Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281176/bmid_nikdy-nedelej-kompromis-aneb-vyjedn-F9t-281176.jpg 4 238 49

Život je plný vyjednávání, na něž bychom měli být připraveni: nákup auta, pořízení domu, sjednání zakázky, platu, nájmu či podmínek akvizice, smlouvání s partnerem, dětmi Dnes již klasické knihy jako Getting to Yes nebo Crucial Conversations navždy obohatily arzenál všech vyjednávačů. Přesto se některé metody v praxi ukázaly jako neefektivní a volají po aktualizaci. Bývalý hlavní vyjednavač FBI s únosci Chris Voss přináší nový, v terénu mnoha léty vyzkoušený a nejnovější neurovědou podpořený vhled. Začínal jako řadový „policajt“ a postupně se vypracoval až do pozice, kdy sám vedl jednání s největšími zločinci, únosci, vrahy a teroristy. Stal se špičkovým specialistou na vyjednávání, v nichž jde o hodně: o lidský život. V takových jednáních nelze dělat kompromisy. Vossův přístup vycházející z dlouholeté praxe jeho jednotky i ze souvisejících výzkumů, na kterých se v FBI roky pracovalo v reakci na neefektivitu starých metod, sice neboří předchozí školy, ale navazuje na ně, rozvíjí je a v mnoha ohledech je překonává. Věděli jste, že to byla právě FBI, která v jednáních aktivně začala pracovat s emocemi? Do té doby se na Harvardu a dalších předních školách vyučoval přístup vycházející z domněnky, že obě strany jednají převážně racionálně. Voss po 25 letech FBI opustil a v další práci se zaměřil na vyjednávání ve firemní sféře. Stal vyhledávaným špičkovým konzultantem, který dnes v rámci své agentury Black Swan Group asistuje u náročných obchodních jednání firem z žebříčku Fortune 500 a o vyjednávání také přednáší např. na Harvardu, MIT a mnoha dalších elitních školách. Jeho kniha je v oboru významným, ale také nesmírně praktickým příspěvkem k tématu, které se týká našich osobních i pracovních životů.... celý text

Literatura naučná , Ekonomie a obchod , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

Never Split the Difference: Negotiating As If Your Life Depended On It , 2016

E_Lan
18.04.2018 5 z 5

Vynikající! Jedním slovem VYNIKAJÍCÍ. Takovou knihu o vyjednávání (nejen v pracovním ale i v soukromém životě) jsem ještě nikdy nečetl. Plno skutečných příkladů, hodně pomohlo neustálé opakování, kdy dnes se při jednání cítím mnohem více kontrolovat situaci a průběh jednání. Toto doporučuji všem!!!

AKul
12.03.2018 1 z 5

Kdybych měl ve třech slovech shrnout tuto knihu: nabubřelá, arogantní, přeceňovaná. Podrobněji: autor se vymezuje proti jiným školám vyjednávání s tím, jak jsou neefektivní, a podle první kapitoly se úplně začíná zdát, že nabídne vykoupení v podobě úchvatného know-how. Nic takového se ovšem nestane, žádnou kvalitní metodu reálně nenabízí. Už první příhoda knihy, kde vyjednával s profesorem Harvardu - a zároveň skvělým praktikem - a totálně ho rozmázl, je pro mě naprosto neuvěřitelná, takhle se to těžko stalo (a zase z toho stříká ta nabubřelost). Autor popisuje několik praktický technik, je však třeba dodat jednu důležitou věc - většina z nich zafunguje pouze na nezkušené vyjednavače. Pokud si chcete vyjednat lepší cenu auta nebo bytu, kniha bude dostačující. Pokud vyjednáváte v byznysu a potřebujete tvořit "win-win" dohody, sáhněte jinam. Dávám aspoň hvězdu za to, že se dobře čte (pravděpodobně přispění spoluautora).

Night
10.02.2018 5 z 5

Takto efektivně a logicky zpracovanou knihu o umění vyjednávaní na trhu nenajdete. Pro mě bohatý zdroj, ke kterému se budu určitě vracet.

muchomurka
06.02.2018 4 z 5

Skvělá knížka, která mě velmi nadchla. Líbily se mi tipy a rady, příklady ze života. Bohužel jsem četla knížku delší dobu, což nebylo dobře, protože jsem se pak ztrácela. Ke konci mi přišla hodně teoretická, chvílemi jsem musela číst některé části víckrát, abych je správně pochopila (protože původně mi přišlo, že si to protiřečí). Co mi na knížce vadilo, bylo, že bych občas snesla více informací, více know-how. Nebo bych se ráda autora vyptala osobně na některé věci, které mi v knize chyběly. Ale i tak, jsem moc spokojená a musím si z knihy udělat tahák, navíc když je tam na něj návod :) a začít tyto postřehy začlenovat do své komunikace. Doufám, že to bude tak účinné, jak autor slibuje. (I když pravda, něco se mohlo ztratit v překladu).

tuommo
01.01.2018 4 z 5

Pěkně popsané taktiky vyjednávání, které autor používá... Proloženo i praktickými (ale vlastně obecnými) příklady.

Souteska
15.10.2017 5 z 5

Praktická čtivá příručka i pro každodenní situace, dokonce užitečná pro manželské dorozumívání:-), nejlepší, co jsem kdy v oblasti komunikace četla. Doporučuji!!!!

PetraEliška
04.10.2016 5 z 5

Nejen pro ty, kteří vyjednávají v rámci svých pracovních pozic, ale i pro všechny ostatní. Aniž bychom to tušili, v podstatě vyjednáváme celý náš život a Chris Voss ukazuje jak to dělat tak, aby byly zachovány dobré vztahy, o které nám všem jde. Na příkladech ze své praxe ukazuje, co ve vyjednávání fungovat může a čeho se raději vyvarovat.

petr3048
01.09.2016 5 z 5

Říkal jsem si, názory elitního vyjednávače FBI Chisse Vosse určitě mohou být zajímavé... a také byly. Spousty AHA momentů. Výborná je pro každého, kdo si občas potřebuje vyjednat lepší podmínky. Ideální pro obchod, ale i do běžné komunikace s rodinou. Nikdy nedělej kompromis totiž není manipulativní, ale pomůže najít to nejlepší řešení v situacích, kdy už si myslíte, že jste v patové situaci. Jako výborné také hodnotím její vysokou čtivost, kdy velmi dobře působí přiměřené množství dramatických situací, které musel Ch.Voss během své kariéry řešit.

Lusik88
12.08.2016 5 z 5

Vynikající! Mohlo by se zdát, že to je zase jedna z těch pro "úspěšný business" - není tomu tak! Je pro každého a pro mne má spíš motivační význam. Patřím mezi lidi, co nesnáší konflikt a pro které slovo "NE" je, teda spíš bylo, silně zdrcující. Je fajn se dozvědět, že to není zas až taková tragédie :)

Autorovy knížky

Christopher Voss
americká, 1942
2016  83%Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život

Kniha Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život je v