Nikam

Nikam https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306453/bmid_nikam-ZTl-306453.jpg 3 128 46

Konec světa nastal jednoho letního dopoledne. Většina lidí se zhroutila v křečích a na místě zemřela, jiní spáchali sebevraždu, další se proměnili v agresivní násilníky, část se stala otroky záhadných „lovců“... Hrstce přeživších nezbylo nic jiného než utíkat a skrývat se. Aspoň takhle je tomu v Českých Budějovicích, kde se postkatastrofický román Nikam převážně odehrává. Prozaik Dalibor Vácha je laureátem Literární ceny Knižního klubu a autorem tří historických románů.... celý text

Alessio25
17.02.2017 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšil. Hlavně proto, že se odehrává v Českých Budějovicích a jako kovaný Jihočech jsem jí samozřejmě přečíst prostě musel :-) Rozhodně se nejedná o nijak pohodové čtení. Je to velmi pochmurná kniha s katastrofickým dějem. Řeknu to krátce, jsem rád, že to mám už za sebou :-)

myelka
25.01.2017 5 z 5

Perfektně napsaná kniha, nešlo se odpoutat. "Hrdinové" nejsou typičtí američtí supermani, jejich problémy a chování je naše, české. Výborná česká postapokalyptická kniha.

Danago
24.01.2017 5 z 5

Takovou knížku jsem ještě nikdy nečetla. Knížka je dobře napsaná, tak nějak uvěřitelně. Hlavními hrdiny jsou normální lidé, kteří dělají ,co můžou , aby přežili. Knížka je místy hodně drsně až brutálně napsaná. Líbila se mi jako Vteřina po té, i když tady apokalipsu rozpoutalo něco jiného. Rozhodně je to něco , co bych od českého autora neočekávala.

burianek
22.01.2017 odpad!

Jsem na 100 stránce a pořád nechápu, o co jde. Styl psaní mi taky nevyhovuje. Kromě hromady mrtvých nebo i nemrtvých se nic neděje. Nikdo se nesnaží zjistit o co jde. Příliš mnoho paralelních (ne)dějů a postav. U mě zatím bez bodu. Třeba změním názor po dočtení. Tak ani na 180 straně jsem se nezačetl. Styl se nemění. Nemůžu se smířit s tím, že všechny postavy ať už jsou kdekoli melou to samý na téma, že to není ani román, ani film, a proto žádnej hapyend nebude a už vůbec ne žádnej hrdina svět nezachrání. Nic proti tomu, ale nemusí mi to autor ústy všech postav neustále opakovat.
Vzhledem k ostatním komentářům se ale asi budu nad sebou muset zamyslet, nebo naopak, přestat myslet!?
Tak bohužel, dočetl jsem až do konce. Na rozdíl od ostatních, kteří chválí já prostě nemůžu. Je mi to moc líto, ale já opravdu nevěřím, že by se lidi jen mezi sebou vraždili a nehledali nějakou cestu ven z bryndy. Námět super, ale zpracování se mi absolutně nelíbilo. Netvrdím, že musí nakonec vše dopadnout dobře, to jsem ani nečekal, ale chtěl bych si to alespoň do konce myslet. Opravdu mi nemusí autor na každé druhé stránce vtloukat do hlavy že to tedy v žádném případě, protože nejde o žádný americký sci-fi film. To přece musí čtenář cítit, nemusí to mít pořád dokola na talíři.

Mlha
03.01.2017 5 z 5

Tak tohle je teda pecka! Vynikající kniha, která v tomhle žánru překonává většinu zahraniční produkce. Žádní nesmrtelní, a vždy si vědící rady hrdinové, kteří jakoby náhodou zrovna mají všechny potřebné znalosti, jak se zachovat a kde co najít. U Váchy jsou to obyčejní lidé v mezních situacích, bezradní, opuštění, snažící se hlavně přežít. Zasazení románu do Českých Budějovic dělá celou knihu mnohem realističtější, hlavně pro ty, co Budějce znají. Smekám Dalibore, nejraději bych četl dál, ale zároveň si uvědomuji, že další pokračování by celému příběhu mohlo uškodit. Doufám, že se potkáme u dalších knih a držím palce, aby se povedly stejně jako tahle.

agnes25
28.10.2016 5 z 5

Jedním slovem skvělé.Musela jsem se přímo nutit,abych nečetla dál a šla konečně spát.Trochu mi kniha připomínala Třetí vlnu od T.Duška a Masky apokalypsy od R.R.McCammona.Autortovi se tato knížka opravdu moc moc povedla.Jen tak dál.