Nikdykrál

Byly doby, kdy Xavir Argentum stál v čele králových elitních strážců a válečníků. Ty časy jsou ale dávno pryč. Udělal totiž osudovou chybu a za ni teď pyká ve vězení, odsouzený k zapomnění. Nyní ale království, které přísahal chránit, čelí nečekanému nebezpečí - svému novému vládci a jeho podivným přisluhovačům. Zapuzená královna sousední říše a bývalý vrchní špión v tom vidí příležitost, jak se vrátit zpět na výsluní slávy a moci. Aby měli šanci, budou potřebovat pomoc někoho skutečně výjimečného: Xavira. Jenže dá kdysi úžasný válečník přednost službě vlasti před osobní pomstou? A má vůbec šanci uspět, když místo jednotky elitních bojovníků má k ruce jen tucet uprchlých zlodějů a vrahů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381629/nikdykral-lU5-381629.jpg 39

The Never King (2017)

Literatura světová, Fantasy, Historie
Vydáno:, Talpress

Kniha Nikdykrál

Ryora

Nikdykrál se mi moc líbil, zhltla jsem to n ajeden nádech a určitě bych brala další díl. Mělo to všechno co čtenář fantasy chce a není to další a další příběh o kráse a zvířeti či o tajemné bojovníci atd. Je tam vše.. Doporucuji

kalache

...zas tak zlé to nebylo - nic jsem nevynechal a dočetl do konce

cori

Další variace hrdinské fantasy přináší příběh zrazeného muže, který se chce pomstít zrádcům, ztracenou dceru, čarodějnice, družinu přátel, mocného nepřítele ze zámoří a boj za svobodu vlasti. Průměrné dílo, hrdinové jednají spíš jako roboti bez emocí nebo jen s jednou. I když se jedná o zcela vymyšlený svět (bez existence křesťanství), rušily mě v textu slova jako svatí křižáci, pohan, servírka, nátělník.

Turlogh
28.09.2018

Průměrná fantasy, nepříliš akční, slabší spád. Postavy vykreslené nepřesvědčivě, hlavní hrdina Xavir Argentum takový nemastný, neslaný. Příběh není zrovna moc čtivý, mnohokrát jsem jej odložil a vzal do ruky jinou knihu, než jsem jej konečně dočetl. Škoda peněz vydaných za tuto knihu, stále a často vychází fantasy romány daleko povedenější a hlavně čtivější. Nedoporučuji. Vezměte si raději nějakého Gemmela anebo Žambocha, to jsou zaručeně super fantasy. Howgh.