, že se na něm sám objesí. Ale na múj vkus je to až moc".

"Její netvor byl i jeho netvorem"