Boží hrob

Boží hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416389/bmid_bozi-hrob-lg2-416389.jpg 5 637 142

Nikdynoc série

Co mě nezabije, ať se začne bát. Druhý díl fantasy série Nikdynoc. Mia se stala Čepelí Rudé církve, avšak kvůli vyřizování krvavých záležitostí má k zabití konzula Scaevy a kardinála Duoma pořád daleko. Když zjistí, že se oba osobně zúčastní velkých her v Božím hrobě, neváhá a stane se členkou gladiátorských kolegií, aby mohla využít příležitosti a skoncovat s nimi. Mezi zdmi kolegia se rodí spiknutí a počet mrtvých narůstá. Mia navíc odhaluje tajemství, které by mohlo změnit celý její svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Godsgrave , 2017

girdi
05.06.2020 5 z 5

Miluju, jak autor se čtenáři komunikuje. Baví mě to stejně jako celý Miin příběh. Děj je bezvadně vystavěný, není nouze o napětí i romantiku a postavy jsou výborně prokreslené a navíc příjemně různorodé. Je to prostě pecka. Trojko, těším se na tebe!

JaninaCZ
01.06.2020 5 z 5

Dočítat knížku v půl 2 ráno a pak v 6 vstávat do práce není úplně ideální, ale tady to nešlo jinak, musela jsem vědět, jak to dopadne a autor se mnou (asi teda nejenom se mnou) pěkně vyběhl :-D Takový konec asi nikdo nečekal a jsem trochu nakrknutá, že si na třetí díl musím počkat. Ze začátku jsem se s knížkou trochu prala, ale pak víc jak polovinu jsem zhltla jedním dechem, i díky tomu dávám nakonec plný počet, za mě lepší než první díl. Prostředek mi, jak tu někteří píší, jako výplň nepřišel, naopak mě to bavilo, včetně "romantické" linky a vývoje jednoho konkrétního vztahu (kdo četli, ví). Poznámek pod čarou trochu ubylo, což je za mě dobře. Těším se, jak to celé ve finále dopadne.

Deia
23.05.2020 3 z 5

Druhá časť mi prišla trošku lepšia ako prvá. Poznámok pod čiarou bolo pomenej, ale aj tak mi prišli otravné, zbytočné a mala som z nich pocit, že autor (alebo teda rozprávač) sa iba robí zaujímavým. K Mii som si stále nevytvorila nejaký vrúcny vzťah, ako postava mi veľmi nesedí (ale pán Láskavý je super). Tiež mi tam vadila romantická linka, prišla mi taká nasilu. Svet sa mi ale páči, ten koncept toho, že tam je stále svetlo je zaujímavý (a to večné teplo...). Ale priznám sa, že aj koniec sa mi páčil – bol napínavý a mať po ruke tretí diel, tak sa do neho hneď pustím. Ale kniha ako celok ma až tak nebavila a tie vysoké hodnotenia tak úplne nechápem.

karolina2869
13.05.2020 5 z 5

Tohle bylo jedním slovem boží :D. Ze začátku jsem měla trochu strach, že to nebude moc dobré ale pak se to rozjelo a bylo to opravdu boží

Prince_of_book
12.05.2020 5 z 5

Já nemám slov...

První díl byl skvělý a měl jsem z druhého trochu strach a upřímně? Můj strach se z počátku knihy jen zvětšoval, bylo to (pro mě) takové nemastné neslané, ale jak jsem se prokousával stránkami, tak se zvětšovalo snad vše: napětí, knižní přitažlivost, moje city k hrdinům knihy a prostě všechno. A posledních pár set stran bylo prostě...wowww.

Slovo jako dokonalost nestačí, láska se u mě střídala s nenávistí jedno překvapení střídalo druhé a ten závěr??? Četl jsem jej třikrát abych pochopil co se vlastně stalo a stejně mám pocit, že to co je tam napsané prostě nemůže být skutečnost. Absolutně nechápu co se tam vlastně stalo a už teď mě štve, že třetí díl vychází až za necelé dva měsíce.

Přesně se naplnila moje slova jedné kamarádce: Jdu teď číst boží hrob, abych byl pak dva měsíce nas*aný, že třetí díl ještě nevyšel. :D

11/10 a to je sakra málo.

any37
09.05.2020 5 z 5

Je to druhý díl, upřímně jsem tedy od toho moc neočekávala. Ale chybaaa ... byla jsem příjemně, velice příjemně překvapená. Ne, že by se mi Nikdynoc nelíbila, nebyla jsem z ní ale tak odvařená a nevychvalovala do nebe jako většina lidí. Boží hrob byl daleko víc napínavější, akčnější, překvapivější a jednoduše lepší! A ten konec ???? Vážně, jestli jste nečetli nebo nedočetli Nikdynoc, udělejte to jenom kvůli tomu, aby jste si mohli přečíst dvojku - logika, I know.

Miss.hell
08.05.2020 5 z 5

proč to skončilo zase úplně uprostřed?!!?!? :D neumí psát konce, opravdu ne... Skoro bych řekla, že to je ještě lepší než první díl.. Prostě, když už si myslíte, že jste na to přišli, Jay vás zase hezky probere další stránkou přímo do obličeje :D

kape97
28.04.2020 5 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo! Drsnější styl vyprávění, super postavy, zajímavý svět a detailně popsané jak násilné scény, tak i ty sexuální. Poznámky pod čarou super, dovysvětlení mi pomohlo. Doufám, že třetí bude vydán v termínu, nemůžu se dočkat :)

vendy6619
27.04.2020 5 z 5

Věřím, že existuje nějaká část knihy, kdy si řeknete… to je ono! Proto tu knihu miluju… ta moje přišla sice až někdy u posledních zhruba 150 stránek, ale co na tom záleží! Přišla… a já vím, že série Nikdynoc je moje srdcovka! Na kterou nedám dopustit už od první knihy!
Rozhodně doporučuji, pokud jste Nikdynoc slupli jak malinu! A hlavně odvahu!
Mé hodnocení?! 5*/5*! Nebo milion! Klidně ať si je Jay vezme… všechny ty hvězdičky… když dodá poslední díl trilogie!

klarik
24.04.2020 5 z 5

Nemám slov, je prostě boží. Po dočtení jsem se začala třast a brečet a musim říct, že to bylo úchvatné, ve všech ohledech, dokonalá kniha, dokonalá série.

kolacky
23.04.2020 5 z 5

Třetí díl! Honem!!!

farys_books
22.04.2020 5 z 5

Příběh Miy pokračuje a opět tu máme dvě časové roviny, takže to, co se stalo po konci první knihy, se dozvídáme až průběžně v rámci první části knihy. To se mi na knížce líbilo - tentokrát víc než u jedničky, tam mě tolik nezajímalo, co bylo předtím.
Opět mě moc bavil pan Laskavý, teď se k němu přidala i Zatmění, jejich hádky byly legendární.

Nechci se moc rozepisovat o ději, abych ho náhodou někomu neprozradila, ale musím říct, že se mi tentokrát líbila i romantická linka a její vývoj. No a ten konec knihy? Pan Kristoff opět ukázal, že je Mistr.

No a v neposlední řadě, celá kniha se opět odehrává (nečekaně :D) v tom samém krásném světě, který je inspirovaný starověkým Římem. A to já můžu. ♡

Niiiiik
21.04.2020 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl! Bože, myslím, že na vydaní posledního dílu si vyrobím trhací kalendář. Oceňuju míň poznámek pod čarou a trapných fórků. Trochu mi to připomnělo seriál Spartakus, který jsem měla moc ráda. Byla jsem napnutá jak kšanda, že jsem si střihla čtení přes celou noc (karanténo děkuji, že mě to v práci nemuselo trápit). Co bych vytkla je ta lesbická scéna, která mi přišla zbytečně navíc, a asi 40 překlepů v elektronické verzi.

andrejci
20.04.2020 5 z 5

Zase wow. Stejně jako při minulém dílu mi chvilku trvalo než jsem se začetla. Ale když se mi to povedlo bylo to skvělé. Nevím, který dál byl lepší. Tenhle byl sice míň akční, ale zase měl víc napínavých akcí. Zvlášť při těch bitvách. Ty fakt byly super. Opět musím potvrdit, že posledních 250 stránek bylo skvělých. Některé věci jsem fakt nečekala. Pan Laskavý a Vlčice zase excelovali a opět excelovat i autor s poznámkami pod čarou za, které dávám jedničku hvězdičkou. Strašně se těším na poslední díl. Po skončení tohotle dílu se modlím jenom aby vyšel co nejdřív.

Bezkyne9
16.04.2020 5 z 5

Jedno dalsi velke wow mistru Jay K! Vypravecsky talent, Mia neni nejsympatictejsi literarni postava, ale bohove a bohyne, Jay Kristoff umi vypravet. Citite kazdy paprsek vsech slunci, kazde zastipani potu v ocich a nemuzete si pomoct, fandite. Pribeh je temnejsi a i na me pomery prehnany, ale Jay je natolik okouzlujici a podmanivy, ze mu to s radosti bastite i s navijakem :) nechala bych si od nej vypravet nejspis jakykoliv sileny pribeh, jen aby neprestaval :) a ma styl, priznejme si to. Clovek ho pro tu jeho neotrelost a otevrenost musi obdivovat... pekne si vas povodi na voditku celym druhym pribehem a vy to vite a presto...

Drobny SPOILER: presto vam navic na konci vytre zrak natrikrat, jak jste se v Mie a celem pribehu spletli... KONEC DROBNEHO SPOILERU

Zkratka a dobre, Jay mi sedl, vypada to navzdory vsem ocekavani a vkusu na velikou lasku :)

Samozrejme krasna obalka i vune... :)

lena.o.knihach
15.04.2020 4 z 5

Líbilo se mi to víc než Nikdynoc, ale ačkoli tam bylo plno převratů a akce, tak si přeci jenom nechávám tu jednu hvězdičku na velké finále. A z toho budu teprve úplně paf! Aspoň doufám.

Zpětně si tak říkám, že jsme v příběhu sice zažili plno krutých a nemilosrdných vražd, ale... je tam jedno velké ALE. Když bych vám to řekla, byl by to spoiler, takže mlčím. Přečtěte si to. Nebuďte ale vždycky smutní, když vám náhodou oblíbenou postavu vykuchají. Třeba se to ještě nějak vyvrbí...????

rozalienardini
10.04.2020 5 z 5

Hltala jsem každé slovo. Příběh mě úplně pohltil a miluju všechny zvraty a tajemství, které si pro nás spisovatel přichystal.
Chápu, že někomu by mohlo vadit, jak si s námi Jay hraje... ale mě to přitahuje. Zbožňuju jeho humor, sarkasmus a sebevědomí. Ten bastard. (sám se jím nazval a já po dočtení jeho ,,slov na rozloučenou,, jen souhlasím :d )

Marta88
07.04.2020 5 z 5

Boží hrob byl boží. Opět jsem se nemohla odtrhnout, ale přece jen jsem čekala více akce a hlavně pátrání po původu Mii. Tak třeba třetí díl. Snad mě nezklame a brzo vyjde :).

niva00
04.04.2020 1 z 5

Přišlo mi, že Kristoff pojal myšlenku, že čím víc násilí a erotiky v knize bude, tím bude lepší. Tohle rozhodně není kniha pro děti a mládež. K jeho stylu psaní - strašně často se opakuje, některá přirovnání ani nedávají smysl. Co se týče samotného příběhu - 500 stránek o ničem. Přijde mi, jako by si se čtenářem hrál. To není pochopitelně nic proti ničemu, jenže on se tím až chlubí a předsouvá nám to, což ho dělá předvídatelným. První díl byl fajn, dobrý humor, ale druhý díl byl dost propad.

Tucaka
29.03.2020 5 z 5

Tak tohle... Je zatraceně příběh hodný knižního ocenění. Ne jen že autor umí naprosto perfektně a vtipně psát, ale dokáže vtáhnout do děje. Ano přiznávám, z počátku jsem se nemohla příliš začíst, ale pak už to bylo jako na horské dráze. A ten konec? O můj bože! Nemůžu se dočkat dalšího dílu a pevně doufám, že bude stejně tak skvělý, jako tenhle.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973