Niky

Niky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271703/bmid_niky-33b-271703.jpg 4 102 40

Osmnáctiletá Niky je se svým životem docela spokojená. Alespoň do doby, kdy se její matka rozhodne podruhé vdát a převrátit jí ho tak vzhůru nohama. Se stěhováním do milionářské čtvrti získává Niky nejen nového otce, ale také nevlastního bratra Hynka, který ji brzy seznamuje se svými nejlepšími přáteli Bárou a Martinem – sourozenci se vzhledem modelů a s naprosto odlišnými povahami. Zatímco z Niky a Báry se snadno stávají kamarádky, vztah Niky a drzého, arogantního Martina je o něco komplikovanější. Přes počáteční nesnášenlivost a hádky mezi nimi vzniká zvláštní, křehké přátelství. A možná nejen to. Ačkoliv má Niky hodného přítele, svou první lásku, k Martinovi ji to táhne čím dál víc…... celý text

TerryDee
TerryDee
01.09.2018 4 z 5

Tuto knížku určitě doporučuji jako letní čtení (možná i na jiné roční období). Za mě rozhodně příjemné a oddechové počtení.
Příběhově se mi to doopravdy líbilo. Prostě romantika. Postavy jsem si oblíbila, především pak duo Niky a Niky, i když ve spojení s Bárou super trio. A Martina snad ani nemusím zmiňovat, miláček.
Na závěr, jsem ráda, že jsem se k této knize od české autorky dostala (díky Týno za doporučení). Rozhodně nelituji a doporučuji i já.

petuzla5591
petuzla5591
31.08.2018 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Skvělé čtení na léto. Martin je boží. Niky je fajn román o lásce od české autorky.

silvinka12
silvinka12
03.08.2018 3 z 5

Byl to druhý případ, kdy jsem chtěla knihu odložit. U prvního případu jsem skutečně knihu vrátila do knihovny, ale Niky jsem dala snad už padesátou šanci, aby mě přesvědčila, že ji si mám přečíst až do konce. Pokud ji právě čtete a nevíte jestli pokračovat dál, radím vám ať vydržíme do 100 stránky(plus mínus). Někde v té části jsem se totiž konečně chytla a chtělo se mi knihu číst o něco víc než předtím. A co se týče děje- řekla bych, že se dá rozdělit na jednotlivé povídky. Z mého pohledu se dělo skoro to samé stále do kola a občas nějaká pasáž o ničem. Ale jinak takové příjemné počteníčko...dlouho jsem nečetla nějakou knihu od českého autora a zdá se, že asi dlouho zase nebudu.

Knihomolka10
Knihomolka10
02.08.2018 4 z 5

Skvělá oddechovka. Souhlasím s tím, že v některých částech byla vidět inspirace Amerikou, ale co. Kniha byla i přesto pěkná. Doporučuji všem, kteří si chtějí oddechnout.

Jen1215
Jen1215
27.07.2018 5 z 5

Mila,prijemna oddechovka. Preceteno za pul dne. Mozna bych ocenila nektere intimni sceny popsat vic do hloubky. Kazdopadne takového bezva Martina bych taky brala :)

teri1003
teri1003
09.07.2018 5 z 5

České autory jsem nikdy moc neměla v oblibě... pokaždé, co jsem četla od nich knihu, tak mě zklamala. Až když mě kamarádka nalákala na tuto, tohle byla úžasná romantická letní oddechovka. Všechny hlavní postavy jsem si oblíbila, až teda na Tomáše, ale myslím, že to byl účel. Je škoda, že kniha není tolik známá, protože opravdu stojí za přečtení.

zuzana3182
zuzana3182
28.06.2018 5 z 5

Pohodová letní oddechovka, kterou mohu jen a jen doporučit :)

Nixa
Nixa
02.01.2018 5 z 5

Od knihy jsem nic závratného nečekala, ale opravdu mě překvapila. Příběh se mi líbil a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Je to sice takové dívčí letní čtení, ale občas je potřeba přečíst si něco takového ne? :-)

SáraLoj
SáraLoj
09.12.2017 5 z 5

Kniha byla naprostou úžasná přečetla jsem ji jedním dechem. Ráno jsem začla a nemohla jsem se odtrhnou a skončila až ve tři ráno (takže v podstatě za den přečtené) . Úžasné napsané

saint.klara
saint.klara
30.10.2017 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře, avšak v některých částech byla opravdu nudná. Je tam hodně okopírovaná Amerika, souhlasím s ostatními. Ale za přečtení stojí a už se těším na další knihu od autorky!!

Pamima
Pamima
20.07.2017 3 z 5

Dobře čtená oddychová knížka. I přesto, že byla od českého autora, se mi líbila. Akorát jsem si ze začátku nemohla zvyknou na klasická česká jména, jako je třeba Hynek.

bookwoman
bookwoman
20.03.2017 5 z 5

Úplně boží knížka přečtená za pět dní.
Jedním slovem: DOPORUČUJI !!!

Tofinka
Tofinka
20.02.2017 3 z 5

Příjemná oddychovka, přečtená jedním dechem...

Misulina
Misulina
15.11.2016 5 z 5

Kniha mě velice chytla, a na českou autorku jsem byla velmi mile překvapena :-)

Alien.
Alien.
02.08.2016 5 z 5

Za mě úplně dokonalá knížka! Určitě doporučuji! Přečtená za pár dní, krásně se to četlo a nedalo se odtrhnout :) Za mě určitě 5*

warca
warca
21.06.2016 3 z 5

Nic extra, ale hezky se to četlo. Jen to bylo moc zdlouhavý a děj vlastně nijaký. ..

Niniex
Niniex
19.04.2016 2 z 5

Kniha se mi líbila, ale děj v podstatě nijaký :/ Myslím,že kdyby měli všichni čas na psaní, takovouhle knihu by mphl napsat naprosto kdokoliv. Je pravda,že v některých chvílích jsem řádky hltala a musela číst dál, ale kniha je jak kolotoč. každá kapitola je přibližně to samé. Mám ráda rozvinuté věty v knihách, popsání každého pocitu a každé situace ..ale zde to bylo asi takto . ... : bylo pěkně, tak jsem šla ven. Běhala jsem. Uvědomila jse si,že mám ráda Martina.....nuuuudaaaaa.....nebaví mě číst tyto strohé texty. Omlouvám se všecm, kteří se do knihy zamilovali. Ani já nejsem úplně proti. Beru také v potaz že to pslaa nějaká 18-ti letá holčina :)

soph
soph
11.03.2016 4 z 5

No já nevím :D
Upřímně jsem čekala nějakou normální knihu a ne jako by byla okopírovaná od těch amerických. Jsem to jenom já, nebo je Martin úplná napodobenina Chucka z Gossip girl? Děj se taky přiblioval. Ale notak lidi! Začnete psát něco novýho a ne pořád to samý.
Ale dala jsem 4*. No jo je to první kniha, sice by mohla být lepší, ale u všech těch podobností s ostatními knihami a snažením autorky napodobit Ameriku, jsem se dost nasmála :)

jaroslava.s
jaroslava.s
02.01.2016 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Ani chvilku jsem se při něm nenudila. Děj má spád, popis scén je bez zbytečné rozvláčnosti. Nenašla jsem ani jedinou větu, kterou bych měla chuť vyškrtnout.

Jsem přesvědčená, že román má všechny předpoklady hlavně mladé čtenáře zaujmout. Přeji autorce mnoho úspěchů v další tvorbě.

Elvírka
Elvírka
16.12.2015 2 z 5

Ráda čtu knihy mladých českých autorek, protože sama miluji psaní. Bohužel jen 2*. Příběh je tak trochu mdlý. Na webu autorky jsem zjistila, že byl původně psán jako blog. Musím uznat, že to tam hodně cítím. Je to takový nekonečný seriál na pokračování, když to přeženu. Je mi líto, ale slečnu Ryšavou asi už číst nebudu.

Zuzana Ryšavá
česká, 1986