Nikdy zcela neodešli - jihlavští Němci / Sie waren nie ganz fort – die iglauer Deutschen https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400407/bmid_nikdy-zcela-neodesli-kIz-400407.jpg 5 1 1

Kniha vydaná ke stejnojmenné výstavě (25.6.-30.9.2011). Výstava Nikdy zcela neodešli – jihlavští Němci byla z iniciativy spolku Dům Gustava Mahlera připravena odbornými pracovníky MZA – Státního okresního archivu (Vlastimil Svěrák, Renata Pisková, Petr Dvořák, Jiří Jelínek) a zástupci Gemeinschaft Iglauer Sprachinsel (Harald Höfer, Gertraud Müller-Pezina, Hans Nerad, Bernhard Schmidt, Christoph Schmidt). Vznikla za podpory statutárního města Jihlavy, spolku Dům Gustava Mahlera a pod záštitou primátora města Jihlavy pana Jaroslava Vymazala a primátora města Heidenheim, pana Bernharda Ilga.... celý text

ArthasKarfa
10.06.2019 5 z 5

Kniha byla vydaná u příležitosti stejnojmenné výstavy, kterou pořádal Státní okresní archiv v Jihlavě s partnery, je komentářem zásadních událostí, které se udály mezi oběma etniky, které na tomto národnostně rozděleném území žili již od dob raného středověku po události v roce 1945. Obsahu celou řadu fotografií a kopií úředních dokumentů a listin. Vychází převážně z archivních zdrojů a dalších publikací, které se podobnou problematikou v kraji zabývaly. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají zájem dozvědět se něco málo o Jihlavském jazykovém ostrůvku, který byl převážně v době první republiky velmi živým a rozděleným místem, s celou řadou incidentů mezi Němci a Čechy.

Jihlava

Kniha Nikdy zcela neodešli - jihlavští Němci / Sie waren nie ganz fort – die iglauer Deutschen je v