Rozetmění

Rozetmění https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434119/bmid_rozetmeni-iDH-434119.jpg 4 465 98

Nikdynoc série

< 3. díl

Itreyská republika se propadla do chaosu. Mia Corverová zavraždila kardinála Duoma a zvěsti o smrti konzula Scaevy se prohánějí po ulicích Božího hrobu jako požár. A pod jeho povrchem je hluboko v prastarých kostech města pohřbeno tajemství, které Republiku změní navždy. Mia a její bratr Jonnen musí cestovat hlubinami starodávné metropole. Jejich úkol je povede temnotou pod Božím hrobem, přes Moře mečů, zpátky do knihovny v Tiché hoře, k jedovatým Čepelím – Miiným dřívějším mentorům – a nakonec až k mystické Koruně Měsíce. Tam Mia konečně odhalí původ Temných a zjistí, co osud chystá pro ni i její svět. Ale tři slunce se teď kloní k západu a přichází temnotma – může ji vůbec přežít? Třetí díl temné série Nikdynoc.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Darkdawn , 2019

Iwets
17.06.2021 2 z 5

Tenhle závěrečný díl byl pro mě tak nějak celkově moc. Moc dlouhý, moc nudný, moc debat o ničem, zbytečně moc sexu, narážek na něj a nadávek. A ne, nepřijdu si jako puritánka, ale prostě se pro mě ten potenciál příběhu časem asi v tomhle všem ztratil. I když jo, možná jsem přece jen konzerva, ale jako hetero mě vážně lesbický sex ze židle nezvedá a z většiny jsem tyhle části přeskakovala už u předchozího dílu. Asi si to žádá doba a ať si doma dělá každý co chce, ale v knížkách mi to vnucovat nemusí.
Rudá církev si ve finále tak trochu neviděla dál než na svůj krvavý bazének a zakončení pro mě nebylo nic wow.
Abych to shrnula, tak jednu hvězdu dávám každé knížce, co stojí za vydání a druhou má na svědomí obálka, ale věřím, že trilogie najde spoustu zastánců.

Karimah
27.05.2021 3 z 5

Třetí díl se mi zdál nejslabší a dost jsem se překonávala, abych to dočetla. Rozvláčný a "nijaký" konec tomu nepřidal.

Lea_41
13.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tohle je jeden z nejlepších konců ever. Bylo to napínavé, nepředvídatelné.. Nejvíc mě rozsekla Tric. Nechápu, a díky tomu nechápu Miu, jak mohla sakra skončit s Ashlinn? Jak sakra. Nesnáším jí za to co udělal Tricovi. Jedná z nejlepších sérií.

hanjana
13.04.2021 5 z 5

Tohle jsem si musela nechat v hlavě pár dní odležet.

Bylo to fakt skvělý, celý děj je hrozně propracovaný a originální a moc se mi líbí, jak si ze sebe autor dokáže udělat srandu. Každopádně jsem ale doufala, že příběh skončí trochu jinak a finálně bude daleko velkolepější.

Anywaay, moc mě to bavilo. Příběh mi přirostl k srdci stejně jako nějaké postavy a určitě bych to doporučila dočíst až do konce.

SPOILER ALERT
Navzdory kladnému hodnocení jsem si ale představovala jiný konec, než který nás čekal. Už od začátku jsem si přála, aby Mia nakonec skončila s Tricem. Ten pár byl magický, měl život.. prostě mi to přišlo správné. Na druhou stranu jsem absolutně nedokázala vystát Ashlinn a nikdy jsem jí neprominula to, co Tricovi udělala. Ty dvě prostě spolu skončit neměly a tečka, jejich pár vůbec nedával smysl a autor mě o jejich citech nedokázal přesvědčit.

Marcel7
07.04.2021 4 z 5

Opět docela změna oproti prvnímu a druhému dílu, hlavě pocitově, ale částěčně i kulisami, byť se navracíme na známá místa. Perfektní vedlejší postava v podobě Mraka i ostatních pirátů. Opět nechyběly raněné city ať už z úmrtí postav nebo z blbostí co postavy dělaly.
Převedení děje do pirátského světa bylo podle mě geniální a moc jsem si tuto kulisu užila a velmi mě nadchla. Kapitoly s Mercuriem byly napínavé a jelikož jste nevěděli na čem jste, mohli jste jen hádat jak vše dopadne. Střety se Scaevou velmi dobře napsané, i když se tam zas tak moc nedělo.
Konec byl podle mě trochu roztahanější a chápu, proč někoho nemusel bavit. Nemluvě o jakémsi chybějícím vyvrcholením, které bylo podané tak trochu vágně. Chápu ty nadávky. Jenže mě to stačilo. Pro mne to bylo dost, jelikož vyvrcholením prostě byla ta úžasná tří knížková cesta. Koneckonců, jak to všechno dopadne jsme přeci věděli už od začátku ne? A poměrně otevřený ale zároveň uzavřený konec nám všem dál prostor dosnít si takový konec, který vyhovuje jen a jen nám. A já jsem za všechno tohle vděčná.

roman9276
24.03.2021 5 z 5

Tahle malá vražedná čubka mi bude hodně chybět. Skvělá jízda od začátku do konce. Tloušťka 600 stran mi vůbec nevadila, naopak to mohlo být klidně ještě delší. Má to napětí, akci, sex, krev, překvapivý momenty a zvraty. Vůbec jsem se nenudil, autor píše skvěle, a co nejvíc oceňuju, tak že nejde pro sprostý slovo daleko a umí si udělat prdel sám ze sebe, jeho poznámky pod čarou jsou legendární. Další plus bylo malý opáčko na začátku, protože zapomínám důležitý detaily, když díly mají rozestupy okolo roku. Poslední díl, jak sliboval autor od začátku, nám dal odpovědi na všechny otázky a kruh se uzavřel. Za tohle jsem nejvíc vděčnej, protože ty vole nenávidim otevřený konce, kdy si rádoby máme něco domyslet a podobný sračky. Jay Kristoff je mega boží!

1259
17.03.2021 5 z 5

Tomu se říká dokonalost sama. Nemohla sem se od knihy odtrhnout. Doslova sem jí žila. Škoda jen, že příběh netrval déle. Ale jinak nádhera, krása a dokonalost nad dokonalost.

Deia
12.03.2021 3 z 5

Kniha sa mi čítala dobre, aj keď ma až tak nebavila. Už aj prvé dve časti mi prišli priemerné, ale bola som zvedavá, ako to celé dopadne. Svet v knihe je celkom zaujímavý a aj tá mágia, ktorá tam funguje, ale ináč ma veľa vecí nebavilo. Nesadli mi postavy – Miu veľmi nemusím od prvého dielu a v tejto časti mi dosť na nervy liezla Ashlinn. V podstate mi na postavách vôbec nezáležalo a bolo mi jedno, ako dopadnú (preferovala som, aby sa im niečo stalo čo najskôr). Tiež sa tam vo veľkom objavuje oživovanie postáv, čo mi dosť vadilo. Poznámky pod čiarou ma stále nebavili a to, že v knihe sa objavujú knihy z tejto série mi tiež prišlo trochu zvláštne (hlavne keď aj autorove postavy mu za poznámky pod čiarou nadávajú). Celý diel bol na môj vkus príliš zdĺhavý a finálna bitka bola zmätená. Ako som rada, že som si sériu prečítala, ten základ je v podstate dobrý, ale som hlavne rada, že už to mám za sebou.

Nelly
04.03.2021 4 z 5

No, asi to zhodnotím jako celek všech tří dílů - čtyři hvězdičky za dokonalý svět, poutavý příběh a uspokojivé dokončení série. Za ty tři díly jsem si už zvykla, že se stránky hemží čuňačinkami, krví a poznámkami pod čarou (zde jich bylo, uf, méně), ale právě toto u mne sráží knihu o hvězdu dolů - vyškrtnutá kapitola byla regulérní porno. A ani Mia nebyla přesně podle mého gusta - některé postavy mi sedly lépe. Přesto jsou to knihy hodné přečtení (osobně si je v knihovně nenechám).

SelenaDemi428
23.02.2021 4 z 5

Je to tady, došla jsem na konec trilogie Nikdynoci. Poslední díl mi připadal strašně roztahaný a častokrát jsem se nemohla donutit ke čtení. Ale i přes to, že mě poslední díl tak nenadchl, tak sérii jako celek hodnotím velice kladně, autor dokázal vytvořit hodně promyšlený svět, ke kterému vymýšlel i jeho historii a zvyklosti, čímž mu dodal na důvěryhodnosti.

any37
20.02.2021 4 z 5

Upřímně, bude potřeba ještě spousta rereadingu abych pochopila celý svět a jeho systém. Kniha toho obsahuje tolik, složitý příběh, spoustu odboček a informací. Třeba z první knihy si pamatuji už jen ten rámec, to důležité co se tam stalo, ale co bylo mezi tím - ta výplň, život když byla alkolytka - no upřímně, to se mi úplně vypařilo. Rozetmění mi připadalo hrozně utahané, což podtrhuje délka čtení - tři a půl měsíce. Když se na to dívám zpětně, je mi třeba hrozně smutno, když tomu dám jen čtyři body, protože ten příběh je prostě dokonalý a zaslouží si plný počet, ale bohužel nějak musim zdůraznit tu délku čtení.

pollyn
18.02.2021 5 z 5

Tohle byla jízda. Zběsilá a nádherná! Všechny postavy měli svoje temnoty, mnohdy větší než naše malá Temná. Všichni byli odvážní a plnili svoje role. Obrecela jsem každé úmrtí a nikomu krom Mercuria a Trica jsem do poslední nikdynoci úplně nevěřila. Ale strach nás nesmí ohromit že?
Krásná a originální série, která nemá obdoby.

anavi2009
14.02.2021 5 z 5

Úžasné vyvrcholení série. Musím říct, že autor má v podstatě velmi poetický styl psaní. Vykreslení osudu Scaeva a Mii mi bralo dech, naprostá nádhera! Za to určitě patří dík i překladatelce.
Poznámky pod čarou mi nejdřív vadily, ale pak jsem si na ni zvykla a přišly mi vtipné :)
Přečetla jsem celou sérii v jednom zatahu a vlastně ani na chvíli neztratila tempo a teď mě mrzí, že už mám ten svět gladiaty, malé Temné a jejích přátel za sebou.

DreamerX9
06.02.2021 4 z 5

To už je konec? :D Říkejte si co chcete ale mě tenhle poslední díl úplně rozsekal na hadry :D Po druhém díle, kdy byl táhlý a rozvětvený děj jsem měla trošku strach jak to celé dopadne ale tohle? Páni! To byla pecka! Z jednoho nápadu na Silvestra autor udělal tohle což je neuvěřitelné! Ty postavy, odvaha a naděje, kterou kniha dává stálá za přečtení. Tahle série nesedne každému je krutá, drsná, sprostá a zatraceně nemravná a děj je trochu složitější. Občas jsem taky váhala ale vydržte na ten nádhernej konec, kterej stojí za to! I za pár černých slz ♡
Vřele doporučuji ale také, když už jste tu cihlu dočetli přečtěte si poděkování a za ním ještě kapitolu :)

Veju007
29.01.2021 4 z 5

Další trilogie úspěšně dočtena. Třetí díl Nikdynoci pokračuje na vlně prvních dvou dílů a je stejně popisný, vulgární, drsný, krvavý a nemilosrdný.
Některé zvraty naprosto nečekané (cca v půlce knihy mi fakt padala brada!), některé jasné, jak facka. Styl psaní Jaye Kristoffa se mi líbí, poznámky pod čarou mě bavily.
Je to horší, než jednička a dvojka? Já byla spokojená a to je hlavní. Tleskám, že vytvořený svět je konzisntní, dává smysl a nestalo se to, co například u Everlessu.
Takže za mě dobrý a těším se na autorovu novinku Empire of the Vampire, protože kdo jako nezbožňuje upírský ságy!

slepÝVoko
18.01.2021 1 z 5

(SPOILER) Po dočtení poslední knihy nevím co si mám myslet. První kniha mě nadchla -ten nový Svět, ojedinělý druh magie a hlavní postava prostě pecička. Druhý díl byl opět zajímavý, ale zároveň to už něčím pokulhávalo. Ale tento poslední díl... Odpad kniha. Ještě mě u knihy drželo to putování na moři, ale jakmile se blížil konec to šlo do háje všechno. Knihu jsem odložila na několik týdnů a jen s vypětím a na sílu to dočetla. Děs. Na postavách mi vůbec nezáleželo jak skončí, oživování bylo k vzteku, nelogické zvraty a rozřešení mi nedávalo ani smysl. Ale tak hlavně, že tam na konci byla popsaná trojka mezi všemi zmrtvýchvstání. Možná by se autor mohl věnovat erotickým knihám.. ale ani tak si nejsem jistá účinností.
V celé knize jsem pociťovala nějaké emoce jen s poslední scénou se Zatmění. Ale to je vážně málo..
Kdyby Miu nechal umřít v prvním díle a konec.. Jo, ta kniha by byla skvělá.

Medasek
15.01.2021 1 z 5

!!!Fanoušci série, tenhle komentář raději nečtěte.!!!
Tahle kniha byla snad nejhorší z celé série. Kdybych ji nedostala k Vánocům, asi bych si ji ani nepřečetla. Ale po Božím Hrobě, který mi přišel ve směs jako průměrná kniha, jsem se nakonec pustila i do tohoto dílu.
Neměla jsem kdoví jaká očekávání, ale bylo to mnohem horší než jsem si představovala. Některá přirovnání v knize vůbec nedávala smysl. Autor opakoval některé věci pomalu desetkrát. Postavy byly bez života.
Upřímně už mě v knihách začíná štvát oživování postav. Jednou umřou, tak by měli zůstat mrtví. Hlavní hrdinka mi přišla jakoby měla rozdvojenou osobnost. No prostě hrůza.
Upřímně nechápu, co lidi na této sérii vidí. Je v podstatě o ničem. Spousta sprosťáren a sexu. Obyčejně mi to v knihách nevadí, ale tady mi přišlo, že příběh je postavený jenom na tom.
Jednu hvězdu dávám za Zatmění a Adonaie.

luca321
07.01.2021 5 z 5

Napřed jsem se trochu bála, četla jsem tu dost recenzí s kritikou. Upřímně moc nechápu, co je na závěru série tak zklamalo. Byla to pecka jako díly před tím. Lepší konec snad být nemohl. Hrozně moc jsem si celou sérii užila. Moc se mi líbil styl autora ( ano i poznámky pod čarou, které jsou za mě naprosto bombastické, sprostá slova a i erotické scény). Prostě jsem si tuhle sérii naprosto zamilovala.

Julinka679
07.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Skvělé zakončení celé série!
Asi jsem trošku doufala, že závěr bude více epický ale ničemu to nevadí.
Celou sérii jsem si naprosto zamilovala, i s těmi poznámkami pod čarou, které do knihy prostě patří.
Bez té "lesbické romance" bych se asi obešla, možná to je tím, že mi Ashlinn nepřirostla k srdci a spíše mi lezla na nervy. Don Tric mi od začátku přišel jako mnohem lepší volba a trošku jsem doufala, že Mia nakonec skončí s ním ale nemůžu mít vše že...
Hodně mě zamrzelo, že malá Vrána poslala pana Laskavého pryč, ten jeho humor jsem si zamilovala, na druhou stranu jsem ráda, že se ke konci k naší Vráně od Cleo vrátil zpět. Bohužel jsme přišli o Zatmění, také Vlnotvůrce a Bryn, což mě hodně zamrzelo ale odešli "epicky" a tak to mělo být.

Opět naprosto skvělý díl a úžasná série! Za mě rozhodně 5* a doporučuji! :-)

Bleskovýčtenář
30.12.2020 5 z 5

MILUJU. AUTOROVO. KAŽDÉ. ZATRACENÉ. SLOVO!!