Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467693/bmid_nimbus-hXr-467693.jpeg 5 1962 455

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

Nifredil
17.10.2022 4 z 5

Autor využívá originální svět, který vymyslel pro jedničku a rozvíjí v něm pokračování příběhu. Ostatně na konci jedničky bylo jasné, že nějaké pokračování bude, konec to vyloženě říkal, ani nenaznačoval, prostě rovnou nedával jinou možnost. Potud fajn a je jasné, proč tedy dvojka musela vzniknout. Jinak ale nic nového a objevného nepřináší, ukazuje ale dál svět Smrtek a rozvíjí dál celý příběh. Klasické pokračování povedeného prvního dílu. Na konci je zase jasné, že bude trojka, jiná možnost ani vlastně není. Tak uvidíme, zatím mě to nechává napnutou a trojku si přešít chci minimálně proto, abych zjistila, co se stalo s hrdiny, jak to celé skončí a mohla si udělat obrázek o celé trilogii.

dikyzapozornost
15.10.2022 4 z 5

Po dočtení Smrtky jsem se poměrně brzy pustila do druhého dílu Nimbus, ale trvalo mi neskutečně dlouho se začíst. A když říkám dlouho, myslím vážně dlouho. Knihu jsem nějakým záhadným způsobem měla rozečtenou pár měsíců a nějak jsem neměla chuť se k ní vracet. Po pár stránkách jsem ji vždy odložila a šla číst něco svižnějšího. Nebavilo mě jen sledovat chování Nimba, kde byla až neskutečná podoba s chováním Velkého bratra z románu 1984. Jenže pak přišla asi strana 190 a zbytek jsem dočetla za jeden den.

Hltala jsem hlavní linky jak Rowana, Cirry ale i vedlejší, které se nakonec ukázaly, že úplně vedlejší nejsou. Že jsem posledních 40 stran nezavřela pusu, jak moc jsem nechápala, že se to skutečně děje a přeci takhle to skončit nemůže. Jo, haha, může. Všechno do sebe zapadlo, všechno se propojilo a zároveň zůstaly věci, které skončily otevřeně a já se musím dozvědět, jak to dopadlo.

Už v prvním díle jsem naprosto milovala tu promyšlenost světa, kde lidé neumírají přirozenou smrtí a jak nenásilně autor dokáže vše říct tak, že víte, že nemá jedinou skulinu v jeho fungování.

AltaMari
01.10.2022 5 z 5

Pro mě fantazijní svět, jenž předčí i Harryho Pottera, po všech stránkách...

Briv
21.09.2022 5 z 5

Druhý díl většinou nepředčí ten první, ale i tak mě to docela bavilo. Smrtka Lucifer byl dobrý nápad a to natolik, že si velmi ráda přečtu pokračování. Každopádně mi připadá, že docela dost otázek ohledně chodu a fungování takovéhoto uspořádání je nejasných nebo dokonce nelogických, ale nečekala jsem detailní a logické vysvětlení, takže neřeším a jdu si užít další pro mě spíše oddechové čtení.

Vikinka224
15.09.2022 5 z 5

Stejně jako první díl, ani druhý nezklamal. Byl sice trochu slabší, ale pořád skvělý.
Začátek byl takový zdlouhavý, ale konec byl velice překvapivý a parádně vymyšlený, rozhodně jsem něco takového nečekala.

Kaila146
10.09.2022 4 z 5

Hodně lidí říká, že první díl je dobrý a pak už ta série dobrá není. Dovolím si nesouhlasit. Ano, první díl se mi asi líbil víc, ale tohle bylo taky zatraceně dobré!

Mikoláška
08.09.2022 5 z 5

Kniha drží laťku vysoko, stejně jako předchozí díl. Zajímavě se nám děj rozjel v závěru knihy, tudíž třetí díl je prostě nutnost. Opravdu cením myšlenku autora na svět, který jsem zatím v jiné knize nenašla (to ovšem neznamená, že takové knihy nejsou, jen se mi ještě nedostaly do ruky). S chutí jdu na závěrečný díl.

mareksevc
04.09.2022 4 z 5

v strede to trošku ubralo plyn ale koniec ma zrejme donutil prečítať aj dalši diel

Baru16
02.09.2022 4 z 5

Za mě tedy slabší, než první díl, ale stále pecka! Možná je to jen tím, že Smrtka byla úvodem do úplně nového světa a nestíhala jsem žasnout nad myšlenkou díla. Musím ale říct, že mi u Nimba nešlo se na knížku soustředit. Necítila jsem nutkavou potřebu se k ní vracet, jednou jsem ji dokonce na chvíli ztratila a nijak extra mi nechyběla. Proto ubírám jednu hvězdičku - mělo to prostě menší spád.
Ovšem ten nabitý konec plný zvratů mě zvedl ze židle!
Paráda, dost kvalitní čtení!
Každopádně na Zvon se těším, jen si dám asi chvíli pauzu.

Tebby
09.08.2022 4 z 5

Tak tohle jsem nečekala! Přišlo mi fajn, že Nimbus sdílel své pocity. Kniha je nabitá akcí. Bavila mne trochu méně než první díl, ale i tak byl závěr strhující. 4*

katerina6763
08.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha, lepší než první díl Smrtka. A hned se pouštím do závěrečného dílu trilogie.

brunettlibrary
26.07.2022 4 z 5

Kniha je skvělá! Hodnotila jsem ji stejně jako první díl a už se moc těším na třetí! Autorovi se povedlo napsat komplexní dílo, kde každá linie vedla k jednomu společnému cíli. Hlavním postavám jsem zase fandila jak jsem mohla. Super kniha, kterou určitě doporučuju!

soupik2012
12.07.2022 5 z 5

Jestliže jsem měla u knihy Smrtka drobné výhrady, tak Nimbus přijímám s radostí a zcela bez výhrad tak jak byl napsán. Opravdu velmi vydařený příběh, jehož hlavní předností je naprostá originalita, dokonalé promyšlení dějové linky, ale hlavně absolutní nepředvídatelnost děje. Trochu se bojím závěrečné části, protože překonat takto vydařený příběh nebude nic snadného. Přesto se již teď moc těším. Audiokniha je načtena mým velmi oblíbeným narátorem panem Vasilem Fridrichem a mohu jí všem vřele doporučit. I když jednu větu pro mne z málo pochopitelného důvodu načetl pan Jiří Suchý z Tábora.

Mantikocka
27.06.2022 5 z 5

Bomba, ještě lepší než Smrtka, ale každá kniha si zaslouží jedničku.
Skvěle zvládnutý obal všech knih, ale tenhle je nejlepší.

Kikulka97
26.06.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. A víte, co bylo nejlepší? Když konec dvojky předčil jedničku. Ono obecně dvojka předčila jedničku xDD

TamčaBard
22.06.2022 5 z 5

Bylo skvělé, lepší než první díl. Hned chci číst další!

broskev28
18.06.2022 5 z 5

Když si přečtu kritické komentáře - za všechny moje oblíbená Metla (ten závěr se fakt povedl, a moc!) - vím, že mají pravdu: určitě tam byla spousta momentů hodných kritiky.
Ale já si nemůžu pomoct, mně se to líbilo mnohem víc než první díl. Původně jsem ani neplánovala pokračovat, ale zkusila jsem to a začetla jsem se velmi rychle. Nimbovy úvahy za každou kapitolou mi připadají skvělé, postava Greysona jakbysmet a nejvíc mě nadchlo, že romantická linka se vlastně vůbec nekonala, prostě na ni v celé knize tak nějak nezbyl čas.
Moc se mi líbil překlad - třeba Trvalka a Šlofík (na dětské říkance velmi oceňuju pomoc Richarda Podaného), ale třeba taky nezvedenci a Čistoslava. Skvělé byly názvy kapitol (Střední škola s vraždou) a v tomto dílu mě zaujali také tonisti a Velká rezonance: "Chtěl bych hloubat o rezonanci."
Takže na Zvon se určitě chystám a našim YA čtenářům nadšeně doporučím.

"Oba kandidáti měli použít vysoce moderní a technicky vyspělý způsob, jak určit, kdo promluví jako první: hod mincí. Ale vzhledem k tomu, že se již fyzické peníze na světě běžně nevyskytovaly, bylo třeba poslat jednoho učedníka do kanceláře cechu smrtek, aby nějakou minci přinesl."

Johny_H.
15.06.2022 5 z 5

Další díl a opět naprostá paráda.

Anet2106
14.06.2022 5 z 5

Další strhující díl této série. Děj postupně gradoval až do velkého finále, které mi doslova vyrazilo dech. Vůbec jsem nečekala, jak to vlastně celé dopadne. Jediné, co mi trošku vadí, že jsou pořád nějaké otázky, na které neznám odpověď...doufám, že to bude vysvětleno v dalším díle, který si rozhodně nenechám ujít.

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Tohle bylo ještě lepší než Smrtka! Poznáváme nové postavy, sledujeme ty staré. Skvělé. Velice mě to bavilo a od čtení jsem se nemohla odtrhnout :D