Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375538/bmid_nikdyus-zkousky-jez-podstoupila-mor-XOE-375538.jpg 4 489 131

Nikdyuš / Ničnever série

1. díl světově úspěšné série z kouzelnického světa. Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow , 2017

zirafinec
15.04.2024 5 z 5

Přečteno během jednoho dne. Tuhle knížku doporučuji každému, kdo se rád vrátí do dětského světa a nevadí mu trocha štěstí a předvídatelnosti :)

Lovehorses365
02.02.2024 5 z 5

Uzasná.
Vzhledem k tomu že mi ji doporučovala učitelka jsem od ní moc nečekala...
Ale....
Nakonec se mi opravdu líbila...

lucky4ever
08.10.2023 3 z 5

trochu vykrádačka Harryho Pottera, některé věci mi přišly opravdu jako přes kopírák a u spousty věcí mi chybělo lepší vysvětlení. Jak funguje tento svět, co je to ta divina, proč je Republika špatná... chvílemi jsem si připadala zahlcena podivnostmi tohoto světa. Spousta podivných detailů, bez kterých by se to podle mě obešlo, ale jinak čtení na pohodu

Iva095
19.09.2023 3 z 5

Pro mladší čtenáře asi dobrý. Mě to po chvíli přestalo bavit. V této sérii určitě pokračovat nebudu.

Mary81
23.04.2023 4 z 5

Nie som veľmi na fantasy, ale túto knihu som čítala už druhýkrát. Prvýkrát asi pred dvomi rokmi, teraz si dávam rereading pred tretím dielom, ktorý som ešte nečítala. Milé, kúzelné čítanie, trochu pripomínajúce svet Harryho Pottera. Chvíľami nervydrásajúce, predovšetkým, čo sa týka Morriganiných skúšok a ten záver, ten bol poriadne napínavý!

Shaxx
28.12.2022 5 z 5

Sice už nejsem dávno cílovka, ale tohle bylo fakt moc fajn. Kouzelné prostředí, milé postavy, napínavé (druhá zkouška, to byly sakra nervy!) a sice je tam pár klasických klišé, ale nic, co by nešlo překousnout. V polovině čtení jsem objednala rovnou druhý díl. Pěkné čtení nejen pro děti. A je tam Maxikočka! :D

MargotWolandov
18.12.2022 5 z 5

Mog, Mog, Mog, Mog, Mog, Mog, Mog!

Sisinka874
12.12.2022 4 z 5

Super kniha, spousta zvratů, později to ale začne trochu unavovat a začala jsem se ztrácet.

broskev28
11.12.2022 4 z 5

Zvláštní, divné, zajímavé, čtivé!
Mog, Jupiter (pro synovce Jacka ovšem pouze strýc Joviš, to mě pobavilo!) a Fen – opravdu výjimečné postavy, vlastně celé Nikdyuš, obzvláště ovšem hotel Deucalion! Zaujaly mě čtyři zdejší zkoušky, dokonalé testování přihlášených uchazečů. A což teprve divina a Pavučina, nestačila jsem zírat. Takže teď jen hádám, kdy a hlavně jestli vůbec se dočkáme třetího dílu . . .

„Významné veřejné osobnosti by o Vánocích měly vyhlížet nestranně, to patří k dobrým mravům. Ale kdybys měla mozek, uvědomila by sis, že strýc Joviš i já dáváme přednost eleganci a vybraným způsobům před nevkusnými projevy spotřebního myšlení. Santa Claus je jen kapitalistický zazobanec s dobrým reklamním týmem. Vánoční královna má styl.“

Hobitka
24.11.2022 4 z 5

Velmi příjemně vtahující oddechové čtení, které mi stylem psaní ohromně sedlo :)

goodness
18.10.2022 5 z 5

Absolutně kouzelná kniha. Miluju všechny postavy a celý autorčin svět a její mysl. Moc se těším na další díly. Po dlouhé době mě uchvátilo něco jako HP.

Tůčomil1234
25.08.2022 5 z 5

Tato kniha mě moc bavila. Každou hodinku svého volného času jsem strávila nad příběhy Morrigan. Velmi zajímavé a napínavé. Doporučuji pro milovníky fantasy knih.

Aldaa
02.08.2022 5 z 5

Super kniha, třeba na dovolenou je to ideální. Promyšlený příběh, dobré postavy a nemálo zvratů. 5/5

EmaKnizkova
22.06.2022 5 z 5

tuhle knihu čteme ve škole

na začátku mě to moc nebavilo, ale potom už jo

Becca_books
02.05.2022

Tuto knihu jsem původně koupila dceři a začetla jsem se do ní rychlostí blesku. Na začátku je trošku moc informací a chvilku trvá než se člověk zorientuje ve světech a postavách ale pak vás kniha pohltí a napustí. Jako generaci která na Harrym Potterovi vyrostla mi ta podobnost zas tak nepřijde. A miluju Fenestru :)

domiii97
18.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Sice se říká: ,,Nesuď knihu podle obalu", ale obal byl první, co mě na knize zaujal. Plná barev, postav, o kterých se chcete dozvědět víc a láká vás se o tom dočíst. V průběhu čtení jsem se ráda dívala na obálku a říkala si jména hrdinů. Taky mne zaujalo, že na knižním přebalu najdeme událost, která je důležitá pro hlavní hrdinku Morrigan.
Dle anotace se dočtete, že Morrigan se narodila v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují , že má na svědomí každou místní pohromu. Morrigan je totiž prokletá. Alespoň takto ji to předhazují celý život a Morrigan ví, co prokleté děti čeká. Smrt v den jejích jedenáctých narozenin. Ale nic není tak černé jak vypadá a dívku navštíví Jupiter North, podivný zrzek, který Morrigan unese do světa Nikdyuš. Mog, jak ji s oblibou oslovuje Jupiter, se ubytuje v hotelu Deucalion, ve kterém žije Jupiter i se svými přáteli. Ale Mog není v Nikdyuši na prázdninách, jak by na první pohled mohlo vypadat. Jupiter, její mentor, si Mog vybral a nabídl ji možnost dostat se do Divínské společnosti. Aby se tam ale dostala, musí podstoupit zkoušky, které prověří její odhodlání, spravedlnost, houževnatost a sílu. Není ovšem jediná, která se touží dostat do společnosti, jež by ji zajistilo jisté význačné postavení, ale především domov. Při této cestě se snaží zjistit, jaké to je mít rodinu a taky jaká je její zvláštnost. Sílu, kterou by měla mít, jinak by se do Nikdyuše ani k Jupiterovi, nedostala. Nebo že by prokletí Morrigan Crowové, bylo její zvláštní schopností?
Nikduš je svět, ve kterém chcete žít. Chcete se přátelit s obyvateli hotelu Deucalion, pít čaj v kouřovém salónu nebo navštívit místa spojená s historií Nikdyuše. I když vím, že je všechno vymyšlené, bylo to uvěřitelné. Postavy, jak ty kladné, tak ty záporné, si oblíbíte. Celý koncept světa, ve kterém se objevují podivíni, nadané děti, stvůry, draci i padouši. V některém z komentářů na Databázi knih, jsem četla, že to hodně připomíná svět Harryho Pottera. Inspirace tam mohla být, ne že ne, ale je to úplně jiný koncept. Že bych v polovině knihy přestala číst, jenom kvůli tomu, že by mi, ať již vzdáleně, to mohlo připomínat Harryho, Brumbála či Voldemorta, to se opravdu nestalo. Za mne je to skvěle napsaná kniha, která bude bavit každou věkovou skupinu. Bohužel nemůžu vzdát hold autorce, protože jsem knihu nečetla v originálu, ale klobouk dolů před překladatelem. Pokud si tedy budete chtít přečíst tuto sérii, rozhodně neprohloupíte.

-markéta-
15.02.2022 5 z 5

Krásná knížka plná dobrodružství, která bych chtěla zažít i ve svých 22 letech. Vidím zde menší podobnost s HP, ale fakt minimální.
Kouzelný svět, zkoušky, přátelství, rivalita, rodina, překvapení, tento příběh má rozhodně všechno, co děti (nejen ty) v knize potřebují.
Kniha se četla jednoduše, příběh se netáhl, jednoslovně - BOŽÍ.

padajicidvere
14.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Ohromný svět a jeho báječná hrdinka. Naprosto jsem se zamilovala do Nikdyuše (jen doufám, že to skloňuji správně..). Doprava pomocí paraplí? Vánoční souboj? Létání na dracích? A ten skvostný hotel! Tohle je ten svět, do kterého si přeji uniknout a klidně v něm i žít. Jsou tu podobnosti s HP, ale který příběh to tak nemá. Tady jde ale spíš o inspiraci, než naprosté podobenství. Proto se moc těším na další díly a jen doufám, že série bude na několik knih.

Tůčomil
09.01.2022 5 z 5

Tato kniha je úžasná, patří do míchání oblíbených.

zanetkov77
10.11.2021 5 z 5

Morrigan a nikdyušský svět stojí někde mezi Harrym Potterem a dětskou fantastikou Chiny Miévilla (konkrétně narážím na úžasnou, opomíjenou knihu s ekologickým tématem Un Lun Dun), který stejně jako autorka Nikdyuše navazuje na tradici značně bláznivé, anything-is-possible, ale také temné fantazie sahající až k Lewisi Carrollovi.
Mně tahle knížka přinesla po letech opět onu neposednou, nedočkavou dětskou radost ze čtení, kdy jsem se od příběhu nedokázala odtrhnout a úplně se do něj ponořila. A to na tom oceňuju ze všeho asi úplně nejvíc. Určitě se k tomu, podobně jako k HP, budu vracet pravidelněji a s nejčistším svědomím doporučuju všem nadšencům kvalitní dětské fantastiky.

zlo přátelství magie australská literatura pro dívky dobro prokletí pro dospívající mládež (young adult) talent

Jessica Townsend
australská, 1985