Nikomu ani slovo

Nikomu ani slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21506/bmid_nikomu-ani-slovo-rAc-21506.jpg 4 486 124

Napínavý příběh o lékaři, který přišel před lety při přepadení o manželku a nyní je znovu vtažen do dramatických událostí. Už je to osm let, co byl mladý pediatr a novomanžel David Beck přepaden a ztratil přitom svou milovanou ženu Elizabeth. Stále se tím trápí a navíc ho tíží temná událost jeho života, ke které se zatím nikomu nepřiznal. Tajemné zprávy v počítači mu dají nečekanou naději, že jeho manželka je naživu; zároveň se tím spustí řetězec nového vyšetřování, na povrch vyplouvají mnohá tajemství a starý případ spěje k novému řešení. Kriminální román s thrillerovými prvky má sympatického hrdinu a zajímavou zápletku.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Tell no one , 2001

Knihomolka97
05.03.2024 5 z 5

Autor opravdu umí od prvních stran zaujmout a nedá se od čtení odtrhnout. Nikomu ani slovo jsem přečetla během jednoho dne. David byl na jednu stranu sympaťák, na druhou ale taky nebyl úplně bez poskvrny.
V příběhu je několik zajímavých zvratů a vše hezky vygraduje v závěru, který je sice docela překombinovaný, autor tam háže jednu perlu za druhou, nechává čtenáře až skoro do poslední stránky na pochybách, kde je teda pravda. Ale já to miluju. :-D

klaraj093
05.02.2024 5 z 5

Velmi zajímavě zpracovaný děj. Na Cobena jsem narazila díky seriálům na Netflixu a nutně ho chtěla zkusit přečíst. Nelituji, velmi dobré. Čtivé, napětí nechybí.

m2056
06.09.2023 5 z 5

Kniha se čte skoro sama až přijde konec řeknete to bylo krátké ale není to pravda kniha vás bude bavit lépe než je udělaná filmová verze která není nic moc.

mi-380
21.03.2023 5 z 5

Čas od času dostanu chuť na spoluúčast při rozplétání hodně zamotané záhady. K tomu mám po ruce čtrnáct thrillerů od Cobena, právě jsem dočetl sedmý z nich. Dostal jsem, co jsem čekal: komplikovaný děj, propojení s minulostí, záhadnou ztrátu blízké osoby, několikanásobné překvapení, narůstající napětí a maximální čtivost.
90 % (zatím 458 hodnocení s průměrem 87 %).

P.S.
V roce 2006 natočili Francouzi podle knihy bohužel jen průměrný film Nikomu to neříkej (na čsfd 68 %).

boxas
26.02.2023 5 z 5

Pomalu a jistě se Harlan Coben stává mým druhým (hned po Jo Nesbøovi) nejoblíbenějším autorem napínavých detektivních příběhů.
Líbilo se mi zatím vlastně všechno, co jsem od Cobena přečetla. Nikomu ani slovo není výjimkou. Napínavé, čtivé a na konci si řeknete, jak to celé logicky do sebe zapadlo. Tohle mě bavilo od začátku až do pointy na konci a vůbec mi nevadilo, že s určitou znalostí Cobenova stylu psaní tak nějak tušíte, jak to všechno asi skončí. Jen víc takových knih.

oleg
22.11.2022 5 z 5

Pěkné čtení, napínavé a rozuzlení zajímavé, ba nečekané.....

Aneleh
01.11.2022 3 z 5

Od pana Cobena je toto čtvrtá kniha, kterou jsem od něj přečetla. Všechny předchozí mi však přišly lepší. Zde je příběh jako vždy velmi napínavý, ovšem na můj vkus až příliš překombinovaný a trochu moc přitažený za vlasy. Je pravda, že tam najdeme všechno - od romantiky až k surovému násilí, ale nějak mě to nezaujalo, jak by mělo. Váhám, zda číst ještě další knihy od tohoto autora.

Fazolecek
30.10.2022 5 z 5

Tolikrát jsem věděla jak to dopadne a stejně to dopadlo jinak =) hodně napínavé čtení do poslední stránky.

Petra101
02.09.2022 5 z 5

Napínavé,dobře se to četlo,hlavní hrdina sympaťák a byla jsem opravdu napnutá jak kšandy,jak to všechno dopadne.. abyste věděli opravdu jak to bylo,je nutno dočíst až do samého konce a budete jistě překvapení,jako já :)

akdar72
09.08.2022 5 z 5

Ano, opět perfektní..

janina66
05.08.2022 5 z 5

Brilantní, dokonalé. Velmi napínavé čtení. Plno zvratů během celé knihy a opravdu nečekaný závěr.

wendulka321
21.03.2022 5 z 5

No teda...když už jsem si myslela že vím jak to bylo a kdo zatím stojí tak mi hned další kapitola rozmetala moji teorii na kousky...napínavé od začátku do konce. A další položka čtenářské výzvy hotova.

Adhara
02.03.2022 3 z 5

Kniha „Šesť rokov“, len v ružovom. Zo šiestich rokov je osem, zo svadby smrť, inak zápletka aj jej rozuzľovanie prebiehali ako predtým. Táto kniha je z tejto dvojice titulov lepšie písaná, ale ani to nie je žiadna sláva. Štýl je až príliš jednoduchý, takmer školácky, odosobnený, plytký, prvoplánový. Kvôli spracovaniu som sa nemohla do hlavného hrdinu vcítiť, hoci mal pohnutý osud. So žiadnou z postáv sa nedalo stotožniť, veriť jej, žiadna nepôsobila živo. Najmä Elizabeth je až príliš dokonalá. Ak by to bolo spracované lepšie, obložené väčším množstvom ochucujúcich omáčok, a ak by som, pravda, nečítala takmer identickú knihu už predtým, mohlo to byť na päť hviezd. Takto sú to ledva-ledva tri. Skrátka, autor znova sklamal.

kalache
27.11.2021 4 z 5

...autor si s námi na závěr pěkně pohrál,což...

Jirka92333
12.08.2021 5 z 5

Skvělá detektivka!!! Napínavé, plné zvratů a svižný děj k tomu. Na to že jsem tuto knihu pořídil z výprodeje, náhodně aniž bych věděl o čem bude tak trefa do černého. Můžu jen doporučit!!!

Dani25
16.07.2021 3 z 5

Spočiatku veľmi zaujímavé, neskôr podľa mňa príliš prekombinované. Osem rokov nikto nič neriešil a zrazu všetci. Pravdu sa dozviete až na poslednej strane.

Icequeen
04.07.2021 4 z 5

Čítalo sa mi príjemne. Autor píše jednoduchým (nie hlúpym) štýlom, oči ľahko kĺzajú po texte, nezasekávate sa pri kľučkovaní medzi krkolomnými súvetiami a nedusíte sa zbytočnou vatou. Napínavé, nie príliš komplikované a zábavné. Aj nejaký ten zvrat prekvapí. Určite pozriem aj film natočený Francúzmi - Ne le dis à personne (keby niekoho náhodou zaujímalo).

DvěTéčka
28.04.2021 5 z 5

Velmi napínavá kniha!

Vlaďkaa4
23.03.2021 4 z 5

První kniha od autora, byla velmi čtivá a zápletka se nakonec ještě zamotá. Ikdyz už to vypadá jako vyřešené. Takze kdo bude číst, počkejte si opravdu na poslední stranu knihy.

petrels
13.02.2021 4 z 5

Dobrá detektivka. Do poloviny zbytečně zdlouhavé, (proto ne plný počet hvězdiček) ale od půlky skvělé.