Nikdo nejde z kola ven - Detektivní encyklopedie handicapů

Nikdo nejde z kola ven - Detektivní encyklopedie handicapů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504659/nikdo-nejde-z-kola-ven83BIZu-8Gh-.aspx 5 6 2

Aleš a Matěj jsou velcí kamarádi, a když se u nich ve třídě ztratí tablet, rozhodnou se jej stůj co stůj najít. Do pátrání se zapojí i jiné děti ze školy a společně pomalu rozmotávají příběh toho, kdo jaký je, co kdo vlastně potřebuje a umí, proč každému z nás jde něco jiného a baví ho odlišné věci. Každý jsme jiný. Někdo má modré oči, další zase hnědé, a někdo možná nevidí, neslyší nebo úplně nerozumí všemu, co mu chceme říct. Další děti mohou mít potíže s pohybem nebo s učením. Přesto z nás mohou být kamarádi. Čtivá kniha objasňuje dětským jazykem nejrůznější postižení a ukazuje, že leckteré nesnáze lze překonat nebo je aspoň zmírnit.... celý text

Bonda
Bonda
14.10.2023 4 z 5

Výkladové části převažují. Na šestiletou byly psány složitě, nedětským jazykem. Termíny osvětlují termíny a je to místy nepřehledné. Občas mi to přišlo jako lehce upravený výklad z nějakých skript včetně šroubovaného způsobu vyjádření. Ale možná hloubavé desetileté dítě už tento neosobní, zobecňující styl výkladu pochopí. Já jsem musela dcerce vysvětlovat vlastními slovy a na konkrétních příkladech to, co chtějí autoři říct. Příběhová část nás obě bavila, ale je jí v textu docela málo, je v pozadí. Váhám mezi 3 a 4 body a rozhoduje to, že už jen snaha přiblížit dětem problémy ostatních a podpořit tak inkluzi je skvělá. Celkové vyznění knihy, že všichni jsou si ve třídě rovni a můžou spolu vycházet dobře, se mi moc líbí.

MartinaF
MartinaF
26.12.2022 4 z 5

Kniha je průřezem handicapů, které můžou potkat každého z nás nebo někoho z našeho okolí. Ať už je to porucha učení, ADHD, vady sluchu či zraku. Hledání tabletu tak dostalo trochu jiný rozměr. Za mě je to skvěle napsaná kniha!

pro děti od 6 let handicap

Kniha Nikdo nejde z kola ven - Detektivní encyklopedie handicapů je v