Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422074/bmid_divomor-sily-jez-v-sobe-objevila-mo-Wcs-422074.jpg 5 225 51

Nikdyuš / Ničnever série

Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová. Morrigan sice zlomila svou smrtící kletbu a vykonala nebezpečné zkoušky, ale její cesta k Nikdyuši a všem jeho tajemstvím teprve začala. A ona rychle zjišťuje, že ne všechna magie se využívá pro dobrou věc. Morrigan dostala pozvání vstoupit do Divinské společnosti, která jí slibovala přátelství a ochranu, ale kdosi ji a její společníky vydírá, takže i těch pár věrných přátel se obrací proti ní. Zbaví se Morrigan někdy svého prokletí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Wundersmith: The Calling of Morrigan Crow , 2018

IvetKl
28.02.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil asi víc jak první, byl více propracovaný a detailnější.

Miladad
17.11.2020 5 z 5

Paráda. Ten konec je strhující. Těším se na třetí díl.

blanka5960
18.10.2020 4 z 5

Druhý díl byl moc hezký. V příběhu se dozvídáme o fungování společnosti v Divispolu, prozkoumáváme Nikdyuš, její zákoutí a tajemství uliček. Morrigan se dozvídá děsivou pravdu o sobě, kým vlastně je.
Spolu se svými spolužáky v průběhu studia čelí nepříjemnostem, které je staví do nezáviděníhodných situací. V příběhu se objeví také i největší záporák Ezzra Squall, se kterým se opět Morrigan setkává. Druhý díl rozhodně není vycpávkový, je v něm akce, tajemno, poznáváme ostatní studenty, kteří studují společně s Morrigan, učitele i obyvatele Nikdyuše.
Mým oblíbencem je maxikočka Fenestra.
Těším se na další díl, snad u nás vyjde.

Dani3
04.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Velké zklamání. Děj je zdlouhavý, nezáživný a vlastně se tu nic důležitého neděje.

Morrigan nastupuje do školy pro děti obdařené nějakým grifem. Čekala jsem, že tu lépe poznám její spolužáky, že spolu podniknou spoustu dobrodružství v Nikdyušškém světě, ale víc mýlit jsem se nemohla. Společně se nekonalo vůbec nic. Vadilo mi, že každá postava si jede svoji sólo dějovou linku a hrdinové spolu téměř nekomunikují.

Je tu i pár světlých okamžiků ke konci knihy, kdy do děje vstoupí hlavní záporák Ezra Squall a trochu tak oživí děj, naučí Morrigan pár kouzel a zase beze stopy zmizí. To je ale trochu málo na knihu o 500 stranách.

Radovan_R
25.09.2020

Upřímně řečeno, číst tuto knihu bylo těžké. Přišla mi poněkud depresivní - ta spousta nespravedlnosti vůči Morrigan se mi vůbec nelíbila. Dětem bych to asi nedoporučil, i když jako příprava na život by se hodila. Další díly vynechám.

Knihomolka506
05.09.2020 5 z 5

Škola čarodějů /akademie znamená několik věcí: hry venku, tajemné, s výhrami, s postupem i bez, ale hlavně zkoušky.
Ty jsou pro začínající čarodějnici Morrigan hodně důležité. Bez jejich ukončení nemůže postoupit do dalšího ročníku. Zvládne je i tentokrát?

krejcovka76
15.07.2020 5 z 5

Miluju autory, co dokáží navázat pokračování bez jediného zaváhání. Bála jsem se, že po takové době si budu muset přečíst znovu Nikdyuš a připomenout si postavy, ale nakonec v pokračování jsou jemně naznačeny dějové linky z prvního dílu, takže čtení šlo v pohodě. Příběh opět plný zvratů a momentů, kdy v jednu chvíli hlavní hrdince fandím, jak je skvělá a v další hrozně nadávám, že je "úplně blbá" :-) Příběh je poutavý a neskutečně čtivý a už se nemůžu dočkat pokračování. Doporučuji malým i velkým čtenářům, protože je to knížka u které fantazie pracuje na plné obrátky.

Anett525
02.07.2020 5 z 5

Tak to bylo super! Snad se brzy dočkám dalšího dílu, protože jsem si tuto knihu náramně užila. Jednička mě bavila,ale dvojka mě vtáhla do světa Nikdyuš a nepustila. Parádní zážitek :)

Hoshi
26.06.2020 5 z 5

Velmi nutně potřebuji třetí díl! Ačkoliv jsem se čtení Divomora trochu obávala, protože druhé díly obvykle bývají slabší, tady to vůbec neplatí. Kniha jé neuvěřitelně čtivá, příběh je čím dál víc zajímavější. Jsem nadmíru spokojená.

Andynka
26.06.2020 5 z 5

To bylo tak krásné!
První díl jsem četla už poměrně dávno a tak jsem se bála, jestli se dokážu do příběhu zase lehce dostat.
A zvládla jsem to. Díky skvělé spisovatelce ( u nás i díky překladateli) , který to se slovy umí.
Kniha mě chytla od prvních stránek a nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Další dobrodružství Morrigan mě moc bavilo!
Nejvíc mě tady asi baví, že hlavní hrdinka není násilím statečná a nejlepší. Ale je to prostě dítě, které se snaží ovládnout svoji vlastnost a naučit se žít v novém světě. Je to velká sympaťanda.
A ten svět.... zase ho poznáme o trochu víc a stále mě moc baví!
No... co vám budu povídat, už potřebuji další díl ať se mohu zase vrátit do toho skvělého světa!!!

Blanchidlo
02.06.2020 5 z 5

Stejně skvělá jako jednička! Jen je škoda, že Albatros, podobně jako to bylo u Pottera, tak úplně nedodržel styl a změnil papír :-/

Makropulos
25.05.2020

Morrigan Crowová je stále dobrá, nic se v druhém dílu nezhoršilo, trvá napětí, dobré nápady a mě to baví.

bookcase
27.04.2020 5 z 5

Opět paráda, Morrigan prostě baví, i když nejsem dávno dávno cílová skupina.

zandu
21.04.2020 5 z 5

Přesto, že jsem tento druhý díl nezhltla jako ten první, i tak musím dát plný počet hvězdiček. Opět velmi čtivé. A těším se na další.

StayWalker
20.04.2020 5 z 5

Úžasné, kouzelné, vtipné. Jsem nadšená!
Tento díl mě snad bavil víc než ten předchozí a já doufám, že se mi do ruky brzo dostane pokračování.

todilka
11.04.2020 4 z 5

Jsem příjemně překvapená, že druhý díl oproti prvnímu neztratil na kvalitě, naopak mi přijde, že vyspěl, stejně jako Morrigan sama. Doufám, že si série udrží kvalitu. Byly tam překvapivé zvraty, napětí, milé okamžiky, úsměvné momenty...jo...fajn čtení :-)
*čtenářská výzva 2020: Kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy

Hanjimka
29.03.2020 5 z 5

Pomalý začátek, ale vynahradil to příběh a zajímavý konec. I když "dětská" knížka, zaujal mě už první díl, druhý byl taky super a vlastně se těším na díl třetí.

julythreemosen
18.02.2020 5 z 5

Nikdyuš byla pro mne takovým překvapením, a druhý díl, Divomor, je stejně úžasný, pohádkový, čtivý, skvělý... Pořád vidím určitou spojitost s HP, ale faktem je, že čím déle člověk přetrvává v Divispolu, tím více je vtahován do tohoto konkrétního děje a zamilovává se do úžasných postav této série... Moc se mi to líbilo, téměř 500 stran úplně uteklo pod rukama, jsem moc zvědavá, kam to půjde dál no a samozřejmě - kde mám další díl?

Audrina
13.02.2020 5 z 5

Určitě jedna z dětských knih, která si zaslouží pozornost. Dobře vystavěný příběh, propracovaný děj a zajímavé postavy. Chvilku mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale následně děj skvěle plynul.

syslomil
10.02.2020 5 z 5

Ještě lepší než první díl, nemohla jsem se od čtení odlepit. Rozhodně musí být pokračování!

zlo přátelství magie australská literatura pro dívky fantasy pro děti dobro pro dospívající mládež (young adult) talent

Jessica Townsend
australská, 1985