Nikdynoc

Nikdynoc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/bmid_nikdynoc-Z2c-405921.png 4 1003 268

Nikdynoc série

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Nevernight , 2016

Jana65
18.11.2019 5 z 5

Přečteno, kniha mě moc bavila. už se chystám na druhý díl.

misak94
12.11.2019 5 z 5

Jay je vážně mistr :D musím ale přiznat, že byl velký problém se začíst. Minimálně třetinu knihy jsem uvažovala, že ten nový svět nedám a nezvyknu si na slovník, popisné části a prostředí. Je ale dobře, že jsem vytrvala protože Mia je úžasný charakter, který se stále vyvíjí a jsem moc zvědavá, do jakých problémů se dostane ;) autor má osobitý styl, který rozhodně nesedne každému, ale pokud už sedne, užijete si každou stránku :)

uziRM
08.11.2019 5 z 5

Ne kdejaká kniha mě tahle vtáhla do děje a ani dlouho po půlnoci jsem ji nemohl odložit. "Potřeboval" jsem víc a víc. Děj skvělý, vysvětlivky pod čarou osvěžující a zakončení mě jistě donutí pokračovat dalším dílem. Už abych ho měl v ruce.

roman9276
05.11.2019 4 z 5

Když lidi zemřou, tak se většinou po*erou. Tohle je úvodní věta týhle knížky a já si řikám, sakra YESS tohle bude boží. No tak to sem se dost přepočítal. Každá druhá stránka poznámka pod čarou, která je i přes polovinu strany, věčný hledání tý debilní hvězdičky, kterou nikdy v tom textu nevidim, takže nevim, k čemu ta poznámka patří. Takhle to šlo 200 stran a já si řikám, že je to v háji, protože mě to fakt nebaví a přestávám chápat ty nadšený komentáře místních knihomolů, který jsou vodvařený z Nikdynoci. Chápu mladá holka, který vyvraždili rodinu, chce se pomstít tak nastoupí takovej kurz jak se stát zabijákem snadno a rychle. No dobře, snadný to nebylo vůbec, ale aj tak, prostě to tak nějak nebylo extra o ničem. Ale najednou jsem se přehoupl přes 200 stran a HLE ty vole začalo to bejt mňam do p*či. Konečně mě to chytlo a rozjelo se to, někam sme se dostávali v ději, kdy akolyté (tedy „studenti“) mezi sebou bojují, zabíjejí se, lidi umíraj a začalo to bejt mega hustý. Konec jsem zhltnul a samozřejmě, když to má pokračování, tak ho musim mít.

Deaner
31.10.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Přečetl jsem jí na jeden zátah a to u 400 stránkových knih mám problém. Děj super ale co mě dodávalo pocit reálnosti byla propracovanost- hlavně to náboženství, klidně bych bral pár kapitol jen o tom.

Efeméra
30.10.2019 4 z 5

Doteď jsem ohromená, jak komplexní a propracovaný svět se autorovi podařilo vytvořit. Už jen to, že město Boží hrob, v němž se odehrává velká část děje, leží v kostře mrtvého titána, mi připadalo naprosto skvělé. Jay Kristoff při tvorbě svého propracovaného světa nezapomněl ani na postavy. Každá důležitá tu má svůj originální příběh, motivace a cíle. Velice snadno si je tak zapamatujete, ačkoliv jich tu není málo. Nejhorší na tom všem však je, že když si tu někoho oblíbíte, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že se váš oblíbenec nedožije konce knihy. Vůbec nejzajímavější je samozřejmě hlavní hrdinka Mia. Její minulost, která se v příběhu postupně odkrývá, je mistrně napsána. Než jsem se do příběhu pustila, měla jsem obavy, že se bude jednat zase o jednu superhrdinku, která všechny přemůže. A ono to tak nebylo, a to mě opravdu mile překvapilo. Mia sice dokáže do scény neohroženě napochodovat, ale nikdy to neznamená, že protivníky opravdu porazí, jak si myslí. Na druhou stranu pro mě čtení téhle knihy byla docela únavná záležitost. Stránky jako by vůbec nechtěly ubývat a připadalo mi, že příběhu prostě něco chybí na to, abych se do něj dokázala správně ponořit a vychutnat si ho. Takže jen čtyři hvězdičky.

zinon
29.10.2019 5 z 5

Začátek byl opravdu takový, že jsem si říkala, že toto číst nebudu. Jiní psali, že mám vydržet a bude to dobré...tak jsem i přes hodně velké pochybnosti (opravdu velké) četla dál a vyplatilo se :) Zlom nastal asi ve chvíli, kdy Mia potkala Trica. Pak mě příběh pohltil. Sexuální scény byly osvěžující, už mi není náct a zatím jsem vše četla z pohledu ženy. Bylo to opravdu velmi čtivé, surové a některé věci jsem fakt nečekala....takže se i překvapení konalo. Vulgární slova a smysl pro humor tady perfektně pasoval. U mě velká spokojenost.

any37
26.10.2019 4 z 5

Čekala jsem bombu, dostala jsem nadprůměrné fantasy. Musím vyzdvihnout naprosto do detailu promyšlený svět s originálním příběhem, dokonalou mapu a postavy. Ale částmi mě to nebavilo, nemohla jsem se začíst a Illuminae se mi líbilo o něco víc. Co se týče poznámek pod čarou, potřebovala jsem si na to zvyknout, pak už to bylo fajn.

MaléZlo
26.10.2019 4 z 5

Myslím, že jsem někde četla, že Nikdynoc je trochu surovější, než ostatní YA knihy. Začátek rozhodně tak působil, ale jak kniha ubíhala, tak mi to ani tak hrozně surové nepřišlo. Vlastně jsem ani nevěděla, co od knihy čekat. Začátek mě moc neoslovil a říkala jsem si, že tohle nebude nic pro mě. Ani nevím, kdy přišel zlom a já se do knihy začítala víc a víc, až jsem přemýšlela jen nad tím, kdy se do knihy zase pustím.
Trošku mě mrzí některé věci nedotáhnuté do konce. Jako například, jejich láska. Jednou jsou zamilovaní, podruhé zase ne. A mrzí mě, jak to celé s Tricem skončilo. Závěrečná pouštní část mi přišla nudná a přeskakovala jsem řádky, jak to jen šlo. Poznámky pod čarou mi přišly kolikrát zbytečné, moc jsem z nich nepochytila. Celkově jsem zvědavá na další díl a myslím, že kniha rozhodně stojí za přečtení.

anishta
22.10.2019 5 z 5

Tak jo. Šla jsem do toho trochu s obavami. Je to dost diskutovaná kniha, dost doporučovaná, takže jsem měla dost vysoká očekávání. No, a co na to říct. Do psí prcky to bylo luxusní. Myslela jsem, že sáhnu teď po něčem jiném, ale asi se jen tak od Mii nechci odtrhnout.

BarbaNechanicka
14.10.2019 5 z 5

Nikdynoc. Dlouho ležela v knihovně, než jsem se ji odhodlala přečíst a nakonec jsem rada, ze jsem to konečně udělala. První plus kniha má skoro 500 stran, což je pro mě ideální. Nicméně, jsem ji přečetla v celku rychle. Byla pro mě úžasně čtvivá, dechberoucí, dokonale popisy prostředí postav, viděla jsem je jako živé. Parkrat jsem ji i musela schovat, abych ji neprecetla za dva večery, chtěla jsem si ji ušetřit. Ještě nikdy jsem podobnou knížku nečetla, hrdinové v ostatních knížkách tohohle typu(ya) jsou vždycky povinni se něčeho účastnit, ale v Nikdynoci Mia do Rudé církve proste chtěla, protože to chtěla, nikdo ji neříkal, ze musí.
A to nás přivádí k hlavní hrdince, miluju tenhle typ žen/dívek. Mia je drsná, s ničím se nemazlí, co chce to si vezme, ale zároveň má srdce na správném místě a touží pro spravedlnosti, ne jen pro sebe, ale pro všechny. Po té její úvaze o K a Č jsem si ji proste zamilovala, jako T. Erotické scény, boží, tak vkusně a do detailů napsané, že si někdy říkáte počkat, vážně ? Ale proste to chcete vědět. Přiznejme si. Kniha byla syrová, dýchala z ní špína a bída “středověku”, Niah a její krvavé oběti, Rudá církev, krvavé bazénky to se proste nemůže s ničím srovnávat. Nicméně, ač mám moc rada příběhy středověké, Vikingy, severskou mytologii, pohanské bohy, rituály atd. tak to má jeden problém, až moc se tam umírá, jak na běžícím pasu a všichni jsou s tím rak nějak, no tak se to proste děje. Ale já teda ne, fakt ne - to je jediná věc co mi zarazila pomyslný nůž pod žebra. Hlavně teda jedna určitá smrt, četla jsem tu část asi desetkrát, v domění, ze jsem to sakra špatně přečetla, byl to šok, rychle, nečekané a nazdar. Pořad jsem se snažila si dávat naději, ze to ještě není 100% ale nejspíš mám smůlu. Bohužel, se musim smířit, ze typicky šťastné konce v knize nemůžu čekat, což byl jeden z důvodu, proč jsem se ke knize nemohla dokopat, ale snad to nějak zvládnu. Vazne nemám knížce co vytknout. Poznámky pod čarou, rychle si na ně zvyknete, jdou kolikrát jen prolitnout očima a víte co tam je. Knihu doporucuju všema deseti a přeju, abyste v tom našli to, co vůbec neočekáváte, ale okamžitě si to zamilujete.

LiLLu
14.10.2019 3 z 5

Tak co k tomu napsat, jsem rada ze jsem nasla nejake komentáre, kde se psalo ze samotny autor knihu nezaradil do YA! A proto se ptám, proc nakladatestvi cooboo ji tam zaradila?? jakoze vyrazime z decek vic prachu?? A když uz te knize delaly takové promo, mely ji editori poradne zkontrolovat!!!!!!! Uprime dlouho jsem v ruce nemela knihu, kde bylo tolik chyb!!! Byla jsem tím tak otrávená že jsem knihu chtěla jít vrátit do krámu!
K samotne knize, už to tu je psane mockrát, a ja s tim souhlasim. Zacatek narocny, autorovo styl neobvyklý musíte si zvyknout, poznamky ruší ale casem je jich méne a rusit prestanou. Sto lidi sto chutí. Autor ma velkou chut psát a najít něco nového...s Illuminae bych rekla, ze to prehnal ale tady se to vylepšilo. K deji mam par poznamek neco jsem mu verila neco ne ale to se mi nechce uplne rozepisovat...

teer.h
12.10.2019 4 z 5

Musím přiznat, že zprvu jsem se do knihy musela opravdu nutit. Nemohla jsem se začíst (pomáhalo mi jen to, že chci knihu stihnout přečíst na humbookfest, kde byl hostem Jay a já měla lístek s autgramiádou). Popravdě mi vadilo v knize moc poznámek pd čarou, které byly na mě až moc dlouhé.
Nicméně zhruba v půlce knihy jsem se opravdu začetla a nemohla jsem přestat. Ten konec? Já to vážně nečekala a za to jsem opravdu ráda. Miluju překvapení, a to, že ani v poslední chvíli mě to nenapadne. Za to dávám 4 "a půl" Jsem zvědavá na další díl. :)

Mikino00
11.10.2019 2 z 5

Bohužel kniha mě velmi nebavila. Postavy včetně hlavní hrdinky byly nesympatické a ve výsledku nezajímavé. Samotný děj pak mnoho nenabídl. V podstatě je to variace na Harryho Pottera ve škole vrahů, které ale chybí zajímavý svět, propojení celého světa, celistvější děj i nějaké celková konzistence vyprávění během vzdělávacího procesů mladých vrahů. Příběh také místy nudil a nabídl dějové zvraty nápadně podobné filmu Kingsman, ale také řadě jiných žánrových sourozenců. Původně jsem nechtěl knihu tak pohanit, ale velké finále poněkud zkazilo celkový dojem ve své přehnané opulentnosti a krvavosti.

makynka911
07.10.2019 3 z 5

Jako u mnoha ostatních jsem ještě u prvních sto stran přemýšlela, jestli knihu rovnou neodložit. Nakonec jsem přeci jen dočetla a byla jsem i vcelku překvapená, jak mě to pohltilo. Za co ale dávám dvě hvězdy dolů jsou poznámky pod čarou, které ano byly občas užitečné a vysvětlovaly různé termíny, osoby a místa, ale ve většině případů jen odváděly pozornost od příběhu jako celku. Mnohdy mohl autor poznámkou navázat rovnou na text. Tohle mi opravdu hodně vadilo. Do dalšího dílu už se mi ani nechce. Za mě průměr :)

Rodaw
04.10.2019 2 z 5

NIKDYNOC
Hodnocení Knihánkova: 2⭐
Moje mamka před několika měsíci vymyslela krásný pojem "rejding" (špatně vyslovila re-reading a označení rejding se u nás doma chytil:)) a já dneska ještě jeden pojem přihodím: "ufounek". Protože ano, s Nikdynocí jsem ufounek. Rozhodně. Mám pocit, že všichni jsou z této knížky nadšení - a nebo minimálně z posledních 150 stran :D. Tak já v tomto vybočuji, mně se knížka moc nelíbila... Hned vysvětlím důvody, ale napřed pojďme krátce k ději.
Mia je dcerou popraveného zrádce a v životě vše ztratila. Touží po jediném: pomstít se... Tudíž se chce stát čepelí - dokonalou vražedkyní a proto nastupuje jako učednice do Rudé církve (sdružení vrahů). Cestou potká chlapce Trica, který v příběhu hraje také velkou roli... Ano, zní to fajn! A hned tady musím zmínit jednu věc, která se mi na knížce opravdu líbila: pan autor se nebál vraždění (až přímo vyvražďování!) postav, ALE... Lidé mi často psali: "Vydrž, posledních 150 stojí za to!!" - ano, knížka je od jistého momentu lepší - i když jsem čekala větší wow (ale na konci se mi líbilo to vyvražďování, to zas ne, že ne :P). Ale jde o to, že i kdyby bylo posledních 150 stran úchvatných, tak i v tom případě bych z knížky nejspíš nebyla maximálně nadšená. Podle mě je špatně, když má knížka více než 500 stran a baví Vás posledních 150 stran... Můj hlavní problém: za mě málo děje. Málo děje a akce na ten objem knížky... Pro mě táhlé, často jsem se nudila.. navíc jsem se často ztrácela, měla jsem pocit, že mi unikají souvislosti a mnoho věcí jsem nepochopila - takže za mě i zbytečně komplikované. Což ještě zdůrazňovaly poznámky pod čarou, které se v souvislosti s Nikdynocí také hodně řeší:). Asi takhle: knížku čtu celou, kompletně, nepřeskakuju. Takže jsem přečetla i každou jednu poznámku pod čarou. Některé byly fajn, ale u většiny mi přišlo, že vše spíše ještě více zamotávaly... Takže zbytečně komplikované? Asi ano, za mě ano. Možná v tomto trošku zjednodušit a přidat více děje a napětí:). Řekla bych, že mně prostě nesedl styl psaní Jaye. Nedokázala jsem ani ocenit jeho sarkasmus, moc na to nejsem:P. Ani hlavní hrdinka mi k srdci úplně nepřirostla, protože mě zlobila její averze ke koním a tak nějak celkově - ale že to nebude úplně moje krevní skupina jsem poznala už v momentě, kdy si kvůli prvnímu sexu najala prostituta.:D :D A když jsme u té erotiky! Sexuální scény - také často v souvislosti s Nikdynocí zmiňované... Hmm, nevím, nesedělo mi to tam úplně, překvapily mě. Nejsem puritán, ale přišlo mi to zase takové zbytečné.. Knížka je zvláštní. A já asi taky, protože Nikdynoc se většinou všem fakt líbí.. Dívala jsem se na anotaci druhého dílu a ten bude šmrnclý gladiátorskými hry, hmmm, za mě možná škoda, že celá série není v jedné knize. Dost velká šance, že by se mi to líbilo a možná i celkem hodně líbilo - bylo by to více dynamické. Knížku bych doporučila lidem, kteří mají rádi pomalejší a táhlejší fantasy... Nikdynoc má něco do sebe, jen já nejsem pravý čtenář pro ni...
Zatím to vidím tak, že do druhého dílu nepůjdu, ale ráda po čase s někým, kdo ho číst bude, promluvím, abych věděla, jakým směrem to jde dál....
Více na mém YouTube :-).

DracoMalfoy
04.10.2019 4 z 5

Přibližně do strany sto jsem nechápala, o jakém zázraku to všichni mluví. Od strany sto jsem se stala jednou z těch, co o něm mluví. Drsňácký, ale parádní. Veliké doporučení.

Tesset
02.10.2019 5 z 5

Musím říct, že parádní. Osobitý humor, skvěle vykreslený svět, zápletka i nečekaný zvrat. Palec nahoru za velmi, ale velmi genialní přirovnání, kterými autor nešetřil. Trošku mínus jen za to, že Miu představuje jako nelítostného zabijáka, když ta holka má přece jen srdce. Další plusový bod za poznámky pod čarou, které mi mile připomněly Pratchetta. Čtení trošku kazily hrubky v textu, jak kdyby to korektor ani nečetl. A taky úplně nechápu, proč je vedena jako literatura pro mládež, ono ne všechny knihy, ve kterých jsou hlavními postavami šestnáctileté děti, jsou pro ně taky určeny. Ano, určitě zaujmou více mladší čtenáře, ale stejně. Každopádně se těším na další díly, snad si zachovají stejnou úroveň a konečně uvidíme chladnokrevného zabijáka a ne šťastný konec, ve který autor podle svých slov nevěří.

Ewilka
29.09.2019 4 z 5

Z počátku jsem byla mírně zklamaná, jelikož kolem Nikdynoci bylo velké boom, ale ten závěr? Málokdy se mi stane, že u knížky nevím, jak se bude děj vyvíjet a jaké zvraty nás čekají.

katka639
28.09.2019 3 z 5

No nevím. Na knihu jsem se těšila. Bohužel jsem hrozně zklamaná. První dvě třetiny knihy se strašně táhly a byly vlastně o ničem. Poslední třetina pak byla konečně dobrá. Nepředvídatelná, napínavá. Ale ten začátek? Za mně 2,5/5. A budu se hodně rozmýšlet, jestli půjdu do druhého dílu.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973