Oběšení psi

Oběšení psi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283852/bmid_obeseni-psi-bqg-283852.jpg 4 119 40

Niels Oxen série

Niels Oxen, bývalý příslušník dánské armády, nositel nejvyššího vyznamenání, je nyní bezdomovec žijící v severozápadní části Kodani. Válečný veterán sbírá vratné láhve a žije z odpadků ze supermarketů. V naději, že přemůže své vnitřní démony, míří bývalý člen speciálních jednotek na sever, na Jutský poloostrov, kde si zřídí tábor v lese a vede prostý život. Ale ten se brzy změní v noční můru. Po noční návštěvě středověkého hradu na okraji lesa se stane podezřelým z vraždy jeho majitele, bývalého velvyslance a zakladatele vlivné výzkumné skupiny. Dánská policie a zpravodajská služba přijedou nápadně brzy a dřív než má Niels čas cokoli udělat, jsou on a neortodoxní agentka Margrethe Franck zataženi do vyšetřování série záhadných vražd, které spojuje jeden prvek: oběšení psi. Oběšení psi vyšli v Dánsku v roce 2012, dočkali se výborné kritiky a bylo prodáno více než 20.000 kusů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Omega

De hængte hunde , 2012

Arwen777
17.10.2018 1 z 5

Letos bohužel už druhá kniha, kterou jsem dočetla jen se sebezapřením. Málo zajímavý příběh, styl psaní mi nevyhovoval, slabé dialogy, špatná práce vydavatele. Celkově velké zklamání. Další díly vynechám.

makke
28.08.2018 4 z 5

Poté, co jsem si přečetla zdejší komentáře, byla jsem na rozpacích, zda nebudu knihou zklamaná a zda je dobré si ji brát na dovolenou. Nakonec jsem si ji přibalila, protože jsem správně usoudila, že v rámci celkového dovolenkového relaxu budu k "vadám na kráse" jistě tolerantnější. Kniha sama o sobě není špatná, čte se příjemně a dokáže vtáhnout do děje. Za co kniha nemůže, je totálně odbytá korektura a problémy s osázením textu.

kurovec
08.04.2018 3 z 5

Dle mého názoru je tato kniha napínavá, čtivá, ale také má své slabší místa- (tajný výtah, jak funguje, jak je maskován -nikdo o tom neví...hledání elektrických vodičů ve starých zdech, po kterých není žádná viditelná stopa...) -naproti tomu speciální komanda,GPS atd.
Před očima se mně střídali pan H. Ford, S. Stalone a mezi nima pobíhal Jason Statham. Spisovatel pan Jensen toho už přečetl a viděl hodně. Ale zpět - pokud si budu chtít odpočinout u napínavého čtení a nebudu moc hloubat, dá se to číst a není to špatné. Určitě jsem četl horší knížky.

Kerberos
12.03.2018 3 z 5

Průměrná detektivka,ze začátku se to táhne,zajímavý hlavní hrdina konec akční ale jako by se mělo všechno stihnout na pár posledních stránkách.

DavidKeller
06.03.2018 5 z 5

Tento první díl ze série Nielse Oxena , je parádní super , nej ...chybky se najdou ale kvůli překladu tu nebudu hanit autora :) Teď jsem dočetl i druhý díl..bohužel z něho mám právě rozpolcené pocity ...

skrob
02.10.2017 1 z 5

Některé postavy i zápletka této knihy jsou opravdu zajímavé. Nicméně zhruba v půlce se hlavní hrdina zachoval tak nesmyslně, že jsem to zavřel.

katy238
05.07.2017 4 z 5

Kniha má skutečně velmi pomalý rozjezd a zajímavé to začalo být až od poloviny knihy. Pak ale události nabraly spád a příběh získal smysl. Bohužel autor sám sobě podkopává některýma zvraty nohy a počet chyb v knize je skutečně rekordní. I tak se nejedná o špatnou knihu, spíše často zklame očekávání.

SimonaP
07.06.2017 2 z 5

kniha mi vůbec nesedla. O českém překladu se raději ani nechci zmiňovat, bylo napsáno již dost. Asi to bude dánskými jmény, ztrácela jsem se v nich. Ke čtení jsem se musela nutit, rozvláčný děj. Nebavilo.

rikke
30.05.2017 2 z 5

Bože, tolik chyb... i/y, rod, chybějící mezery, vynechaná slova, řádkování... Tohle se neodpouští. Za trest 2*.

eiramka
08.05.2017 4 z 5

Není to vůbec špatný thriler - zajímavá hlavní postava Nielse Oxena, bývalého vojáka elitní jednotky, který je pronásledován svými démony z války. Napínavý příběh , jak už jsme od severských autorů zvyklí. Zjistila jsem, že s ním v dánštině vyšly další dvě knihy - ale zatím asi čekají na překlad - tak milému Oxenovi přeju dobrého překladatale a redaktora.

Hella
30.04.2017 3 z 5

Stručně: Hlavní hrdina - zajímavá a i dosti sympatická postava. Příběh: do jisté míry poutavý, v poslední třetině již moc nepřehledný a nezábavný. Neurazí, ani nenadchne.

Mikako
06.04.2017 2 z 5

KONEČNĚ jsem se tím prokousala, vůbec mi to nešlo číst. Zápletka asi nebyla špatná, hlavní postava je celkem i sympatická... Ale na mě to bylo moc politické. Snad by mi stačilo, kdyby se autor držel prvních podezřelých...
Takhle dlouho jsem knihu snad ještě nečetla. O to více lituji, že jsem si ji koupila :-(

Steew
03.03.2017 4 z 5

Musím uznat, že kniha je opravdu dobrá... Chvíli jsem váhal nad 4 hvězdami, ale posledních 100 stran mě prostě přesvědčilo, že si zaslouží 5 hvězd. Text se svižně čte, nechybí akce, zvraty, zajímavosti... žádná nudná pasáž, kdy doufáte, že to už brzy skončí...

těším se na pokračování...

Jen si také musím prostě si rýpnout... tolik chyb jsem v knize ještě neviděl... prakticky každá dvacátá strana - chyba... možná i víc... omega v tomhle jednou bude opravdu pověstná.

chip
19.02.2017 3 z 5

Jsem tak v půlce. Příběh se mi hodně líbí. Ale ten překlad!!!!!! Pak jsem se koukla na vydavatelství , už jsem o něm četla ve skupinách na FB. Mají pravdu, fušeřina. Chudák autor.

davas
18.01.2017 5 z 5

Další seveřan,který mne oslovil ...jeho příběh je velmi kvalitně propleten do velmi čtivé knihy,která na mne udělala s velmi zajímavou hlavní postavou výborný dojem ....za mne 5*

Gandalfek
14.01.2017 3 z 5

Autorovi bych dal 5 hvězdiček, českému vydání tak 1. Příběh super, zpracování na pár facek - tolik chyb v jedné knize jsem už dlouho neviděl - raději hvězdy udělovat nebudu, protože autor si nezaslouží srážku bodů za zpackané vydání.

miczoken
09.01.2017 5 z 5

Četlo se to hodně dobře, měla jsem problém knihu odložit. Hlavní hrdina mi byl hned od začátku sympatický a držela jsem mu palce. Bohužel mne na této knize zklamala jedna věc - dost často ve větách chyběla slova, jiná zase byla špatně gramaticky rozdělena. Jasně, na kvalitě příběhu to nic nemění. Jen by si vydavatelé knih měli dávat pozor, jakou "kvalitu" vypouštějí do světa.

hjoo
01.01.2017 4 z 5

hlavní hrdina byl velice skvěle napsaný a celou dobu jsem mu fandil aby všechno dobře dopadlo, zvláště po smrti jeho psa mi ho bylo velice líto, kvůli jeho smrti se dostal do zbytečných problémů jenž skvěle a profesionálně zvládal
- postava vyšetřovatelky - na začátku knihy byla až nesympatická musím říct ale později se ukázalo že je to skvělá parťačka pro hlavního hrdinu a oblíbil jsem si ji

David_Vesely
17.11.2016 4 z 5

Oběšení psi je ten typ detektivní knihy, kde se kombinuje napětí s prvky pestrého vyprávění a akce. Celý příběh mě celkem bavil, nebyla nouze o překvapivé zvraty, dobrý postup vyšetřování a mnoho dalšího. Ovšem, na knize mě jedna věc trochu vadila – jména postav. Všechny jsou stejné a moc dobře jsem si je nezapamatoval, přesto jsem si ale příběh maximálně užíval a knihu musím přirovnat jedné dokonalé knižní sérii. Kdo knihu četl možná vím, že mluvím o Cormoranu Strikovi od Joanne Rowling. Oba dva detektivové jsou veteráni a styl psaní Jense Jensena byl opravdu místy podobný. Nechci říkat, že něco kopíruje – to ne! Ale pokud jste četli detektivky do Joanne Rowling, tuto knihu moc doporučuji. Na podzimní večery je jako dělaná a i když má nějaké ty svoje chybičky, konec byl velmi dobře napsán a vysvětlili se snad úplně všechny nejasnosti. Závěr knihy byl doslova našlapán akcí a zvraty. Knihu hodnotím kladně a pokud v dalším díle budou lepší jména postav, která se nebudou tolik plést, bude to naprosto dokonalé.
Knihu dnes hodnotím 4 hvězdičkami a moc se těším na jaro, kdy vyjde druhý díl s názvem Temný muži.

Šárka5875
03.10.2016 3 z 5

Musím říct, že s touto knihou jsem se trápila víc než deset dní. Tím nechci říct, že je špatná, to rozhodně ne. Jen asi nebyla to pravé ořechové pro mě. Politické pozadí pro mě znamenalo dost velký problém. Navíc spousty jmen a názvů, která jsou v dánském jazyce absolutně nezapamatovatelná, velké množství postav ať už z dánské policie či zpravodajské služby. Náhlé skoky do Oxenovy minulosti. To všechno mi utvářelo v hlavě jeden velký chaos a bránilo mi v plynulém čtení.
Jinak příběh je sám o sobě určitě zajímavý. Odvíjí se tedy pomaleji, já mám raději děj, který má spád. I když to je také individuální a záleží na samotném příběhu. Naštval mě tedy konec, ale co si budeme povídat o politice... Nepřekvapil mě.
Oběšené psy doporučuji určitě všem čtenářům, kteří mají rádi politické prostředí, rozvláčnější děj. A myslím, že kniha sedne více mužům než ženám.