Heatová a vlna žáru

Heatová a vlna žáru https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85738/bmid_heatova-a-vlna-zaru-AZu-85738.jpg 4 182 39

Nikki Heat série

Hlavní postavou je atraktivní Nikky Heatová, detektiv z newyorského oddělení vražd. Tu při vyšetřování doprovází Jameson Rook, novinář, který pracuje na článku o policejním sboru. Nikky se v první knize série musí poprat jak s vraždou bohatého majitele realitní firmy, tak s vtíravým Rookem, který má talent ukázat se vždy v nesprávný čas na nesprávném místě. S přibývajícím počtem podezřelých, motivů a s odhalením finanční situace v pozadí firmy zavražděného realitního magnáta se případ začíná komplikovat. Stejně tak jako vztah Heatové a Rooka.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Zoner Press

Heat wave , 2009

Mirka2778
17.12.2023 3 z 5

Tady je znát, že autor spoléhá na zavedenou značku a tak se ani nesnažil, aby v nás vyvolal nějaké sympatie k hrdinům. Je to další případ Castla a Becketové. Jen slabší. To, co seriálu odpustíme díky charismatu představitelů v knížce prostě chybí.

drakamena
11.10.2023 2 z 5

Nerada to říkám, protože seriál Castle jsem milovala, ale tahle kniha byla prostě nudná. Nejzábavnější asi bylo představovat si Beckettovou/Stanu Katic a Castla/Nathana Filliona jako Heatovou a Rooka, ale jinak nic moc. Přiznávám, že nemám ráda současný trend psát ženské hrdinky ve stylu "moje koule jsou větší než tvoje" a Heatová měla ty největší a nejchlupatější koule v celém New Yorku a ukazovala je všem na potkání. A Rook byl prostě neschopný hňup, který dělal jenom potíže. Tahle postava že má Pulitzera? Ech.

Jessybelle
30.04.2022 4 z 5

Taková oddechová detektivka, nebyla špatná, to ne, ale četla jsem lepší. Nalákal mě na to seriál, asi jako většinu z nás. Další díly si ráda přečtu.

Hakate
12.09.2021 5 z 5

Asi většina z nás po knize sáhla díky serialu.
Kate, její tým a Richard jsou prostě skvělý, stejně tak i tako kniha a celá serie v čele s Niki a Jamesonem.
Je vidět, že na knize pracovali skvělý spisovatelé a ne jen tak někdo.

renefer
05.09.2020 1 z 5

TAk to byla škoda času. Možná knize škodí její seriálová podoba, která je daleko lepší. Rook působí jako totální trdlo, ani není moc vtipný spíš trapný, chová se jako desetiletý fracek zralý na pár facek. Ani Nikky moc nepřesvědčila, celé je to takové odbyté, jako odfláknutý scénář k seriálu, kterému chybí filmové ztvárnění.

ava.s
14.06.2020 2 z 5

Bohužel jsem se nemohla zbavit dojmu, že šlo o jeden scénář Castla z 1. série, který neprošel a pouze tam změnili jména Kate, Richarda, Esposita, Ryana, Lanie a Mathy a dopsali pár odstavců a "vida máme knihu".

Knížka byla popisná, přitom nebyla popsán jediná postava ani nic podstatného a bez seriálu by absolutně nefungovala. O hlavní hrdince se dozvíte, že je ji 29 let, umřela jí matka a je vysoká, Rook je vlezlý pisálek a Ocha a Raley tvoří tým a to je vše. Takhle se popisují postavy?

Byl to jen scénář jednoho průměrného dílů s kopou zbytečného balastu, který občas ani nedával smysl a nudil.

Jako marketing je to skvělé, bohužel knihou bych to nenazývala. Nebýt seriálu, asi bych nedala ani ty 2 hvězdičky.

postrach
16.05.2020 4 z 5

Kniha mne mocnezaujala.Serialova verze je zazivnejsi.Pohodova oddechovka.

Marsí5
26.04.2020

Seriál mám zkouknutý komplet, takže musela přijít na řadu i psaná verze ;-)
Kniha je hodně popisná, ale v některých scénách jsem se trochu ztratila... Skoro mi přišlo, že postavy mluvily o něčem jiném (uznávám, že to může být i chyba překladu). Oproti seriálu děj tolik negraduje a nemá tak rychlý spád. Celkově bych řadila spíše mezi takovou odpočinkovou detektivku.
Nicméně postava Heatové je mi velmi sympatická a určitě jí dám šanci dalším dílem ;-)

ewisek22
21.07.2019 5 z 5

Troufám si říct, že je kniha ještě lepší než vynikající seriál...a to je co říct:)

slyvuska
03.06.2018 3 z 5

Jako detektivka trochu slabší, ale jako PR nápad prostě super.

milena8281
06.09.2017 4 z 5

Miluji seriál. Knihu jsem si přečetla právě kvůli němu. Jasně, také jsem měla před očima Castla a Beckettovou, o to to bylo vtipnější. Ale souhlasím, že jinak průměrná detektivka. Četla se dobře a další díly už na mě čekají. Přečtu si je ráda.

Aríka
08.07.2017 1 z 5

Jsem velkou fanynkou seriálu Castle na zabití, a proto není divu, že jsem knihu musela mít a musela číst. Upřímně? Z knihy jsem opravdu zklamaná. Je to detektivní příběh, který je, jako skoro všechny detektivní romány, psán v er- formě. Co mi asi vadilo nejvíce, tak bylo zmatené popisování situací, postav a obecně všeho, na co si člověk vzpomene. Kniha byla opravdu hodně zdlouhavá, až mě z toho hlava rozbolela...

Mark.
06.03.2017 4 z 5

Detektivky jsem prozatím nečetla, ale v knihovně jsem zahlédla tyto knihy a autor mi podle fotky přišel nějaký povědomý. No jo, přiznávám, co jsem od rodičů, nemám televizi. Již jsem byla obeznámena se seriálovou verzí. Jsem ráda, že tímto jsem zapřísáhle televizní maniaky nalákala na knihy. Mne zase nalákal žánr detektivek.

Papik.21
04.02.2017 4 z 5

V tomto případě jsem viděla první seriál Castle a až poté jsem začala číst "jeho" knížky. Kniha je napsána v podobném duchu jako seriál - jiskření mezi Heat a Rookem, řešení vraždy, vtip ... Kniha se četla dobře. Ale nepřišla mi tak napínavá jako jiné knihy tohoto žánru.

Adelka188
26.09.2016 5 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst na základě seriálu, který jsem si oblíbila. Kniha se skvěle četla a nemohla jsem se odtrhnout od textu až byl najednou konec knihy. Hned bylo rozhodnuto, že si musím koupit i další díly :) Škoda jen, že u nás jsou knížky přeloženy jen do 5. dílu a zbytek knih už se překládat nebude :( ...

goldiex
23.07.2016 3 z 5

Jsem velká fanynka seriálového Castla, takže kniha o Heatové má pro mě velké kouzlo, což podobně "postiženým" netřeba vysvětlovat.
Na druhou stranu musím objektivně říct, že mě tento knižní krimi příběh příliš nezaujal; myslím, že ve skutečnosti by s ním Ricky velkou díru do světa neudělal.
Nevím, jestli sáhnu po dalším dílu, ale určitě si v pondělí po obědě pustím Primu :-)

martousek
20.06.2016 2 z 5

Četla jsem na doporučení kamarádky, ale určitě neplánuji sáhnout po dalších dílech. Milostný vztah Nikky a Jamesona mi přijde neskutečně trapný, jako i celé jejich chování. Pokud by kniha zůstala čistou detektivkou, kde pátráte po vrahovi, je hodně povedená, svádí ze stopy, zase Vás přivádí na jinou stopu...v podstatě celou postavu Jamesona bych v knize vynechala. Lezl mi akorát na nervy. Bohužel musím říct, že jsem dlouho takhle špatně vedle nesáhla.

michelleczsp
20.04.2016 3 z 5

Pokud máte rádi seriál, knížka Vás pobaví i zaujme. Pokud nejste fanoušky seriálu, je kniha trochu slabší, ale i tak celkem obstojná. Každopádně bych to nezařadila do žánru detektivek bez výčitek, je to spíše krimi román.

Lucik38
07.02.2016 5 z 5

skvělá kniha,zbožňuji ten seriál :D

Kiwisska
27.11.2015 5 z 5

Koupila jsem si celou sérii detektivek s Nikki Heatovou kvůli seriálu, který se mi velmi líbí. A byla jsem mile překvapena. Celou sérii jsem půjčila i jako "dovolenkové" čtení bratrovi (který vůbec nečte) a rodičům (táta čte max. zprávy na teletextu) a líbilo se jim to tak moc, že sondovali, jestli autor nemá další detektivky! Takže za mne i zbytek rodiny vřelé doporučení.

detektivní a krimi romány

Richard Castle
americká, 1969
2011  81%Heatová a vlna žáru
2011  86%Heatová a žhavá odhalení
2012  91%Heatová a hra s ohněm
2014  88%Heatová v žáru smrti
2013  91%Heatová a led v žilách

Kniha Heatová a vlna žáru je v