Nikdy nevíš

Nikdy nevíš https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142101/bmid_nikdy-nevis-Jn4-142101.jpg 4 214 62

Po úspěchu psychologického thrilleru Stále nezvěstná přichází jeho autorka s dalším mrazivým příběhem. Sára Gallagherová touží celý život po jediném – dozvědět se něco o svých biologických rodičích. Po letech se jí konečně podaří dostat se jim na stopu, to, co zjistí, však nečekala ani v nejhorších snech. Matka jako jediná oběť sériového vraha, která mu dokázala uniknout. A otec? Co když v Sářiných žilách koluje krev zločince? Zločince, který o existenci své dcery, potažmo vnučky, dosud neměl ani tušení? Od toho okamžiku už Sara nepátrá, ale utíká – před minulostí, zvědavostí veřejnosti i senzacechtivými novináři…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Never knowing , 2010

reňa30
08.08.2018 3 z 5

Začátek byl dobrý,konec překombinovaný..myslím si,že zajímavý námět,který by si zasloužil jiné zpracování závěru- dalo se z toho " vytřískat "mnohem víc...za mne STÁLE NEZVĚSTNÁ byla lepší

Terry.89
22.05.2018 5 z 5

Chevy mě ani tentokrát nezklamala. Dokonale vymyšlený mrazivý příběh. Opět neočekávané zápletky, postavy, které se jevily jako přátelské se z nenadání změní v padouchy... Příběh je opět napínavý, znovu mě dokonale pohltil a já hltala každé slovo a s napětím jsem očekávala, jak to nakonec dopadne. Chevy Stevens se už bezesporu zařadila na seznam mých oblíbených současných autorů a já s neskrývanou zvědavostí očekávám, jaký brilantní příběh si pro své čtenáře vymyslí příště!

anája
07.07.2017 5 z 5

Kniha byla super ,napínavá a konec překvapivě napínevě rozvedený.

martina.tim
19.01.2017 3 z 5

Tato kniha mě na začátku velice chytla a člověk se nemohl odpoutat, ale postupem jak jsem otáčela stránku za stránkou mě popadalo rozčilení. Chování samotné hrdinky Sáry mě rozčilovalo, chování její dcery mě rozčilovalo. Výchova ve stylu: "Nejsem tvůj rodič, ale tvůj otrok" mě rozčiloval. Dále mě po chvíli začala kniha i nudit tím, že příběh jakoby ustrnul na jednom bodě. Neustále hrdinka čekala na hovor nebo někomu volala nebo jí někdo volal takový kolovrátek, který mě připadal nekonečný. Závěr knihy mě ale opět chytil a nepustil. Každopádně knížka stojí za přečtení :)

dominika2585
05.12.2016 3 z 5

Velmi dobrá kniha, ale bohužel na prvotinu Stále nezvěstná nemá ani zdaleka. Zatímco ke knize Stále nezvěstná, se chci jednou vrátit, tak tento díl mě tolik neohromil a odkládám ho na poličku "Jednou a dost".

kannibal28
03.12.2016 5 z 5

bezva kniha a prekkvapivý záver

maličkán
08.09.2016 5 z 5

Velice povedený psychothiller, zajímavé téma, napětí, a ten konec, to byla tedy pecka.Absolutně neočekávaný.

Princezna22
08.03.2016 5 z 5

Super kniha...příběh mě naprosto pohltil a nechtěl pustit... Senzace..

orinka3
13.12.2015 3 z 5

Jako první jsem četla Stále nezvěstná a touto knihou si autorka nastavila pomyslnou laťku. Další dvě už tak dobré nejsou. Nepřipadá mi moc vynalézavé dávat do víc jak jedné knihy návštěvy u psychiatra. Nebo je to v těch končinách běžné, že zcela vytížená, po celý den zaměstnaná hrdinka se může s odpuštěním hodiny a hodiny vykecávat na gauči u lékaře na hlavu? No, taky - přiznávám bez mučení - mi trošku vadí až příliš volná výchova dětí. Kdy se jim doslova podlézá a všecko dovolí. Pak není divu, že v klíčovém momentě tyto rozmazlované děti neposlouchají a situaci ještě víc komplikují. Škoda toho konce, tragické nepochopení, celou knížku na to člověk čeká a tady je po pár stránkách šmytec! A překvapení na závěr - no, však to byl napínavý thriller, do kterého takové patří. Průměrné překombinované dílko, které vrátím zpátky do knihovny a brzo na ně zapomenu.

Danago
01.12.2015 3 z 5

Kniha se mi opravdu velmi líbila. Byla napínavá od začátku až do konce, čímž mě nutila číst, číst a číst. Závěr byl překvapivý. Za sebe mohu doporučit. Víc prozrazovat nebudu. Ale přeetla jí i dcera, která si dost vybírá co bude číst a co odloží, takže i to o něčem vypovídá.

Kveta59
16.11.2015 4 z 5

Knížka se četla dobře, jen ten konec byl trošku překombinovaný.
Kosilka - Po nedávném přečtení recenze, kdy jsem se dozvěděla vraha hned před čtením, už to tady moc nečtu, takže jsem si komentář NikaMirky přečetla naštěstí až po přečtení knížky. Takže upozornění pro případné čtenáře - nečtěte recenzi od NIKAMIRKY !

kosilka
29.08.2015 3 z 5

Kniha byla fajn, pěkná, ovšem nijak extra strhující. Četla jsem od autorky už jednu knihu - Stále nezvěstná, která mě chytla více. Zde mi vadila věc, která by se na jednu stranu knize asi neměla vyčítat, protože na tom prostě byla postavená, nicméně to bylo stále jen o tom, že hlavní hrdince zvonil mobil a někdo jí volal, nebo někomu volala ona, popřípadě jí to někdo nebral a také byla neustále vystresovaná. Samozřejmě o tom byl příběh, ale nějak jsem toho už měla dost. Vlastně to bylo stále na jedno brdo, jak se říká, akorát to bylo natažené na celou knihu. Konec mi také přišel přitažený za vlasy, jak to tak u těchto dramatických konců bývá :-)
Mému dojmu nepřispěl ani fakt, že uživatelka Databáze knih NikaMirka, která zde má také komentář, naprosto ,,inteligentně" vyzradila důležitou pointu knihy, takže jí ,,z celého srdce děkuji", že jsem celou dobu věděla, co bude v knize špatně, nebo kdo bude špatný. Tato dáma nemá na těchto stránkách ani jim podobných co dělat, když neví, jak se píší komentáře ke knihám, aniž by se budoucím čtenářům dopředu zkazil a zkreslil zážitek z nich. Proto ostatním doporučuji její komentář nečíst, protože jinak snad ani nemá smysl knihu číst. I já jsem přemýšlela, zda se do ní vůbec pustit.
Celkově ale kniha nebyla špatná, ale hodnotím prostě 3 hvězdičkami - průměrem. Knih tohoto typu jsem četla již více a přinesly mi, dle mého názoru, větší kvalitu.

NikaMirka
09.06.2015 4 z 5

Co by člověk dělal na místě ženy, která zjistí, že jejím otcem je sériový vrah...nad tím jsem se zamyslela již několikrát od odby, co jsem knihu dočetla. Nad čím jsem se, ale také dost často pozastavila byl jeden odstavec v knize, kde se hlavní postava zamýšlí nad tím, jak je náš život normální, hltáme detektivní knihy o sériových vrazích a myslíme si, že se nám tohle nemůže nikdy stát, jsou to přeci jen příběhy...a pak jdeme nakoupit, pozdě v noci z večírku, projít se se psem a nebo si zaběhat se sluchátky v uchu a už se nikdy nevrátíme..protože život je jedna velká náhoda...poslední dny jsem se při běhání v přírodě, na pláži, nebo i na pitomém oválu někololikrát ohlédla přes rameno, abych se ujistila, že přes hudbu, co mi duní v uších jsem opravdu nepřehlédla něco nebo někoho, kdo by pro mě znamenal nebezpečí...kniha je psaná formou sezení u psychiatra, hlavní hrdinka byla trochu vystrašená a zmatená, ale řekla bych přirozeným způsobem, každý z nás by se s tím vyrovnával asi podobně, hvězdičku jsem odebrala za konec, kdy z mého oblíbeného policisty, sympaťáka a hezouna udělala autorka "narušeného policistu" :D...to jsem nečekala..ale určitě si ještě přečtu další knihy od autorky

amigo17
20.05.2015 3 z 5

Námet mi prišiel zaujímavý, ale samotná kniha to v mojom prípade nepotvrdila. Mal som dojem, že všetko sa tam rieši stále dokola. Príbeh ma do seba nevtiahol a taktiež záver ma nijako obzvlášť ani nenadchol ani nepresvedčil. Dal som tri hviezdičky, ale až po zaokrúhlení...

dencuska
27.04.2015 5 z 5

Výborná kniha plná napätia a zaujímavých zvratov. Môžem len odporučiť :)

ailleen
17.03.2015 2 z 5

Myslím, že největší slabinou této knihy je překlad. Věty jako „Sestra na mě zahlížela" se tam běžně objevují, což dost ruší při čtení. Námět zajímavý, ale díky překladu se nečte dobře.

TessaJean
24.12.2014 3 z 5

Toto autorčino dílo je o dost slabší než její první s názvem Stále nevěstná. Je pravda že jsem tady od toho očekávala o něco víc. :) Neříkám že se mi kniha nelíbila, ale zdálo se mi ,že se kniha hrozně moc natahuje. Do zhruba třičtvrtě knihy mě děj moc nebavil až pak se to trochu víc rozjelo. :) Jinak ale hezká knížka!

Vladísek
28.11.2014 5 z 5

Bramborka69
16.10.2014

Místo, abych tady psala jak byla kniha super a strhující... napíšu jenom FANTASTIC :)

frukeška
04.09.2014 5 z 5

I když jsem knihu četla několik dní, tak jí musím dát pět hvězdiček. Děj je velice poutavě napsaný, tahle autorka si prostě dokáže získat čtenáře. Opravdu jsem byla napjatá a konec mě překvapil.
Vřele doporučuji :)

sérioví vrazi