Nikomu ani slovo

Nikomu ani slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21506/bmid_nikomu-ani-slovo-rAc-21506.jpg 4 486 124

Napínavý příběh o lékaři, který přišel před lety při přepadení o manželku a nyní je znovu vtažen do dramatických událostí. Už je to osm let, co byl mladý pediatr a novomanžel David Beck přepaden a ztratil přitom svou milovanou ženu Elizabeth. Stále se tím trápí a navíc ho tíží temná událost jeho života, ke které se zatím nikomu nepřiznal. Tajemné zprávy v počítači mu dají nečekanou naději, že jeho manželka je naživu; zároveň se tím spustí řetězec nového vyšetřování, na povrch vyplouvají mnohá tajemství a starý případ spěje k novému řešení. Kriminální román s thrillerovými prvky má sympatického hrdinu a zajímavou zápletku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Tell no one , 2001

jprst
25.01.2021 5 z 5

Hodně dobrá detektivka, perfektní zápletka, svižný děj s celou řadou nečekaných zvratů dovedený až k překvapivému závěru. Zkrátka autor opět nezklamal.

zdenkacte
15.12.2020 5 z 5

Napínavé čtení, které vás nenechá vychladnout.

capricorn__
08.12.2020 5 z 5

Pro mě je tato kniha od Cobena nejoblíbenější. Ze všech jeho knih mi nejvíce sednul hlavní hrdina, (tradičně zamotaný) případ a i přesah do osobního života hlavního hrdiny. Líbily se mi překroucené a nejasné informace - na začátku jedné kapitoly si nemůžete být vůbec jistí, jak dopadne její konec. Kniha se četla sama a docela mě mrzelo, že jsem se dostal na konec, protože jsem si četbu opravdu užíval. Konec se mi moc líbil, autor vše dotáhl do konce a dovysvětlil šedá místa. Propojení milostné a té detektivní linie mi sedlo a hezky se propojovalo.

mystar
09.09.2020 4 z 5

Napinave cteni, plne zvratu. Kniha se cetla velmi dobre, postupne nabirala spad a na konci prekvapeni. Spokojenost. Oblibila jsem si hlavni postavu a dokonce i pravnicku Hester (jeji slovnik :-) ).

Marciem
20.07.2020 5 z 5

Další knížka, od které se jen těžko odcházelo. Přečtená za dva a půl dne a to jen proto, že do práce se prostě chodit musí. Jinak bych to zvládla na jeden zátah. Krásně psaný napínavý příběh a ten závěr - super! I propracovanost postav a jejich vzájemnou propletenost musím chválit. Není co vytknout. Super čtenářský zážitek.

Ctenar1202
18.05.2020 2 z 5

Má první kniha od Harlana Cobena. Četla jsem, že píše bravurní dechberoucí kriminálky....no nevím, za mě průměr a nebo toho mám načteno už tolik, že mě jen tak něco nepřekvapí.

Lubisek
24.04.2020 5 z 5

Moje druhá knížka od Harlana - a je to ještě lepší než napoprvé (Cizinec)! :)

Velmi zajímavý příběh. Prolínání pohledů dodává knize na čtivosti a napětí. Kapitoly jsou členěny ideálně. Končí tak, že vás prostě nutí pokračovat ve čtení, jelikož musíte vědět, jak to celé bude pokračovat.

Ze začátku máte pocit, že všechno víte úplně nejlíp. Jsou vám vlastně odhaleny tváře vrahů. Ale teprve až na poslední stránce se vám všechny informace spojí dohromady a až teprve po dočtení té finálové stránky vám celý příběh dává smysl - prostě a jednoduše všechno zapadne do sebe.
FANTAZIE! ;)

tygřík2
24.02.2020 4 z 5

Nemohu si pomoci, jako doktora Becka vidím před sebou Harrisona Forda (snad pod vlivem filmu Uprchlík) :-)))
Napínavé, čtivé, takzvaně sůvící:-)))

MilanCFC
24.02.2020 5 z 5

Docela mě pobavila zdejší anotace - "Průměrná oddechová četba." To je ze dvou třetin lživé tvrzení! :D Toto je výborná kniha, která má k oddechu docela daleko. Autor vás dokáže skvěle udržet v napětí a zároveň si nebudete s případným rozuzlením vědět vůbec rady. Spojenectví doktora s Tyresem nemělo chybu. Mě hlavně kromě samotného příběhu neskutečně baví Cobenův styl psaní, jak vás nenápadně zatahuje do děje, jak přidává takové menší vsuvečky, které jsou přitom dokonalé. A to jsem na Cobena narazil vlastně teprve nedávno. O to více jeho knížek je tedy ještě přede mnou. Zkrátka výborné.

Pidulka
24.01.2020 4 z 5

Až mě mrazilo... Napínavý a velmi čtivý příběh. Pan doktor Beck je sympatický chlapík, dokážu si představit, že bych s ním šla na kávu :-) Bylo komu fandit a koho nenávidět, přesně, jak jsem od knihy očekávala. Na konci možná trochu překombinované, ale myslím, že zas tak moc to neuškodilo :-)

Jeckyyy
17.01.2020 5 z 5

Napínavý příběh, poutavý od začátku do konce...navíc s překvapivým závěrem :)

P3_tis
25.12.2019 5 z 5

Ještě žádná kniha od H.Cobena mě nezklamala!!! Vždy se zactete od první strany. Miluji jeho zápletky a rozuzlení. Fascinuje mě, jak dokáže vymyslet tak ctivy příběh. Člověk si mysli, ze je už konec, ale posledních pět stran ho vždy vyvede z omylu!

Gibis
03.12.2019 5 z 5

Cobenovky jsou zárukou strhujícího, napínavého čtení a tady tomu není jinak. Jakmile začnete číst, už nebudete chtít knihu odložit. Davidovi jsem fandila, bála se o něj, trnula strachem, co všechno ho ještě potká. Hodně mě bavil Tyrese, i když to byl darebák :)
Některé věci sice byly trochu předvídatelné, ale nečekané rozuzlení nakonec stejně přišlo, jak už je u Cobenových knih zvykem. Víc už komentovat nebudu, abych nespoilerovala.

VasnivaCtenarka
20.11.2019 5 z 5

Už dlouho, opravdu dlouho, jsem nečetla tak pěkný kriminální příběh, který by byl tak hezky promyšlený a k tomu ještě napsaný tak příjemným slohem. Pan Coben se okamžitě stal mým oblíbeným autorem. :) Příběh byl čtivý, citlivě podaný, postavy skvěle propracované, děj měl spád - prostě krásná kniha :)
Je to první kniha od pana Cobena, ale už mám v knihovničce další tři od něj :) Určitě můžu doporučit! :)

Awča
13.11.2019 3 z 5

Opravdu béčkový kousek. Zpočátku napínavé, ale pak neveřitelně překombinované a nevěrohodné. Obvykle beru tyto příběhy tak, že jsou psány s velkou nadsázkou, ale tady byla tedy nebetyčná. Nicméně jako oddychovka na dovolenou stravitelné.

iLuciferie
08.11.2019 4 z 5

Napínavý příběh, který se dobře četl, ale měl zbytečně překomplikovaný konec..

kosilka
27.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Stejně jako všechny Cobenovy knihy se výborně četla. Lehce, svižně, těžko se od čtení odchází. Ovšem co mi vadí, je skutečnost, že děj knih Harlana Cobena je neustále na jedno brdo. Vždy někdo mrtvý, kdo se nakonec ukáže živým. Hlavní hrdina mající svou ženu jako modlu, hlavní hrdina, který je obyčejným, až nudným patronem, ale najde v sobě netušené kvality jako prchající před zákonem, před zabijáky, jako někdo, kdo se vyzná v poměrech podsvětí. Hlavní hrdina, který mívá neuvěřitelné štěstí při svém konání a odhalování zločinu a skutečné pravdy, hlavní hrdina, který se dočká vytouženého šťastného konce. Cobenovy knihy jsou naplněny poměrně béčkovým dějem a vždy si říkám, proč jim ještě dávám šanci. Jeho knihu jsem zvolila po letech oddechu, tak možná proto, ale už to nejspíš znovu neudělám. Je to vše tak čitelné a průzračné, že mě to skutečně moc nebaví. Čtyři hvězdičky ovšem dávám proto, že je kniha napsána skutečně velmi čtivě a dobře, autor je skvělý vypravěč, to se mu musí nechat. Čtení jsem si po této stránce opravdu užila, ale jinak...přesně jak jsem uvedla výše.

icewind
24.10.2019 2 z 5

Hodně nenáročná záležitost, nebál bych se snad ani použít slovo tuctová....moje druhá knížka od autora a nejspíš už jich víc nebude. Obecně mám nedůvěru k autorům co chrlí díla jistých žánrů jak z manufaktury a navíc podle toho co si pamatuji z knížky Šest let, tak mi to přijde, že v tomto případě si to pan Coben tak nějak vyzkoušel aby časem z osmi let udělal šest a pouze poupravil zápletku. Ano, zápletka....no strašná slátanina to byla, už tam chybělo pouze něco ve stylu Cimrmanů "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn". Bohužel nic takového se i přes nadějné záblesky na konci neobjevilo, tudíž zůstanu u podprůměrného hodnocení.

EricNor
10.09.2019 3 z 5

Muj první Harlan Coben. A hned nejvetsi thrilerove becko, co jsem kdy cetl a co si pamatuji. Celé to je jen na ukraceni casu jako ukolebavka pred usnutim. Pusobi to na me jako Vondruskovi kratke detektivky s peknou zapletkou a nulovym presahem. Nic proti Vo druskovi ani Cobenovi, oba me bavi, jen je nepovazuji za extra dobre spisovatele. Tady je zapletka hodne kreativni a zasmodrchana, ale bavilo me to. Jedna se o oddechovku, kde neni treba premyslet, vsechno je pritazene za vlasy, motivace postav smesne, ale cas to zabije spolehlive. Zkusim jeste jednoho Cobena přečíst a treba na nej zmenim nazor.

niknikita
08.06.2019 4 z 5

Pěkně promyšlená zápletka, kterou pan Coben propletl spoustou postav a možná trochu dost celý děj zkomplikoval. Nebýt toho, že jsem v polovině četby ztrácela pozornost, hodnotila bych ještě výš. Závěr zato nabral pořádný spád, takže Nikomu ani slovo je dobrý příběh, který se hezky čte.