Nikdynoc

Nikdynoc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/bmid_nikdynoc-Z2c-405921.png 4 1003 268

Nikdynoc série

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Nevernight , 2016

Knihomolka10942
22.04.2020 5 z 5

Moc hezké a zajímavé čtení. Doporučuji;-)

Johana
22.04.2020 2 z 5

Na straně 49 jsem usoudila, že kniha je určena nezkušené mládeži. Oceňuji: pana Laskavého! Hravý a překrásný nápad.

Eviik
21.04.2020 5 z 5

Doporučuji, skvělý příběh, který na konci předčí všechna očekávání.

andrejci
12.04.2020 5 z 5

Páni. Tohle byla skvělá knížka. Obálka je bomba. Děj je taky bomba. Není to pořád to stejný - dívka zjistí, že má kouzelné schopni a je předurčena k tomu aby zachránila svět. Tady je hrdinka prostě skvělá. Děj i místo příběhu jsou skvělé. Církve se mi líbla, ať už to byli učitelé nebo zkoušky. Pan Laskavý je prostě jednička. Mia je mi hodně sympatická. S ničím se nepáře. Závěr příběhu se povedl (hodně). Komentáře pod čarou byli geniální. Prostě to musím hodnotit 5 hvězdičkami jinak to ani nejde.

foxi_ii
10.04.2020 5 z 5

Nikdynoci jsem se popravdě vyhýbala. Měla jsem s ní problém jako se vším, co zrovna “vyletí”. S tím, ale musím trošku pohnout, protože mi těch věcí díky takovému bloku dost utíká.
Takže děkuji za dárek, protože byla skvělá a kdo ví jeslti bych si ji kdy sama pořídila.
Hlavní hrdinka mi připomínala Aryu z Game of thrones a i pár prvků mi sedělo do tohoto světa, a tak asi i díky tomu jsem si k tomuhle čtení dokázala najít cestu.
Nooo a nejvíc propírané poznámky pod čarou... Já si už nedovedu představit, že by tam nebyly. Napřed mě teda rozčilovalo hledání *. Protože, když jsem viděla hned po otočení stránky, že tam něco pod čarou je, hned jsem musela hledat, kdy to budu číst. Ale pak jsem se zklidnila a bájo.
Moc se těším na další díl, snad co nejdřív, protože těch informací je spousta tak abych si ještě něco pamatovala :D.

Karimah
08.04.2020 4 z 5

Stálo mě dost úsilí dostat se přes začátek, ale jakmile se dostala do Bradavic, už mě to nepustilo.

TerkaM
04.04.2020 5 z 5

Poznámky pod čarou byly trochu náročnější na čtení, ale díkybohu je styl autora natolik poutavý, že knihu úplně nezabily. Navíc je autor člověk s obrovským charisma, které vkládá i do knih - a fantazie mu také rozhodně nechybí. Pokud jste o Nikdynoci ještě neslyšeli, pak nechápu, na jaké planetě to vůbec žijete. :D Co mi na té knize vadí a líbí se zároveň je to že je to tlustá bichle a není to úplně kniha na každodenní nošení a čtení obecně, musíte na to mít chuť a náladu, ale zamilujete si to už od prvního řádku, tím jsem si jistá. :)

Niiiiik
04.04.2020 4 z 5

Tak začíst se do téhle knihy byl trošku oříšek. Většinou jsem po pár stránkách odpadla a další den musela začít znovu. Poznámky pod čarou v tom také nepomáhaly. Někdy byly zbytečné, trapné, dlouhé a v té změti jmen a pojmů mě jen víc pletly. V momentě, kdy Mia přijela do Rudé církve mě děj strhnul a já se nemohla dočkat, co se stane dál. Nevím proč, ale ten detailní popis dvou erotických scén mi přišel mimo. Další díly si určitě přečtu.

Marta88
26.03.2020 5 z 5

Byla to jízda. Mia je hrdinka podle mého gusta. Získala si mě hlavně scénou z pouště s Tricem a vysvětlením rozdílu v nadávkách pohlavních orgánů. Je pravda, že se děj pak trochu zvrhl v Harry Pottera, tedy pokud by HP byl holka a studoval na nájemného vraha. No nic s očekáváním jdu vyhlížet poštu s druhým dílem. Joo, a radši bych byla taky dámské přirození, takže jsem tým Mia.

Hanisek
26.03.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale není to asi můj šálek čaje. Poznámky pod čarou mě spíše otravovaly. Kniha je drsná, místy vulgární a úplně mi to nesedlo. Docela dlouho mi trvalo než jsem se začetla. Do dalšího dílu se možná pustím, kvůli panu Laskavému.

JaninaCZ
22.03.2020 4 z 5

Ke čtení mě nalákaly kladné recenze, ze začátku jsem nevěděla, co vlastně čekat, ale jsem mile překvapená. Knížka je hodně čtivá, drsná, přisprostlá, místy i trochu erotická. Poznámek pod čarou bylo možná trochu moc, ale rušivé pro mě také nebyly. Hlavní hrdinku Miu s Panem Laskavým si asi nejde neoblíbit.
Co se týká zařazení k literatuře pro děti a mládež, jak je to na některých webech zařazeno, no nevím, mít doma 13leté dítě, tak mu to rozhodně číst nedám. Ale já si další díl s chutí dám.
Mimochodem, pro zájemce, na Youtube je minisérie natočená podle téhle knížky.

Nisus
20.03.2020 4 z 5

“Když lidi umírají, často se poserou”. Taká je prvá veta prvej kapitoly a ja som nemohla odolať.
Nikdynoc je príbeh o pomste a priateľstve v krutom a nemilosrdnom svete, príbeh plný drsného výcviku a krvi, nadprirodzených bytostí a mágie.
Kniha ma chytila od prvej strany. Poznámky pod čiarou mi neprekážali, viaceré komentáre rozprávača ma rozosmiali, boli výborné. Proste ten tupý sarkastický humor, to som presne ja. A tej erotiky som podľa recenzií čakala oveľa viac, všeho-všudy to boli dve pikantné scény. Jay Kristoff sa stal mojím obľubeným autorom a viem to preto, lebo tento komentár som začala písať, keď som sa v knihe nachádzala niekde v polovici.
Fakt skvelá fantasy hlavne pre tých, čo sa neboja takýchto “bichličiek” a dúfam, že zvyšok trilógie nebude zaostávať. Odporúčam všetkým, malým aj veľkým, ktorí znesú trochu hnusu :))

Karou90
07.03.2020 4 z 5

Tak právě dočteno. Jaye Kristoffa jsem četla poprvé a musím říct,že na jeho styl psaní jsem si musela zvyknout. Trvalo mi snad 100 stran než jsem se v příběhu zorientovala. Když jsem se konečně dobrala k tomu co mi autor předkládá příběh začal nabírat spád a svižně ubíhat. Rozhodně se člověk nenudí. Od poloviny knihy bylo pro mne čím dál tím těší knihu odkládat a ke konci jsem si už opravdu připadala jak Bastien z Nekonečného příběhu, který hltá stránku za stránkou aby zjistil jak příběh dopadne.
Co se týče poznámek pod čarou, tak v knize jsem se tím setkala poprvé. Některé mi nevadily, některé byly naopak až moc dlouhé. Někdy jsem se musela vracet k původnímu textu před * abych si připomněla o čem jsem četla.
Jediné mínus,které u mě kniha má je ta šílená korekce. Nechce se mi věřit,že za to dostal někdo opravdu zaplaceno. Chyby se v knihách sem tam objevují,ale tady jich je opravdu hooodně. Chybějící písmenka, věty,které díky domu nedávají tak úplně smysl....
Ale i přesto všechno knihu chválím a doporučuji

Když je krev všechno. Je všechno krev.

Bezkyne9
01.03.2020 5 z 5

500 stran do me zahucelo bez mrknuti :) ... a musim podotknout, ze me pribeh bavil jiz od prvnich slov. Jay Kristoff to s nimi tedy umi, ma neotrely styl a ten se mi zalibil. Kniha me pohltila, se vsim, co k pribehu patrilo - krev, syrovost, ctivost, humor, uprimnost ve vsech ohledech (pres erotiku po neoblibene zvraty a konce), promlouvanim ke ctenarum... Vse spolu s podmanivym svetem a inspiraci v Rime a Benatkach dava vzniknout nemalo originalni fantasy, jez jistojiste presahla skatulku Young Adult...

P.S. Poznamkami pod carou mne velmi bavily :)

Schmetti
24.02.2020 4 z 5

Knížka, která rozhodně není pro děti, protože obsahuje hodně násilí, sexu a vulgarismů.
Nikdy jsem nečetla knihu, která by měla tolik chyb v textu. Není to tak, že bych byla hnidopich a přehnaně hledala, ale takovéhle chyby přímo praští do očí. Našla jsem jich 39!
Jinak mě knížka hodně bavila a chci druhý díl. Celou recenzi a vypsané chyby (což už nikdy dělat nechci) najdete na mém blogu blumenprache.blog.cz ????

LenkaPet
18.02.2020 5 z 5

Zase jedna super trilogie. První půlka je u této knihy i u druhého dílu trochu nudnější, ale stojí to za to. Už se moc těším na třetí díl ...

MayaBu
14.02.2020 3 z 5

Jsem po dočtení lehce rozpačitá. Nikdynoc jsem brala do ruky s velkým očekáváním, ale nadšení se bohužel nedostavilo v tak velké míře.

Na styl psaní jsem si musela zvykat tak 200 stran, stejně dlouho jsem se taky rozkoukávala v ději a světě (jehož ladění do antického Říma je btw luxusní). Jakmile přišla do hry Rudá církev a jednotliví akolyté, začalo mě to bavit. Postavy byly zajímavé (Pšt je můj oblíbenec), nechyběla akce a pár překvapivých (a několik méně překvapivých) zvratů. Poznámky pod čarou mi většinou nevadily, brala jsem je jako příjemné zpestření a ano, zamilovala jsem si pana Laskavého a jeho sarkastické poznámky.

Jenže jsem ke konci měla pocit, že ty potoky krve a některé až naturalistické popisy příliš tlačí na pilu v pasážích, kdy kniha až příliš sklouzávala ke klasické YA jenom proto, aby se tvářila, že právě do YA nespadá. Tohle podivné "balancování" mezi YA a fantasy pro dospělé bylo místy dost rušivé a výsledkem je cosi na půl cesty. Druhému dílu ale určitě šanci dám. A tomu prvnímu velmi možná i 4*, vždyť ta obálka je nádherná!

jane_strange
14.02.2020 5 z 5

Upřímně, jedna z mých nejoblíbenějších knih. Ano, lidé se často zmiňují o obdobě Harryho Pottera (nezapírám, někdo to tak prostě vidí), nebo se hromadě gramatických chyb (gramatika není moje silná stránka, ale to už je chyba spíš překladatele, nemyslíte?), ale druhý díl je už naprosto originální (teda, nepřipomíná mi nic, co jsem kdy četla) a neskutečně se těším na třetí. Není to sice ta nejkvalitnější literatura, ale i tak je skvělá.
Knihu jsem dostala aniž bych četla recenze, nebo cokoliv jiného, takže jsem nic moc neočekávala, ale mile mě překvapila.
Postavy jsou dost propracované a stejně tak celý svět. Autor je sarkastický a celkem vtipný, což je příjemné osvěžení ve všech těch vraždách. Už teď je mi jasné, že celá série neskončí dobře a těším se na to.
Trošku i vadily poznámky pod čarou, ale zvykla jsem si na ně a byly docela užitečné.

krevetinka
31.01.2020 2 z 5

Neskutečně těžce se mi tato kniha hodnotí. Můj verdikt ale je, že tato kniha je dost přeceňovaná.
Zaprvé, je to naprosto očividná obdoba Harryho Pottera, jen s pár přidanými nebo pozměněnými motivy.

Zadruhé, poznámky pod čarou jsem asi od strany 200 už naprosto ignorovala. Některé byly rádoby vtipné (chápejte trapné) a druhé naprosto zbytečné a ukecané a s příběhem to mělo pramálo společného. Jo, někdy doplňovaly universum, ale i tak byly poznámky pod čarou totálně rušivý element.

Za třetí, začátek knihy byl fakt horor. Trvalo mi snad opravdu těch 200 stran, než jsem se začala orientovat. Bylo těžké ze začíst a zvyknout si na autorův styl vyprávění, který byl suma sumárum hrozně nesjednocený, protože v některých kapitolách byl návrat do minulosti, pak na dlouhou dobu nic a poté se ke vzpomínkách opět vrátil. Zkrátka, totální chaos.

No a za čtvrté - co ta korekce? Nechce se mi ani věřit, že někdo dostal zaplaceno za něco takového. Nejen, že některé věty ani nedávaly smysl, nejen, že někde chyběly uvozovky a někde naopak přebývaly, ale to, že se často opakoval i špatný tvar zájmena, to už je z mého pohledu opravdu masakr.

Jo a taky mě dost pobavil ten nevyrovnaný kontrast celé knihy. Autor si očividně staví na tom, že je tato kniha pro dospělé a podpořil to hlavně naprosto necenzurovanými popisy vražd a sexu, zatímco postavy, jejich komunikace, přemýšlení a motivy, ale i příběh samotný je hoden tak čtenářům pod 16 let, což jsem překročila už před dávnou dobou, a proto mě mrzí, že jsem se nechala zmanipulovat všemi těmi ovacemi ze stran médií a čtenářů. Druhý díl si ráda nechám ujít.

zuzi.d
28.01.2020 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst a celý tento nový svět mi přišel tak nějak na efekt a poznámky pod čarou mě iritovaly. Říkala jsem si, do čeho jsem se to pustila... No a pak mě kniha docela chytla. Po dočtení se však stále nemohu zbavit dojmu, že ty potoky krve a sex jsou v ní jen proto, aby se vymanila z kategorie knih pro mládež a trochu víc zklouzla do té pro dospělé.
PS - Co je na knize naprosto strašné je počet chyb, které prošly korekturou. Nevedu si statistiku, ale tahle kniha jich má bezkonkurenčně nejvíc, co jsem kdy v jedné knize viděla.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973