Boží hrob

Boží hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416389/bmid_bozi-hrob-lg2-416389.jpg 5 629 142

Nikdynoc série

Co mě nezabije, ať se začne bát. Druhý díl fantasy série Nikdynoc. Mia se stala Čepelí Rudé církve, avšak kvůli vyřizování krvavých záležitostí má k zabití konzula Scaevy a kardinála Duoma pořád daleko. Když zjistí, že se oba osobně zúčastní velkých her v Božím hrobě, neváhá a stane se členkou gladiátorských kolegií, aby mohla využít příležitosti a skoncovat s nimi. Mezi zdmi kolegia se rodí spiknutí a počet mrtvých narůstá. Mia navíc odhaluje tajemství, které by mohlo změnit celý její svět.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Godsgrave , 2017

nikca3882
nikca3882
27.09.2021 5 z 5

Styl psaní je jiný než jsem normálně zvyklá číst... Ale super příběh, originální, poutavý, zajímavý.. a mohla bych pokračovat dál :D. Vrhám se na další díl :)

Essim
Essim
16.09.2021 3 z 5

Příběh napínavý, ale rušený poznámkami autora a to mi lezlo na nervy, takže jsem je přeskakovala.
Autor se i rozjel v popisech detailních sexuálních scén a rozhodně tato kniha nepatří do kategorie fantasy pro děti a mládež.

oblakaknih
oblakaknih
08.08.2021 4 z 5

4,5/5

Mezi Nikdynocí a Božím hrobem jsem si dala poměrně dlouhou pauzu. Až jsem se bála, že zapomenu na spoustu věcí a nebudu se v příběhu orientovat. Autor naštěstí hned na začátku připomněl postavy a v průběhu čtení mi do sebe věci zapadaly.

Nad touto sérií se neustále vznáší otázka, zda je nebo není YA. Já sama musím souhlasit s většinou, že je tato série špatně zařazena.

Námět knihy je stejně jako v případě prvního dílu originální, příběh je vyprávěn nepřikrášleně, krutě, ale zároveň skvěle. Baví mě autorova představivost, nápady a nečekané zvraty.

Mia je jednou z mých nejoblíbenějších hlavních hrdinek. Je odvážná, originální a skvěle vykreslená. Pokud bych chtěla popisovat další postavy, bojím se, že bych prozradila víc, než je v anotaci. Takže jen zmíním to, jak moc si užívám škádlení Zatmění a pana Laskavého. Příběh to příjemně odlehčuje.

Autorův styl psaní jsem si zamilovala, neskutečně mě baví jeho poznámky pod čarou. Především pak ty, kdy se obrací na čtenáře.

Přece jenom je pro mě v porovnání s prvním dílem Boží hrob slabší. První část knihy mi připadala trochu zdlouhavá a příliš popisná. Jakmile jsem se ale dostala dál, byla jsem napjatá a často i překvapená, protože je příběh nepředvídatelný.

Osobně bych klidně vynechala erotické scény, ale zároveň musím uznat, že to k příběhu sedí.

Už teď se těším na závěrečný díl. DOPORUČUJI!

evilunicorn
evilunicorn
29.07.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé! Akční, strhující jízda napříč městy.. Víc krve, víc soubojů, víc zvratů.. Jak to ten Kristoff dělá, že nic z toho nevyznívá pateticky nebo prvoplánově? Nevím, ale je to sakra boží!Bavil jsem se a hořím nedočkavostí zjistit, jak to celé v posledním dílu dopadne.Plný počet!

roso.mak
roso.mak
19.07.2021 4 z 5

Taková trochu výplňková kniha, která to k finále posune až opravdu na konci. Nicméně čte se to dobře. Také oceňuji pragmatismus postav, které dokážou utvářet spojenectví prolité krvi navzdory. Tohle si totiž málo autorů troufne. Všichni jsme holt byli odkojeni na pohádkách dobrý vs. zlý a málokdo se odváží tento diskurz porušit.

zandu
zandu
18.06.2021 5 z 5

Paráda. Málem mě tato trilogie úplně minula! Ještě, že jsem se nakonec rozhoupala to zkusit a šla do ní. Jsem naprosto nadšená. Vulgarismy mi zde absolutně nevadí, naopak mi přijde, že sem prostě patří. Bez nich by to asi nebylo to ono. A směle se vrhám na třetí díl :-)

Lea_41
Lea_41
03.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Musím říci že Boží hrob byl o trochu slabší než první díl. Ale byl úžasný na zápletky, akce.. Konec byl neskutečný, kdybych neměla hned při ruce poslední díl asi by mě šmejklo. Hlavně mě dostal Tric s Miiním bráškou, zajímalo by mě jestli to je všechno pravda. Nebo si z nás zas dělá autor srandu. Ale za to ho mám moc ráda.
Moc se těším jak to celé dopadne.

Marcel7
Marcel7
01.04.2021 5 z 5

Velká změna kulis a celkově vjemu z knihy oproti prvnímu dílu. Chápu, proč někomu taková změna nemusela sednout, ale pokud máte rádi poušť, horko, krev a gladiátory, tak toto je kniha pro vás!
Opravdu, prostředí, účel, cíl a vše okolo se naprosto diametrálně proměnilo oproti tmavé, prostydlé hory plné vrahů. Jen krev a plno vrahů zůstalo. A taky moje oblíbená hlavní i vedlejší postava, která je prostě tak dobře vystavěná, že ve vás zaručeně vzbudí emoce a je úplně jedno, jestli ji nenávidíte nebo milujete, protože Mie je to naprosto u prdele.
Hodně mě bavilo prolínání minulosti a přítomnosti, je k vzteku, že chcete vědět hned, jak navazuje kapitola, ale o to víc vás to žene ke čtení a nakonec, veškerý pásma tam patří a prostě dávají smysl.
Navíc! Se mi splnil můj fanfic sen, protože postavu, se kterou se v průběhu knihy Mia spojí jsem naprosto milovala a fandila jí (i přes nepopiratelnou bitchiness) a hodně mě tento ship, který přešel v realitu, nadchl.
Opět, prostředí je tak perfektně popisováno, že vás to hned vnese do nálady někomu podříznout krk nebo vykuchat střeva a nechat se za to oslavovat. Bitvy s příšerama byly naprosto epický a děj se správným tempem sunul k cíli. Opět se spoustou obratů, který prostě nečekáte.
A konec? Opět cliffhanger takovým způsobem, že nejde nečíst dál a nepokračovat se třetím dílem.

Kaya77911
Kaya77911
22.03.2021 2 z 5

Po prvním díle jsem se na Boží hrob hrozně těšila. Bohužel to bylo zklamání. První polovinu jsem se nemohla vůbec začíst, potom se to zlepšilo, ale pořád to na Nikdynoc nemělo. Konec byl zase super, ale jinak nic moc...

Vendulis
Vendulis
20.03.2021 5 z 5

Tenhle díl byl ještě lepší než Nikdynoc. Já prostě zbožňuju autorův styl psaní a humor. A i poznámek pod čarou bylo méně, což fakt oceňuji. Za mě palec nahoru a těším se na třetí díl.

iwosh
iwosh
18.03.2021 5 z 5

Supr :)

Artinka
Artinka
16.03.2021 5 z 5

Uplynul rok, co jsem přečetla Nikdynoc. Stejně dlouhá doba utekla od doby, co jsem napsala věty jako "Naprosto mi sedl autorův vypravěčský styl, který mě zaujal už na prvních stránkách.", nebo "Prolínání minulosti a přítomnosti spolu s vtipnými poznámkami pod čarou dávalo knize říz a patřičný spád.". A já je vlastně mohu použít znovu. Autor je pro mě mistr slova, jeho neotřelé metafory a slovní obraty mě nechávají v úžasu. Částečná retrospektiva a dvojí časová rovina přispívá k tomu, že se děj nikde nezadrhává, knížka příjemně odsýpá a když ji nakonec na straně 500, po tom, co příběh dostal přímo neuvěřitelný náboj a spád, zavíráte, ani se nestačíte divit, jak krátký čas vám tahle bichlička dovolila strávit v její přítomnosti. Oči navrch hlavy, pusa dokořán, nezávidím všem, kteří museli čekat na vydání třetího dílu. Protože já ho musím mít HNED TEĎ! :-)

DreamerX9
DreamerX9
02.02.2021 3 z 5

Za mě slabší než předešlí díl. Děj se dost vlekl ale zase to mělo nový spád a vyšli najevo nové věci, které to hezky obohatili. Poznámky pod čarou občas rušili ale co je mi sympatické je právě ta komunikace skoro jako si při knize povídat s autorem. Tohle byl větší krvák, skoro jako když si autor při psaní knihy pozve Tarantina na čaj :D Ale teda ten konec? To si děláte srandu? :D takže šup na další díl jinak neusnu!

Iwets
Iwets
15.01.2021 3 z 5

No.. Přiznám se, že tenhle díl jsem četla na můj vkus dlouho a trochu se do něj musela nutit. Často mi to přišlo jako omílání stejného dokola. Jsem nejlepší...dělám to jen kvůli pomstě...nepřišla jsem se kamarádit... Duomo, Scaeva a tak dále...bylo to místama dost únavné.
Nová romantická linka mi přišla hrozně ironická, jakože proč po tom všem ?! A bohužel musím dát za pravdu odpůrcům poznámek pod čarou - tady mě taky zbytečně odváděly od příběhu. Nebudu ale pesimista, knížka stále stoji za přečtení a poslední třetina hodně přidává. Sečteno a podtrženo... za mě tři hvězdy.

1259
1259
10.01.2021 5 z 5

Tak tomu se říká pořádná pecka. Knížku jsem měla přečtenou během dvou dnů a nestíhala jsem se přestat divit. To jako fakt? A úplně se vším všudy? Těším se, až budu mít v držení třetí díl, co bude v něm, ale jestli to bude pokračovat takhle dál, tak to překoná mé oblíbené spisovatele. Prostě super.

Medasek
Medasek
03.01.2021 3 z 5

Po prvním díle, který byl pro mě utrpením jsem si vůbec nebyla jistá jestli se někdy pustím do druhého. Ale nakonec jsem to udělala.
Bylo to o něco lepší než první díl. Líp se mi četl, ale pořád mi připadal takový nijaký. Žádné emoce to nevyvolalo. Bylo mi úplně ukradené, co se děje s postavami. A to co mělo být velkým zvratem mě nijak zvlášť nepřekvapilo.
Celkově knihu hodnotím 3 hvězdami.

Julinka679
Julinka679
01.01.2021 5 z 5

První díl jsem hodnotila jako perfektní, druhý musím hodnotit jako naprosto boží!
Jay Kristoff umí psát a u této série to dokazuje víc než u jakékoliv jiné.
Mia si stále jde za svou pomstou a jde přes mrtvoly! Pokud vám přišlo, že v prvním díle jich je hodně tak si počkejte na velké hry gladiatii, to se teprve budou hromady mrtvol vršit.
Opět skvělá jízda, jsem ráda, že je i třetí díl protože jinak bych s tím kvůli konci asi třískla! Ti, co četli, pochopí.
Za mě jasných 5* a naprosto doporučuji! :-)

makul
makul
28.12.2020 4 z 5

Přestože jsem neměla žádná velká očekávání, kniha mě celkem mile překvapila. První díl hodnotím jako lepší průměr, ale Boží hrob byl o dost čtivější! Jen mě zarazil konec... Trochu se obávám kam bude další díl směřovat.

luca321
luca321
25.12.2020 5 z 5

Pane Bože, to byla jízda, musela jsem to hodně dlouho rozdýchávat... Bylo to prostě dokonalý, ale ten konec?! Všechno je v podstatě lež, přečtete jednu stranu, kde se něco píše a o 20 stran se dozvíte, že to je úplně jinak ( to není kritika, to je dobře). Kdyby nebyl třetí díl asi bych se na tu knihu nemohla ani podívat. Už se těším na Rozetmění, doufám, že to bude stejná jízda jako toto.

Arsi007
Arsi007
25.11.2020 5 z 5

Celou dobu jsem si říkala, proč musí Mia ujít tak složitou cestu ke své pomstě. Nestačilo by se zahalit do stínů, pozabíjet stráže a prostě Scaevovi podříznout hrdlo ve spánku? A víte co? Nestačilo.. vše, co autor do děje vložil mělo svůj účel, vyvolávalo to ve vás jen ty nejsilnější emoce a na konci jste měli chuť řvát, brečet, smát se, kroutit hlavou zoufalstvím a díky konečnému spatření pravdy hodit knížkou (v mém případě mobilem) o zeď a někoho nakopnout. Protože sakra! Další díl vyjde až za několik měsíců! :D (psáno před delší dobou)

IG: @hanybooks

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973