Nihilista na balkonu

Nihilista na balkonu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446094/bmid_nihilista-na-balkonu-nHH-446094.jpg 4 98 33

Pětice vynikajících soudobých humoristických novel na pomezí fantaskna a satiry, hravě, a hlavně chytře vystavěných na paradoxech naší v mnohém tak komické současnosti.

dvladek
01.02.2021 5 z 5

Výborná, čtivá, zajímavé myšlenky.

Jasppy
21.12.2020 5 z 5

Kniha obsahuje pětici vynikajících povídek. Autorovy velký obdiv jak moderně, s humorem a paradoxně novely napsal. Povídky se mi hrozně líbily. Každá vás nejen pobaví, ale taky vás donutí se zamyslet. Rozhodně doporučuji k oddechovému čtení.

bruntal
12.12.2020 3 z 5

Oddechové čtení, ale žádná pecka.

Raft88
10.12.2020

Tak tahle kniha je fantastická, přelouskal bych ji jedním dechem, kdybych se pořád nemusel tak hlasitě smát. Trošku byl problém sehnat, což se nakonec povedlo přímo přes e-shop nakladatele. Přes svátky ji dám znovu. Autorovi i nakladateli velká poklona.

vampyrcik
26.11.2020 5 z 5

No, hustý! Smála jsem se tak, až jsem si budila dítě. Jsem ráda že někdo jinej dovedl popsat pocity co mám, když jsem na balkoně :-D A Kašpara by měly číst děti ve škole.

elcapitano
18.11.2020 5 z 5

Super, pětice opravdu povedených moderních a vtipných povídek. Každá jiná, všechny dobré. Nějakým způsobem je spojuje autorův styl uvažování - je v něm určitá logika a důslednost.
Navíc je znát autorův vhled do témat o kterých píše, ať už je to vietnamská komunita či státní správa, vždy to stojí za to. Při četbě došlo na hlasitý smích, zděšení (..."jakože takhle to opravdu je?"..) i zamyšlení.
Doporučuju.

iceVS
13.11.2020 5 z 5

Brilantní. Obdivuju autorovy znalosti, dotkl se - a velmi zdařile - všech možných témat. Nekonečné politické rozpravy byly geniální. Právě tak jako mluva TV reportérů. Povídka o Kašparovi měla špičkové vyvrcholení. Pět hvězdiček je v tomhle případě málo.

Míša682
11.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji.

ada0254
10.11.2020 4 z 5

Po přečtení recenze od DARTH ZIRA, která se mi moc líbila, jsem si šel 4,5 km knížku koupit. Byl jsem zvědav kam podle DARTH patřím.
Ač jsem se snažil potlačit emoce, stejně jsem se několikrát rozřehtal na plné kolo jako blázen hned při první novele NIC NEŽ PRAVDA. Ještě že se teď nemá nikam jezdit. V MHD bych vypadal jako blázen.
Obával jsem se, že druhou JMENUJI SE BAO číst nebudu, protože je nespisovná a plná vulgarismů. Bavil jsem se také hodně, a kdyby tam vulgarismy nebyly tak by to nebylo ono.
Ostatní novely mně přišly slabší. Někdy jsem přeskakoval. Rozesmály mne zřídka.
Nicméně podobně humorné jsou povídky od Izraelského spisovatele Ephraima Kishona. Třeba povídka VYSOCE ZAJÍMAVÉ PROJEKTY v knize BOMBA PRO KAŽDÉHO z roku 1982 je tak trochu jako Holého povídka Nic než pravda, ale v Izraeli.

petbrab
03.11.2020 5 z 5

Výtečných pět povídek ze současnosti.
Dlouho jsem se tak nezasmál.
Autor ukázal současné nešvary i obecné pravdy.

Alena_S
20.10.2020 5 z 5

Vidím knížku, neznám autora, neznám děj a povídky moc nečtu. Tak jsem ji koupila. Ženská logika jako z těch příběhů, že jo. :-D A jsem nadšená.
Nic než pravda byla trochu zdlouhavá, ale trefná. Když Bao dostal poznámku za rozbité okno, brečela jsem smíchy. U Nihilisty jsem byla ráda, že momentálně nebydlím v 7.patře. Kašpara prosím zfilmovat (nebo aspoň „sídlet, než to smažou“), a Impakt byl prostě jen tak uvěřitelný, až je to smutné. Skvělé jsou všechny.

rennie
19.08.2020 4 z 5

Je moc hezky napsana, urcite se pri cteni pobavite a rozsirite sve obzory o dezinformacich a dalsich aktualnich tematech. Doporucuji k precteni i jako darek kazdemu, kdo si alespon obcas neco precte :)

tyna14
04.08.2020 4 z 5

Na první pohled kniha zaujme svou obálkou, jen škoda, že není vazba pevná, knížce by to slušelo v knihovně ještě víc.
Vtipné ale chvílemi až smutné, když si člověk uvědomí, že tyto satirické povídky nemají k dnešní realitě příliš daleko.
První povídka zabývající se tématem pravdy mě zaujala svou pointou, u druhé jsem si musela dlouho zvykat na vulgární výrazy, třetí měla filozofický přesah, čtvrtá se výborně četla a u páté jsem měla pocit, že popisovanou byrokracii a přehazování problémů z jednoho člověka na druhého zažívá člověk v pracovním procesu běžně, že je to jak ze života.