Nikdo nejde sám

Nikdo nejde sám https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64839/nikdo-nejde-sam-64839.jpg 4 5 2

vyprávění o čtyřech vlnách lidského pokroku ve výrobě energie. O lidech, kteří šli v čele velké armády známých i neznámých průkopníků, vynálezců, konstruktérů a inženýrů, fyziků, matematiků a chemiků, pracovníků z laboratoří a dílen, kovářů, strojníků, mechaniků a elektromechaniků, hutníků, slévačů, soustružníků i řadových dělníků. Ti všichni byli při tom, když se ve vědě a technice rodilo a rozrůstalo a probojovávalo něco nového a velkého ...... celý text

woodward
10.02.2016

ad qwill: Nevěřím svým očím. Tuto knihu jsem i já vyhrál v rozhlasové soutěži; pokud si vzpomínám, byla to soutěž v nedělním pořadu Zrcadlo kultury. Jestliže souhlasí zde uvedené datum vydání, muselo to být v roce 1963, určitě ne později. Kolikpak nás ještě tenkrát vyhrálo? Ozvěte se!
Měl jsem tu knížku rád, přelouskal jsem ji mnohokrát a spoustu jsem se v ní dověděl. Bohužel, během dlouhých desetiletí někam zapadla a už ji nemám.

qwill
02.12.2015 5 z 5

tak to byla knížka, kterou jsem asi v roce 1973 vyhrál v rozhlasové soutěži..... patřila k nejoblíbenějším. Vynikající zpracování vývoje vědy a techniky. A jsou tam i hezké obrázky.

Josef Hons
česká, 1907 - 2001
1958  86%Zelená, nasedat!
1985  87%Horské dráhy světa
1978  80%Velké železnice světa (Džunglí a tajgou)
1969  88%Souboj s prérií
1963  88%Nikdo nejde sám

Kniha Nikdo nejde sám je v